Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 
 

Monkey business

Když si opičky hrají, někdy je to pořádný nepořádek. Jsou to zvířátka netrpělivá, takže chtějí všechno mít hned. Vy byste ale měli mít větší trpělivost a pokusit se získat zvířátka jedno po druhém. Zkuste si i vy opičárny v Monkey Business. Opičky jsou kamarádi se všemi ostatními zvířaty.více
Online cenaBěžná cena 248 275 (9,60 EUR) (10,60 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 6
Počet hráčů
Doporučený věk
6
Doporučený věk
Délka hry
10 - 20 min.
Délka hry
 

Když si opičky hrají, někdy je to pořádný nepořádek. Jsou to zvířátka netrpělivá, takže chtějí všechno mít hned. Vy byste ale měli mít větší trpělivost a pokusit se získat zvířátka jedno po druhém. Zkuste si i vy opičárny v Monkey Business.

Opičky jsou kamarádi se všemi ostatními zvířaty. Jeden den se zastaví k žirafě a nechají se povozit nahoru a dolu na jejím dlouhém krku. Druhý den si dopřejí koupel přímo z chobotu velkého šedivého slona. Když je vedro, tak se ochladí u tučňáků, nebo se jen tak vyvalují se lvy. Jsou to prostě malí darebáci, kteří všude vlezou a nikoho nenechají na pokoji. A možná to je také důvod, proč je mají všichni rádi.

Hráči na začátku hry všechny žetony se zvířátky schovají do látkového sáčku. Osm bonusových kartiček rozloží na stole obrázkem vzhůru tak, aby na ně všichni viděli. Na každé z kartiček je číslo, které hráčům oznamuje, kolik kusů od každého zvířátka je celkem schované uvnitř pytlíku. Tím je hra připravena a můžete začít chytat zvířátka.

Všichni se postupně střídají na tahu a vždy, když na ně přijde řada, vytáhnou si jeden žeton se zvířátkem z pytlíku a položí jej před sebe. Nyní mohou zalovit v sáčku znovu a vylosovat nové zvířátko. Ale v případě, že vytáhnou žeton s obrázkem, který už před nimi leží, musí všechna zvířátka vrátit zpět do sáčku a jejich tah končí.

Hráč se může kdykoliv rozhodnout, že svůj tah ukončí. Celkem je v pytlíku osm různých zvířátek, takže obvykle u vylosování jednoho žetonu neskončíte, pokud jej opravdu moc nechcete. Ve chvíli, kdy se rozhodnete skončit, vytvoříte ze získaných žetonů hromádku a postavíte ji před sebe. Tato věž je nyní vaše a v dalších kolech nalovená zvířátka pokládáte na něj.

To znamená, že ve vaší věži je vždy viditelné pouze jedno zvířátko. To vás však při dalších tazích neomezuje a můžete si jej znovu vylosovat. Mnohem zajímavější však je, že i ostatní hráči mají na svojí věži jedno zvířátko, které vidíte. Pokud si z pytlíku vylosujete takový žeton, který má některý z hráčů právě na vrcholu věže, můžete si tento žeton vzít a zařadit mezi svoje úlovky.

Takto hra probíhá neustále dokola, dokud v pytlíku jsou ještě nějaká zvířata, které je třeba chytit. Specialitou je šikovná opička, která pro vás ve chvíli, kdy ji vytáhnete z pytlíku, ukradne libovolný žeton z vrcholu věží ostatních hráčů.

Hráči se po celý průběh partie snaží získat co nejvíce žetonů od každého druhu zvířat. Číslo, které na kartičkách udává jejich počet, totiž současně představuje také body, které za ně můžete získat. Ale dostanete je pouze v případě, že máte po skončení souboje nejvíce žetonů od daného druhu zvířátka. Hráč, který po rozdělení žetonů má největší součet bodů, se stává vítězem.

Hra se velice podobá starší hře Mlsný kocour.

Počet hráčů 2 - 6
Doporučený věk 6
Délka hry 10 - 20 min.
Související zboží
Piatnik - Kangaroo

Piatnik - Kangaroo

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Joeova Zoo - hledáme zvířátka

Joeova Zoo - hledáme zvířátka

Cena 179 Běžná cena 199 Koupit
Slonisko - hra se žebříky

Slonisko - hra se žebříky

Cena 161 Běžná cena 179 Na dotaz
Piatnik Cocotaki

Piatnik Cocotaki

Cena 179 Běžná cena 199 Na dotaz
Ravensburger Labyrinth Junior

Ravensburger Labyrinth Junior

Cena 580 Běžná cena 645 Koupit
Sloní paměť - Piatnik

Sloní paměť - Piatnik

Cena 224 Běžná cena 249 Na dotaz
Hadi a žebříky - dřevo

Hadi a žebříky - dřevo

Cena 179 Běžná cena 199 Na dotaz
50 experimentů na doma i na chatu

50 experimentů na doma i na chatu

Cena 198 Běžná cena 220 Koupit
Dobble Chrono - karetní hra

Dobble Chrono - karetní hra

Cena 419 Běžná cena 499 Na dotaz
AZ kvíz Junior

AZ kvíz Junior

Cena 314 Běžná cena 349 Koupit
Fantacolor Aquarium

Fantacolor Aquarium

Cena 378 Běžná cena 420 Na dotaz
Tricky Tracks Piatnik

Tricky Tracks Piatnik

Cena 378 Běžná cena 420 Koupit
Gigamic - Tutti Frutti

Gigamic - Tutti Frutti

Cena 269 Běžná cena 299 Na dotaz