Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Quickomino - Piatnik

Destičky se přikládají – obrázek k obrázku – k již vyloženým destičkám. Přitom musí všechny strany, které se dotýkají, ukazovat stejný obrázek. Kdo jako první vyloží všechny své destičky, vyhrává. Hra Quickomino se skládá ze 49 destiček.více
Online cenaBěžná cena 224 249 (8,80 EUR) (9,80 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
6
Doporučený věk
Délka hry
10 - 20 min.
Délka hry
 

Destičky se přikládají – obrázek k obrázku – k již vyloženým destičkám. Přitom musí všechny strany, které se dotýkají, ukazovat stejný obrázek. Kdo jako první vyloží všechny své destičky, vyhrává.

Hra Quickomino se skládá ze 49 destiček. Většina z nich je oboustranná, ale několik vás překvapí rubovou stranou přetřenou pouze na čistě bílou barvu. Jakmile ale jsou na kartičkách nějaké obrázky, jsou vždy čtyři ve čtyřech přihrádkách u stran. Na každou stranu kartičky kouká jedna ilustrace. Lem kartiček se může lišit – najdete tu modrou, zelenou a především červenou.

Barvy okrajů mají hodně společného i s tím, že některé dílky jsou pouze jednostranné. Odlišují totiž obtížnosti hry, kterou si můžete nastavit právě ve třech verzích – modrá je nejjednodušší. V této barvě najdete jen devět destiček (varianta pouze pro dva hráče), zatímco zelenou barvu nosí hrdě už 25 stran. Asi vás nepřekvapí, že červených zástupců pak je rovných 49. A protože 25+9 není rovno 49, zbývajících patnáct destiček musí mít zadní stranu pouze bílou.
Když už máte vybrané destičky, se kterými budete hrát, vezmete jednu z nich a položíte ji doprostřed stolu. Všechny ostatní rozdělíte spravedlivě mezi protivníky. Každý vždy dostane stejný počet dílků, proto jsou barev taková podivná čísla (například 25-1 = 24, což je číslo dělitelné 2 i 3).

Dílky hráči dostanou obrázkem dolů a čekají na zahájení hry. Jakmile jsou všichni připravení, jeden z nich vykřikne jméno hry. V tu chvíli všichni otočí kartičky obrázkem nahoru a současně se snaží přikládat je do středu k už vyloženým obrázkům.
Destička musí vždy sousedit alespoň jednou stranou s už vyloženým dílkem. Navíc musí strany, které se dotýkají, vždy ukazovat stejný obrázek. Hráči nejsou přerušovaní vůbec ničím, a jak se hra vyvíjí, postupně se jim otevírají nové možnosti, jak jejich kartičky přiložit. Souboj končí ve chvíli, kdy se některému z hráčů podaří přiložit poslední dílek a zbavil se tak všech svých obrázků.

Quickomino už svým názvem jasně poukazuje na hru, kterou se inspirovalo. Je to domino. Ale ve skutečnosti se spíš principem blíží hře Monstermania, protože zde nemusíte sledovat směr a tvoříte spíš takové jezero obrázků než nějakého hada.
Protože na kartičkách každé barvy jsou vždy pouze dva obrázky stejné, musíte využívat všech čtyř ilustrací, ale současně dávat pozor, abyste kartičku nepoužili jinde, než budete potřebovat.
Úvodní nejjednodušší obtížnost je opravdu pro ty nejmenší hráče, kteří se na ní dobře hru naučí. Navíc zde není tolik obrázků, které by měly podobné tvary a barvy. Nemusí je tak složitě rozpoznávat. Devět destiček zaručuje rychlou partii, během které nedochází k žádnému čekání.

Čtyři obrázky na každém z dílků dávají dostatek možností. Přesto se čas od času stane, že hráč nemůže přiložit žádnou ze svých zbývajících destiček. Nezbývá mu tak než čekat, dokud mu některý z protivníků nenahraje.
A tady vstupuje do role sledování ostatních a také nedostatek Quickomina. Hráči mají svoje dílky odhalené. Když si všimnete, že někdo z protivníků nemůže přikládat, můžete zpomalit a podívat se, které kartičky hrát, abyste mu zabránili v pokračování. Tahle taktika je nejlépe možná ve dvou hráčích a pro čekajícího hráče je velice nepříjemná. Proto je lepší, když hráči staví za zástěnou a nemohou spekulovat s tím, co má kdo za destičky.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 6
Délka hry 10 - 20 min.
Soubory ke stažení
Související zboží
Monstermania - dětská společenská hra

Monstermania - dětská společenská hra

Cena 248 Běžná cena 275 Na dotaz
Domino barvy - GRANNA

Domino barvy - GRANNA

Cena 216 Běžná cena 240 Koupit
Domino Barvy a tvary

Domino Barvy a tvary

Cena 89 Běžná cena 99 Koupit
Domino Číslice

Domino Číslice

Cena 89 Běžná cena 99 Koupit
Bridž - Standard Russian Bridge

Bridž - Standard Russian Bridge

Cena 179 Běžná cena 199 Koupit
Zvířecí domino

Zvířecí domino

Cena 234 Běžná cena 260 Koupit
Velbloudí dostihy (Camel Up)

Velbloudí dostihy (Camel Up)

Cena 1 260 Běžná cena 1 400 Na dotaz
Mangrovia

Mangrovia

Cena 990 Běžná cena 1 100 Koupit
Ligretto Crazy

Ligretto Crazy

Cena 224 Běžná cena 249,10 Na dotaz
Voodoo mánie

Voodoo mánie

Cena 248 Běžná cena 275 Koupit