Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Oeconomica + metodická příručka

Edukativní desková hra Oeconomica patří mezi moderní hry ekonomického typu. Specifická je zejména velmi realistickým zobrazením základních mikroekonomických principů. Vzdělávací rozměr hry však neubírá nic na její zábavnosti. Oeconomica vychází ze dvou vzájemně propojených herních mechanizmů. Prvním je tvorba ceny na trhu.více
Online cenaBěžná cena 989 1 099 (38,10 EUR) (42,40 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
3 - 5
Počet hráčů
Doporučený věk
12
Doporučený věk
Délka hry
25 - 60 min.
Délka hry
 

Edukativní desková hra Oeconomica patří mezi moderní hry ekonomického typu. Specifická je zejména velmi realistickým zobrazením základních mikroekonomických principů. Vzdělávací rozměr hry však neubírá nic na její zábavnosti.

Oeconomica vychází ze dvou vzájemně propojených herních mechanizmů. Prvním je tvorba ceny na trhu. Hra názorně demonstruje vzájemné působení nabídky a poptávky. Nabídku i poptávku přímo vytvářejí hráči v rámci svého rozhodování během hry. Cena pak reaguje na aktuální poměr nabídky a poptávky na trhu. Druhou významnou součástí herního mechanizmu je fungování firmy (podniku). Hráči musí reagovat na současnou tržní cenu, plánovat své investice a optimalizovat svou produkci.

Stejně jako v reálném světě figurují i ve hře peníze jako prostředek směny - hráči investují do podniků, rozšiřují a zefektivňují výrobu, mnohdy jsou nucení provést i výraznější restrukturalizaci své firmy. Hráči nakupují vstupy a prodávají výstupy za tržní ceny. K financování mají v dispozici vlastní i cizí kapitál. Využijí-li však k financování cizí kapitál (bankovní úvěr), musí v každém kole platit úrok, dokud úvěr nesplatí.

Hráči se dále seznámí s konceptem filantropie a společenské odpovědnosti firem, kdy mohou investovat do veřejně prospěšných projektů.

 

Recenze hry Oeconomica

Oeconomica je ekonomickou hrou, což nám zdárně napoví už její název. Zabývá se vztahem trhu práce a surovin, nabízí propojení mezi nabídkou a poptávkou a prostřednictvím jejího mechanismu budete manipulovat i s cenou výrobku. Všechno je chytře a jednoduše propojené a tak jediným výrazným nedostatkem zůstává chybějící atmosféra. Ale to je prokletí všech her zaměřených finančním směrem, takže pokud vám to nevadí, můžete si k hodnocení určitě přidat jeden stupínek na DOBRÁ. Jen pozor na poměrně vysokou cenu, která není úměrná k obsahu krabice. Oeconomica nabízí zajímavý pohled na tržní ekonomiku hned ve dvou verzích a potěší nejen ekonomy, ale i některé obyčejné hráče.

Ekonomika se zdá být složitá věda, ale většina je založená pouze na mechanismu akce a reakce. Nejlepší je vidět všechno v reálu a podívat se na pořádný příklad. A když se u toho budete ještě bavit, tak váš pocit bude ještě lepší. A právě simulaci tržního prostředí si bere za cíl nová finanční hra Oeconomica. 

Každý se jednou musí postavit na vlastní nohy. Svět peněz je ale nevypočitatelný a zrádný. Není tedy špatné se na něj nejdříve připravit. Pokud chcete zjistit, jak funguje v reálném světě nabídka a poptávka, můžete si to někde přečíst.. a nebo si zahrát novou deskovou hru Oeconomica. 
 
Ta pochází z dílny nové firmy Loris Games a jedná se vedle Malaccy a výukového Numerixu o třetí hru vydanou v roce 2013. A to se ještě členové vývojového týmu podíleli na vzniku hry Multipolis. Podobně i novinka Oeconomica vychází ve spolupráci s firmou SCIO a také institutem ekonomických studií na Karlově univerzitě v Praze. 
 
 
Počet hráčů 3 - 5
Doporučený věk 12
Délka hry 25 - 60 min.
Komunikace 10
Související zboží
Panic on Wall Street!

Panic on Wall Street!

Cena 719 Běžná cena 799 Na dotaz
Raketofix

Raketofix

Cena 404 Běžná cena 449 Koupit
Pět okurek

Pět okurek

Cena 269 Běžná cena 299 Na dotaz
Manila - desková hra

Manila - desková hra

Cena 899 Běžná cena 999 Koupit
Shipyard

Shipyard

Cena 891 Běžná cena 990 Na dotaz
AMOS - Matematika v kostce

AMOS - Matematika v kostce

Cena 279 Běžná cena 310 Koupit
Osadníci z Katanu: Junior

Osadníci z Katanu: Junior

Cena 629 Běžná cena 699 Koupit
Černé historky: Bílé historky

Černé historky: Bílé historky

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Toledo

Toledo

Cena 629 Běžná cena 699 Na dotaz
Tobago

Tobago

Cena 899 Běžná cena 999 Na dotaz
Steam Park CZ

Steam Park CZ

Cena 750 Běžná cena 1 099 Koupit
Acquire Revised

Acquire Revised

Cena 899 Běžná cena 999 Koupit
Tokaido - desková hra

Tokaido - desková hra

Cena 999 Běžná cena 1 099 Na dotaz
Ruské železnice

Ruské železnice

Cena 1 079 Běžná cena 1 199 Koupit
Istanbul

Istanbul

Cena 990 Běžná cena 1 100 Na dotaz
Tik Tak Bum Junior

Tik Tak Bum Junior

Cena 349 Běžná cena 425 Koupit