Ghost Tower

Kód: 6035206
519 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Na starém hradě Ducháčov straší. Návštěvníci hradu můžou občas vidět kymácející se lampu nebo slyšet podivné zvuky. Ale nikomu se ještě nikdy nepodařilo žádné strašidlo spatřit. Buďte první, pokud se nebojíte. Ghost Tower je v podstatě variace na klasickou hru pexeso.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na starém hradě Ducháčov straší. Návštěvníci hradu můžou občas vidět kymácející se lampu nebo slyšet podivné zvuky. Ale nikomu se ještě nikdy nepodařilo žádné strašidlo spatřit. Buďte první, pokud se nebojíte.

Ghost Tower je v podstatě variace na klasickou hru pexeso.
Hrací deska představuje starou vež, ve které bydlí několik rodin duchů. Malí duchové dost zlobí a chtějí si taky užít strašení, ale musí do postýlky před půlnocí, protože jak každý ví, o půlnoci jdou na věc „dospělí“ duchové a dušátka jim nesmí překážet.
Cílem hráčů je tedy najít a uložit do postýlek „duší prcky“ všech rodin ve věži ještě než odbije půlnoc.
Kolem veže se náhodně rozmístí kartičky duších dětí, lícem dolů.
Každý hráč se pak snaží ve svém kole najít trojici stejných kartiček (podobně jako u pexesa - tady ovšem 3 stejné – každá rodina má totiž 3 děcka :)). Za každý neúspěšný pokus musí hráči posunout věžní hodiny o 5 minut blíž k půlnoci (hodiny jsou součástí hrací desky ). Pokud hráč odhalí správně 3 stejné kartičky, dává je do pokojíčku odpovídající barvy (uložil dušátka této rodiny do postýlek). Stihnou-li hráči uložit všechny děti něž odbije půlnoc, všichni dohromady vítězí. Nestihnou-li to pak dohromady neuspěli.

Ghost Tower tak skvěle propojuje obecně známou hru s dětsky vděčnou tématikou duchů, vytváří prostor pro spolupráci (hráči si mohou regulérně radit) a navíc hře dává šmrnc časový pres (nejde o reálný čas, pouze postih za chyby značený posunem hodin).
Díky mechanismu hodin se dá hra zlehčit či zobtížnit – prostě se jen nastaví delší či kratší časový interval na věžních hodinách.
Díky jednoduchým pravidlům a kooperativnímu modu hry Ghost Tower skvěle funguje jako hra propojující všechny generace (prarodiče – vnuky, starší děti – mladší děti) .
Bonusem je také uvedení těch nejmenších do problematiky hodin a jejich fungování, což je ve hře jen sekundárním prvkem, ale je to hezky znázorněné a zapracované do celkové atmosféry hry.

Obsah balení: 1 herní plán, 24 dílků duchů, 1 hodiny na věži, pravidla

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské hry
Hmotnost: 0.5 kg
? Doba hraní (minut):: 20+
? Minimální věk: 5
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 6
jazyk: bez textu
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: