Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Diplomacy

Jako ruský car jsem toto jaro prožil perná vyjednávání: S Británií jsem vyjednal mír ohledně Skandinávie - oni si vezmou Norsko, my Švédsko. S Německem naše diplomacie dohodla vzájemnou neutralitu - oni nenapadnou Varšavu, my nenapadneme Mnichov. S Rakouskem-Uherskem byla už loni dohodnuta neutralita a s Tureckem také.více
Online cenaBěžná cena 679 799 (26,90 EUR) (31,60 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 7
Počet hráčů
Doporučený věk
12
Doporučený věk
Délka hry
360 min.
Délka hry
 

Jako ruský car jsem toto jaro prožil perná vyjednávání: S Británií jsem vyjednal mír ohledně Skandinávie - oni si vezmou Norsko, my Švédsko. S Německem naše diplomacie dohodla vzájemnou neutralitu - oni nenapadnou Varšavu, my nenapadneme Mnichov. S Rakouskem-Uherskem byla už loni dohodnuta neutralita a s Tureckem také. Ovšem poslední jednání s Itálií naznačila vzácnou shodu našich názorů v otázce dělení Rakouska-Uherska, takže je pravděpodobné, že ruské armády dostanou pokyn k přesunu na jihozápad a budu doufat, že Turecko je logicky uvažující stát, který si uvědomuje vzájemnou prospěšnost naší dohody a neobrátí své armády na sever.

Diplomacie je hra pro 2-7 hráčů (7 je ideální počet), v níž jednotliví hráči představují vládce sedmi evropských mocností (Británie, Francie, Německo, Rakousko-Uhersko, Itálie, Rusko, Turecko), kteří se snaží pomocí svých armád ovládnout celý kontinent. Je jasné, že jeden každý proti ostatním nemá šanci, takže se všichni snaží vyjednat s ostatními spojenectví a podporu svých armád v útoku proti ostatním.

Hra Diplomacie začíná rokem 1900 a každý stát má celkem 3 armády (Rusko 4). Hra probíhá po letech, kde každý rok má 2 tažení - jarní a podzimní. Jednotlivá tažení probíhají stejně:

  • 15 minut na diplomatická jednání (30 minut v prvním kole) - tohle je základní část hry. Hráči se snaží vyjednávat s ostatními, uzavírat aliance - prostě "ukecat" hráče k tomu, aby poskytli podporu jeho vojsku proti ostatním. Každý může slíbit cokoli, dodržet nemusí nic.
  • psaní rozkazů - každý hráč napíše tajně rozkazy pro své jednotky, kde uvede která jednotka koho podporuje, kam útočí, popř. jestli se brání. Důležité je slovo "tajně" - je výslovně zakázáno ukazovat ostatním hráčům rozkazy pro své jednotky.
  • vyhodnocení rozkazů - všechny rozkazy se najednou vyhodnotí.
  • ústupy - jednotky, které byly přemoženy dostanou rozkazy k ústupu (které všichni tajně napíší a znovu současně vyhodnotí.
  • budování a rušení armád (jen na podzim) - na mapě je celkem 36 území, které umožňují stavbu armády. Za každé území, které hráč ovládá na konci podzimního tažení, má hráč nárok na jednu armádu (loďstvo). Na podzim se tedy sečtou území a pokud má hráč více území než vlastních armád, může si ve svém "domovském" městě postavit novou armádu. Pokud má méně, musí některé armády zrušit.

Hru je možné ukončit dvěma způsoby. Buď se po určitém počtu tahů hráči dohodnou, že hra skončila a pak vyhrál ten, který ovládá největší počet klíčových území, nebo se hraje tak dlouho, dokud některý hráč neovládá 18 těchto území.

Česká pravidla jsou ke stažení zde

 

Počet hráčů 2 - 7
Doporučený věk 12
Délka hry 360 min.
Jazyk bez textu, česká pravidla ke stažení
Komunikace 6
Náhoda 2
Náročnost 5
Strategie 7
Hodnocení na boardgamegeek 7
Související zboží
Princes of Amber

Princes of Amber

Cena 416 Běžná cena 490 Na dotaz
Serenissima

Serenissima

Cena 1 020 Běžná cena 1 200 Na dotaz
Stratego - Maršál a špión

Stratego - Maršál a špión

Cena 790 Běžná cena 929 Koupit
Piatnik Samarkand

Piatnik Samarkand

Cena 499 Běžná cena 699 Na dotaz
1989 Úsvit svobody

1989 Úsvit svobody

Cena 1 019 Běžná cena 1 199 Na dotaz
Kingdom Builder

Kingdom Builder

Cena 1 020 Běžná cena 1 200 Na dotaz
Through the Ages: Příběh civilizace (CZ)

Through the Ages: Příběh civilizace (CZ)

Cena 1 189 Běžná cena 1 399 Koupit
Arctic Scavengers: Base Game+HQ+Recon

Arctic Scavengers: Base Game+HQ+Recon

Cena 1 104 Běžná cena 1 299 Na dotaz
Régents

Régents

Cena 808 Běžná cena 950 Koupit
Five Tribes

Five Tribes

Cena 1 444 Běžná cena 1 699 Na dotaz
Twilight Impérium CZ

Twilight Impérium CZ

Cena 2 889 Běžná cena 3 399 Koupit
RONE

RONE

Cena 697 Běžná cena 820 Na dotaz
Stolní hra Colonia

Stolní hra Colonia

Cena 599 Běžná cena 899 Na dotaz
Qwirkle

Qwirkle

Cena 799 Běžná cena 929 Koupit