Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Gloom Second Edition

„Hra nešťastných nehod a jejich hřbitovních následků“ Svět Gloom je smutné a zaostalé místo. Obloha je šedá, čaj studený a nové tragédie číhají za každým rohem. Dluhy, choroby, zlomená srdce, smečky vzteklinou nakažených masožravých myší… - kdykoli se zdá, že už to nemůže být horší, ukáže se, že to není tak docela pravda.více
Online cenaBěžná cena 679 799 (27,40 EUR) (32,20 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
13
Doporučený věk
Délka hry
60 min.
Délka hry
 

„Hra nešťastných nehod a jejich hřbitovních následků“

Svět Gloom je smutné a zaostalé místo. Obloha je šedá, čaj studený a nové tragédie číhají za každým rohem. Dluhy, choroby, zlomená srdce, smečky vzteklinou nakažených masožravých myší… - kdykoli se zdá, že už to nemůže být horší, ukáže se, že to není tak docela pravda. Někdo říká, že odměna v posmrtném životě závisí na utrpení v tom pozemském – v tom případě zde může být naděje. Když ne na tomto světě, tak alespoň v tom příštím.

Ve hře přejímáte kontrolu nad osudem excentrické rodiny vyvrhelů a misantropů. Váš cíl je smutný, ale jednoduchý: chcete své postavy nechat trpět těmi nejhoršími myslitelnými způsoby, než je zlomené a zničené předáte do náruče zasloužené smrti. Vykládáním karet se strašlivými nehodami (jako je zapečení do koláče, pozření lasičkami nebo zlomení všech kostí v těle) se snažíte dosáhnout co největšího počtu negativních bodů, abyste své bezcenné živé postavy mohli proměnit v mrtvé, ale o to cennější. Naopak své spoluhráče se snažíte pomocí "šťastných karet" zásobit pozitivními body. Vyhrává hráč s nejnižším počtem bodů (tj. v absolutní hodnotě s nejvyšším záporným číslem)!

Hra je určena 2 – 4 hráčům a je založena na principu vypravěčství. Každou kartu, kterou vykládáte, musíte patřičně okomentovat a přitom nezapomenout, co všechno se již odehrálo předtím (třeba jak se stalo, že se lord Slogar po šťastném sňatku najednou ocitl na dně a začal brát morfium). Občas to chce opravdu velké množství zvrácené fantazie… Délka jedné seance závisí na počtu hráčů, na tom, jak obšírní jsou to vypravěči a také na tom, kolik postav si do začátku vezmete (dle pravidel je plný počet pěti, ale věřte, že i se čtyřmi nebo třemi užijete spoustu zábavy) – obecně se ale pohybuje mezi 20 – 60 minutami. Hrát se dá i bez příběhů, jen prostým vykládáním karet - pak ale Gloom ztratí většinu svého kouzla.

Česká pravidla a překlady karet ke stažení zde.

 

The world of Gloom is a sad and benighted place. The sky is gray, the tea is cold, and a new tragedy lies around every corner. Debt, disease, heartache, and packs of rabid flesh-eating mice—just when it seems like things can't get any worse, they do. But some say that one's reward in the afterlife is based on the misery endured in life. If so, there may yet be hope—if not in this world, then in the peace that lies beyond.

In the Gloom card game, you assume control of the fate of an eccentric family of misfits and misanthropes. The goal of the game is sad, but simple: you want your characters to suffer the greatest tragedies possible before passing on to the well-deserved respite of death. You'll play horrible mishaps like Pursued by Poodles or Mocked by Midgets on your own characters to lower their Self-Worth scores, while trying to cheer your opponents' characters with marriages and other happy occasions that pile on positive points. The player with the lowest total Family Value wins.

Printed on transparent plastic cards, Gloom features an innovative design by noted RPG author Keith Baker. Multiple modifier cards can be played on top of the same character card; since the cards are transparent, elements from previously played modifier cards either show through or are obscured by those played above them. You'll immediately and easily know the worth of every character, no matter how many modifiers they have. You've got to see (through) this game to believe it!

Each of the three expansions for Gloom adds one more player, thus with all three expansions, this should be playable with seven players.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 13
Délka hry 60 min.
Jazyk anglicky
Související zboží
Ghost Stories (druhá edice)

Ghost Stories (druhá edice)

Cena 978 Běžná cena 1 150 Na dotaz
Sponsio - karetní hra

Sponsio - karetní hra

Cena 339 Běžná cena 399 Na dotaz
Shuffle Heroes CZ

Shuffle Heroes CZ

Cena 299 Běžná cena 459 Koupit
Piráti!

Piráti!

Cena 254 Běžná cena 299 Na dotaz
ZÓNA: Tajemství Černobylu

ZÓNA: Tajemství Černobylu

Cena 1 529 Běžná cena 1 699 Koupit
Munchkin Cthulhu

Munchkin Cthulhu

Cena 509 Běžná cena 599 Koupit
Room 25 (nová edice)

Room 25 (nová edice)

Cena 934 Běžná cena 1 099 Na dotaz