Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Le Havre - desková hra

Desková hra Le Havre od Uwe Rosenberga, autora nejlepší hry všech dob Agricola. Le Havre je francouzské město věhlasné druhým největším přístavem ve Francii (po Marseille). Základní princip této hry je velmi jednoduchý.více
Online cenaBěžná cena 809 899 (33,10 EUR) (36,70 EUR)
Dostupnost
Vyprodáno
 
Počet hráčů
1 - 5
Počet hráčů
Doporučený věk
od 12 let
Doporučený věk
Délka hry
150 min.
Délka hry
 

 

Desková hra Le Havre od Uwe Rosenberga, autora nejlepší hry všech dob Agricola.

Le Havre je francouzské město věhlasné druhým největším přístavem ve Francii (po Marseille).

Základní princip této hry je velmi jednoduchý. Tah hráče se skládá ze dvou částí: V první části hráč vždy doplní žetony surovin na místa nabídky a poté udělá jednu akci. Jako svoji akci si může hráč vybrat ze dvou možností. Buď si vezme všechny žetony surovin jednoho druhu z místa nabídky, nebo využije některou z budov, které jsou ve hře k dispozici. Budovy umožňují hráčům přeměňovat suroviny, prodávat je, nebo stavět své vlastní budovy a také lodě.

Budovy znamenají jak zisky na konci hry, tak průběžný přísun zdrojů, protože chce-li některý ze spoluhráčů využít vaši budovu, musí vám ve většině případů zaplatit. Lodě slouží především jako přísun jídla k nakrmení přístavních dělníků.

Vždy po sedmi tazích hráčů končí kolo. Při sklizni se hráčům zvýší zásoby obilí a dobytka, ale hráči také musejí obstarat dostatek jídla pro své přístavní dělníky. Konec hry nastává po vymezeném počtu kol, každý hráč může ještě provést svoji finální akci a až poté hra skončí. Hráči si sečtou hodnoty svých budov, lodí a svoje zásoby peněz. Hráč, který nashromáždil největší majetek, zvítězí.

Le Havre patří jednoznačně mezi hráčské hry. Různé pořadí políček v přístavu, náhodné rozdělení karet budov a existence speciálních budov dělají každou hru odlišnou. Variabilita hry a široké možnosti hráčů garantují, že se vám hra hned tak neohraje. Budete řešit stále nové a nové problémy a svoji taktiku a strategii vylepšovat a uzpůsobovat aktuální situaci. Hra výborně funguje ve dvou, ve třech hráčích a pokud nebudete hrát hlemýždím tempem, tak vás nepochybně bude bavit i ve čtyřech a pěti.

Jediným slabým místem hry jsou půjčky. Jejich cílem je zabránit úplnému "zaříznutí" hráčů v případě nedostatku jídla. Bohužel se ukazují příliš silné. Konstantní úrok umožňuje hráčům v úvodních kolech se o jídlo vůbec nestarat a věnovat se čistě rozvoji (braní surovin a stavbě budov). Některé (zejména jídelní) budovy, při hraní bez půjček hráči oblíbené a velmi často navštěvované, zůstávají téměř nevyužity. Přes zmíněný nedostatek můžeme Le Havre všem náročnějším hráčům jen doporučit.

Autor:

Uwe Rosenberg

Herní materiál v cizím jazyce není žádný.

Pravidla : kompletně přeložena do českého jazyka.

 

Více info: zde

Rozměry krabice: 31,5x22,5x7 cm

 

 

Počet hráčů 1 - 5
Doporučený věk od 12 let
Délka hry 150 min.
Komunikace 2
Náhoda 1
Náročnost 7
Strategie 7
Hodnocení na boardgamegeek 8
Související zboží
Cargo Noir

Cargo Noir

Cena 1 169 Běžná cena 1 299 Koupit
Euphoria - desková hra

Euphoria - desková hra

Cena 799 Běžná cena 1 399 Koupit