Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Insula EN

Insula vás zavede na dobrodružství, v němž musíte nejednou spolupracovat, ale nezapomínejte, že vítězem může být jen jeden! Uprostřed moří a času se nachází tajuplný ostrov. Legenda praví, že v jeho nitru se tyčí bájná citadela, která ukrývá prastarý strom nesoucí plody splněných přání.více
Online cenaBěžná cena 594 699 (23,90 EUR) (28,20 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 5
Počet hráčů
Doporučený věk
8
Doporučený věk
Délka hry
60 min.
Délka hry
 

Insula vás zavede na dobrodružství, v němž musíte nejednou spolupracovat, ale nezapomínejte, že vítězem může být jen jeden!
Uprostřed moří a času se nachází tajuplný ostrov. Legenda praví, že v jeho nitru se tyčí bájná citadela, která ukrývá prastarý strom nesoucí plody splněných přání. Avšak tento zázračný poklad střeží vládce ostrova, zlověstné prokletí a nebezpečné přízraky bloudící v hlubinách ostrovních lesů - strážci.

Desková hra Insula od českého autora Radima Jurdy si za dobu své existence získala spoustu fandů. Vděčí tomu nejen za originální vzhled, ale především za skvělý a originální herní princip. Dobrodružství na opuštěném ostrově, kde se hráči musí utkat s temnými služebníky pána věže, asi nikdy nepřestane lákat.

Insula zajímavým způsobem kombinuje soutěživý a kooperativní způsob hry. Hráči tvoří skupinku dobrodruhů, kteří se rozhodli prozkoumat tajemný ostrov Insula. Vaše loď přistála na pláži a vaším cílem je proniknout až do citadely hluboko ve vnitrozemí, kterou stráží vládce ostrova Kingoš a získat jeho bájný poklad.

Hra má mnoho možných konců. Může vyhrát ten, komu se podaří porazit vládce ostrova Kingoše a získat tak plody splněných přání z prastarého stromu. Může vyhrát i samotný vládce ostrova a proměnit vás všechny v další strážce bloudící bezduše ostrovem. Temnému pánu hraje do karet vaše soupeření, které šikovně pomocí systému kleteb využívá ve svůj prospěch. Někdy tudíž může být dobré spojit své schopnosti jak v průběhu hry, tak na jejím konci – pak vyhrává více hráčů najednou (což je sice lepší než bloudit temnotou, ale rozhodně to nezní tak dobře v hrdinských historkách, které se o vás začnou vyprávět, pokud vyhrajete sami).

Je na vás, jak přistoupíte k tomuto střídání soutěživých prvků a spolupráce a co si o vás budou vyprávět vaši potomci.

Hra je v angličtině!

 

The highlights of Insula are its competitive and co-operative aspects. While a competitive game at the beginning, it often changes to cooperative. There are three possible endings of the game: single player can win, a group of players can win or a game can win.

In Insula, each player assumes the role of a brave adventurer on a quest to defeat a dark lord. You arrive with other daring heroes on a secluded island shrouded in mystery. You have to travel through deep dark forests and sunny glades alike to reach the Dark Citadel. As you march through the woods, you encounter various guardians, from small trained animals to huge powerful monsters. However, defeating the guardians requires much energy and wise use of magical flowers grown all over the island. Should you fail, many dark curses will be laid upon you. The player who defeats the dark lord Kingosh is declared the winner.

 

 

Počet hráčů 2 - 5
Doporučený věk 8
Délka hry 60 min.
Jazyk anglicky, česká pravidla
Hodnocení na boardgamegeek 6
Související zboží
Maškaráda CZ - blafovací karetní hra

Maškaráda CZ - blafovací karetní hra

Cena 288 Běžná cena 339 Koupit
Insula travel EN

Insula travel EN

Cena 339 Běžná cena 399 Koupit
OddVille

OddVille

Cena 509 Běžná cena 599 Na dotaz
Lords of War: Elfové proti ještěrům

Lords of War: Elfové proti ještěrům

Cena 272 Běžná cena 320 Na dotaz
Star Realms - Deckbuilding Game EN

Star Realms - Deckbuilding Game EN

Cena 297 Běžná cena 349 Na dotaz
Letter Jam EN

Letter Jam EN

Cena 424 Běžná cena 499 Koupit
Werewolves - new edition

Werewolves - new edition

Cena 552 Běžná cena 649 Na dotaz
Golden Horn - Piatnik

Golden Horn - Piatnik

Cena 552 Běžná cena 649 Koupit