Ticket to Ride: United Kingdom & Pennsylvania

Kód: 6037053
1 049 Kč
p1ahoshke819ci1r8vljtp3310uhb
1 049 Kč 999 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
5.10.2023
Možnosti doručení
Ticket to Ride: United Kingdom & Pennsylvania je v pořadí 5 mapovým rozšířením základních her ze série Ticket to Ride. Jak již název napovídá, obsahuje nový oboustranný herní plán s mapami Velké Británie a na druhé straně Pensylvánie. A k tomu ještě balíčky nových karet.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ticket to Ride: United Kingdom & Pennsylvania je v pořadí 5 mapovým rozšířením základních her ze série Ticket to Ride.
Jak již název napovídá, obsahuje nový oboustranný herní plán s mapami Velké Británie a na druhé straně Pensylvánie. A k tomu ještě balíčky nových karet.

Velká Británie (pro 2 až 4 hráče) navíc k nové mapě přináší do hry nový mechanismus technologií a jejich vývoje. Na začátku hry smí hráči zabírat pouze tratě v maximální délce dvou dílků a navíc pouze v Anglii. V průběhu hry pak mohou (a pokud chtějí vyhrát, tak i musí) kupovat karty technologií (= nový typ karet v tomto rozšíření). Ty jim pak umožňují zabírat tratě v délce 3 a více dílků a/nebo zabírat tratě v ostatních zemích Velké Británie.

Pensylvánie (pro 2 až 5 hráčů) přináší do hry nový mechanismus investování do podílů významných dopravních společností. Při zabrání trati hráč může investovat do podílu některé z dopravních společností. Hráč, který na konci hry drží největší podíl ve společnosti, získává za danou společnost další body vedoucí k vítězství.

Hra je v angličtině, pravidla ke stažení zde.

 

Ticket to Ride Map Collection: Volume 5 – United Kingdom & Pennsylvania contains a double-sided game board with new rules for use with Ticket to Ride or Ticket to Ride: Europe with players now creating train lines in the British Isles and in Pennsylvania.

The Pennsylvania half of this map collection adds a share mechanism to the basic TtR game. Each time that a player completes a route, they claim a share of one of the companies depicted next to that route. At the end of the game, whoever holds more shares of a company than all other players receives points as a reward.

The United Kingdom half of this map collection introduces the concept of technology to TtR. At the start of the game, players can build only one- and two-train routes and only in England. By spending wild cards, players gain the ability to build routes three trains long or longer, in addition to being able to build ferries across water and build train routes in Scotland, Wales and Ireland. Players can also buy bonus cards that allow them to score extra points for taking certain actions during play. Despite the name, the map covers both the UK and the Republic of Ireland, that is, the islands of Great Britain and Ireland.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné stolní hry
Hmotnost: 1.5 kg
? Doba hraní (minut):: 45+
? Minimální věk: 8
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 5
jazyk: anglicky, česká pravidla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: