Nostra City

Kód: 6031821
499 Kč –5 %
p1cddd6flfkqi1qlr1n0515k01jkmb
499 Kč –5 % 471 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
"Neber si to osobně, Sonny. To je prostě byznys." (Kmotr, Michael Corleone) "Neber sebou pistoli, vezmi Canolliovi." (Kmotr, Clemenza) Nostra City je kooperitvně-kompetitvní hra z prostředí italské mafie v USA, ve které se každý z hráčů stává jedním z důležitých členů "rodiny", jejíž boss byl lapen policií.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Neber si to osobně, Sonny. To je prostě byznys." (Kmotr, Michael Corleone)
"Neber sebou pistoli, vezmi Canolliovi." (Kmotr, Clemenza)
Nostra City je kooperitvně-kompetitvní hra z prostředí italské mafie v USA, ve které se každý z hráčů stává jedním z důležitých členů "rodiny", jejíž boss byl lapen policií.

V průběhu šesti kol (měsíců) se snaží bosse zachránit před nepohodlím vězeňské cely a zároveň získat nejvíce bodů respektu a posunout se tak v hierarchii rodiny co nejvýše. K tomu hráčům pomáhají jednak postavy gangsterů (z nichž každý má zvláštní schopnost) a jednak území, ze kterých plynou (nepříliš legální) příjmy.

Každé ze šesti kol se dělí do tří fází:

    Byznys (příjmy) - Karty lokací představující zdroje hráče mají jednak barvu a jednak ikonu zdroje (drogy, prostituce, hazard). Hráč může svoji postavou aktivovat jednu barvu nebo zdroj.

    Poté si vezme tolik karet "směnek", kolik lokací daného typu mají všichni hráči dohromady. Směnky mají různé hodnoty od 5.000 do 50.000. Každému hráči pak náleží jedna karta směnky za každou jeho lokaci daného typu, přičemž směnky rozděluje aktivní hráč. Ten se může i rozhodnout, že ostatní "podvede" a jejich podíl jim nedá. V tom případě si podvedení hráči berou karty Vendety, které slouží jako akční karty a většinou jsou poměrně silné.

    Setkání (dražba) - Každý z hráčů pomocí aktivace jedné či více svých postav označí skrytě některé ze čtyř dražebních pozic a zároveň položí karty směnek. Draží se vítězné body, karty postav i lokací.

    Soudní přelíčení (korumpování) - V této fázi opět pomocí aktivace gangsterů hráči skrytě umisťují karty směnek. Ty totiž krom částky mohou obsahovat i body viny a neviny. Boss začíná na hodnotě -12 (absolutní vina) a pokud není po konci hry alespoň na hodnotě +1, prohrávají všichni gangsteři. To je v pravidlech hezky popsáno tak, že boss se nechá zapsat do programu na ochranu svědků a všechny z rodiny práskne :-)  Mezi kartami Vendety jsou i dvě karty špiclů, které hráči mění cíl hry a jejichž úkolem je bosse usvědčit, tedy udžet ho vinným alespoň na hodnotě -1.

Po třetím kole (měsíci) dochází k "předběžnému přelíčení", kdy se odhalí umístěné karty směnek, aby měli hráči průběžný přehled o tom, jak si boss v procesu stojí.

Po šestém kole hra končí, rozdá se několik bodovaných "titulů" (za nejvíce peněz, největší tým gangsterů, nejvíce karet Vendety) a vyhodnotí se proces s bossem. V případě, že je boss nevinnen, vítězí hráč s nějvětším počtem bodů respektu. V případě, že je boss vinnen, všichni gangsteři prohrávají a vítězí případní špiclové.

Shrnutí: karetní gangsterská kooperativně kompetitivní hra s prvky aukce a blafování.

Herní materiál v cizím jazyce.
Pravidla : Anglická verze.

Česká pravidla ke stažení zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hry pro hráče
? Doba hraní (minut):: 60+
? Minimální věk: 12
? Min. počet hráčů: 3
? Max. počet hráčů: 5
jazyk: CZ pravidla ke stažení, ENG text ve hře
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: