Karetní hra Sakapuss

Kód: 6035448
210 Kč –6 %
p19atffhbk17hr1elc154a1fd61h9fb
210 Kč –6 % 198 Kč
Skladem (1 ks)
Sakapuss je rychlá karetní hra a kočkami a jejich parazity, která kombinuje kvarteto s postřehovou hrou. Hraje se na deset kol, v každém kole sbíráme kvarteto koček. Kdo získá čtyři totožné kočky dotkne se balíčku karet na stole, kdo se z hráčů dotkne poslední, lízne si kartu (parazita, insekticid nebo sprchu).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sakapuss je rychlá karetní hra a kočkami a jejich parazity, která kombinuje kvarteto s postřehovou hrou.
Hraje se na deset kol, v každém kole sbíráme kvarteto koček. Kdo získá čtyři totožné kočky dotkne se balíčku karet na stole, kdo se z hráčů dotkne poslední, lízne si kartu (parazita, insekticid nebo sprchu). Na konci hry (po deseti kolech) vyhrává hráč s nejmenším počtem parazitů.

Sakapuss vypadá na první pohled jako obyčejné kvarteto. Naštěstí s ním má společný pouze cíl hry a fakt, že ve hře jsou sady totožných karet. Hráči si totiž nehlásí kartu, kterou by chtěli od svého protivníka, ale místo toho si mohou zvolit libovolnou kočku z ruky a poslat ji dál. To umožňuje mnohem lepší kontrolu a dokonce taktiku. Kdykoliv v průběhu partie jde také změnit sbíranou sadu a ještě stále mít šanci na vítězství.
 
Je jasné, že hra je velmi závislá na náhodě. Ta ovlivňuje výsledek především v podobě počátečního rozdání karet. Naštěstí kol je mnohem víc a na vítězství v kole nezáleží tolik, jak by se na první pohled mohlo zdát. Být první ve sbírání karet je výhoda, protože nemusíte spoléhat na reflexy. Ale ani když v tom neuspějete, ještě nemusíte prohrát. Stačí být rychlejší než ostatní.
 
Hra tedy ve skutečnosti je zajímavou kombinací sbírání sad obrázků a reflexů. Často se stane, že se příliš soustředíte na taktiku a snahu nasbírat správné kočky a úplně zapomenete plácnout na balíček nebo tak uděláte příliš pozdě. Kromě odměny pro vítěze kola je právě rozptýlení pozornosti hráčů základním smyslem každého kola.
 
Ovšem na druhou stranu se někdy vyplatí být poslední. Pokud mají hráči moc parazitů a nedaří se jim, mohou se prostě vzdát snahy. To pak může znamenat situaci, kdy třeba i dva hráči nechtějí plácnout rukou na balíček. Navíc je tu penalizace pro hráče, který na balíček ruku položí jako první a nemá sadu posbíranou. To se opět hráči může vyplatit, pokud ví, že je pozadu za ostatními a shání nějaký repelent. Tato taktika je sice součástí hry, ale trochu kazí celkový dojem, protože to vypadá, jako by se jednalo o chybu.
 
Protože hra nevyžaduje žádné počítání, ale stačí rychlost a sledování obrázků, tak ji mohou hrát děti už od šesti let. Minimální počet hráčů je stanoven na tři, protože ve dvou by posílání karet nedávalo smysl. U dětské hry tolik na počtech soupeřů nezáleží, ale přesto budete mít nad svými šancemi více kontroly v menším počtu.
 
Pokud byste chtěli omezit vliv náhody, je to možné pravidla upravit hned dvěma způsoby. V první řadě lze upravit rozdávání tak, aby každý na začátku měl po jedné kartě od každého druhu. Tím se stane zajímavou až fáze volby první karty, kterou každý ze soupeřů pošle dál a vzdá se tak sběru této barvy. Současně tím vyřešíte problém předčasného konce kola, pokud někdo dostal rovnou třeba tři karty jednoho typu.

 

Druhou změnou v pravidlech, která hru dělá zajímavou, je změna sousedů. Karty by se tak mohly posílat jednou doprava a podruhé doleva, čímž by hráči mohli vydedukovat alespoň trochu, o co se jejich soupeři snaží a sami se vyhnout těmto obrázkům. To je ale lepší až ve více počtech, protože ve třech tato verze odhaluje možná až příliš.
 
Sakapuss je povedenou dětskou hrou, která umí velmi dobře pobavit. A to především právě ty nejmenší, kteří si sbírání karet a rychlé plácání na balíček užijí na maximum. Rodiče ale určitě také neodmítnou, pokud si budou mít s kočičkami a dětmi jít hrát. Sakapuss prostě plní svoje poslání dětské hry na jedničku.
 
Rozměry: 11,7 x 8,5 x 2,8 cm.
Česká pravidla jsou přiložena.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hry
Hmotnost: 0.5 kg
? Doba hraní (minut):: 10+
? Minimální věk: 5
? Min. počet hráčů: 3
? Max. počet hráčů: 5
Počet dílů: 45

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: