Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

OddVille

OddVille je strategická karetní hra, ve které stavíte město přikládáním jednotlivých karet k sobě. Každá čtvrť (= jedna karta) patří jednomu z rodů, od něhož dostanete zástupce. K provádění akcí využíváte karty svojí rodiny, které se od sebe odlišují, ale vždy musíte použít všechny, než můžete akce opakovat.více
Online cenaBěžná cena 509 599 (20,50 EUR) (24,10 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
10
Doporučený věk
Délka hry
40 min.
Délka hry
 

OddVille je strategická karetní hra, ve které stavíte město přikládáním jednotlivých karet k sobě. Každá čtvrť (= jedna karta) patří jednomu z rodů, od něhož dostanete zástupce. K provádění akcí využíváte karty svojí rodiny, které se od sebe odlišují, ale vždy musíte použít všechny, než můžete akce opakovat. Karty nakoupíte ze společné nabídky a jakmile je přidáte do města, položíte na ni jednu ze svých figurek.
Hra nabízí pěkné strategické možnosti, ale přitom partie zůstávají jednoduché a variabilní. OddVille je prostě příjemnou taktickou hrou, která zaujme.

 

Většina vesnice a měst je svým způsobem divná. Pozůstatky ulic a uliček, které na sebe navazují zvláštním a mnohdy nečekaným stylem, protkávají jejich nitro s takovou lehkostí, jako se špendlík zaboří do špičky vašeho prstu. Každá je ve svém nitru tak trochu OddVille.

Možná i ta vaše. Tak proč si nepostavit ještě jednu takovou vesničku? Pomůže nám v tom desková hra OddVille od společnosti What’s Your Game? Vzešla z hlavy Carla Lavezziho, své ilustrace k ní pak přidali Markus Günther a Mariano Iannelli. Právě zásluhou druhého jmenovaného na první pohled podle stylu poznáte, že se jedná o hru od stejné firmy, která vydala hru Asgard
.

Svými rozměry je však hře o severské mytologii na hony vzdálená. OddVille je totiž v jádru malá a jednoduchá hra, což se o dobrodružstvích partičky kolem Odina říct nedá. Navíc i přes stejný grafický styl je téma naprosto odlišné. Tentokrát budete na prázdné planině společnými silami budovat město, ale jen ta nejsilnější a nejúspěšnější gilda stavitelů dostane zaplaceno!

Jak myslíte, že by vypadalo město, ve kterém se setká hned několik architektonických stylů? Samozřejmě bude divné. Ale pokud cinkají peníze, není důvodem, proč by takové město opravdu nemohlo vyrůst. Vítejte v OddVille, divném městě bohatých lidí..

Kompletní recenze hry OddVille zde.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 10
Délka hry 40 min.
Komunikace 8
Hodnocení na boardgamegeek 7
Soubory ke stažení
Související zboží
Gang of Four

Gang of Four

Cena 382 Běžná cena 450 Na dotaz
Citadela

Citadela

Cena 382 Běžná cena 449 Koupit
Architectura (EN)

Architectura (EN)

Cena 382 Běžná cena 449 Na dotaz
Insula EN

Insula EN

Cena 594 Běžná cena 699 Na dotaz
Carcassonne základní hra

Carcassonne základní hra

Cena 552 Běžná cena 649 Koupit
Švábí polévka - karetní hra

Švábí polévka - karetní hra

Cena 339 Běžná cena 399 Na dotaz
Vzhůru do podzemí - fantasy karetní hra

Vzhůru do podzemí - fantasy karetní hra

Cena 339 Běžná cena 399 Na dotaz
Wizard: Čarodějovo proroctví

Wizard: Čarodějovo proroctví

Cena 254 Běžná cena 299 Koupit