Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Samurai

Do dalekého Japonska nás zavede tato skvělá desková hra, ve které hráči svými žetony postupně obsazují oblasti okolo měst a snaží se tak získat rozhodující vliv v některé ze tří hlavních oblastí. Oblasti jsou symbolizovány figurkami Budhy, přilby a rýže.více
Online cenaBěžná cena 1 274 1 499 (51,40 EUR) (60,40 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
od 10 let
Doporučený věk
Délka hry
45 min.
Délka hry
 

Do dalekého Japonska nás zavede tato skvělá desková hra, ve které hráči svými žetony postupně obsazují oblasti okolo měst a snaží se tak získat rozhodující vliv v některé ze tří hlavních oblastí. Oblasti jsou symbolizovány figurkami Budhy, přilby a rýže. Když je některé město zcela obklopeno žetony, dojde k vyhodnocení a rozdělení věcí ve městě.

Hráč má během hry výběr omezený na 5 žetonů a vždy po tahu si žetony opět doplní. Žetony mají různou sílu a ta je většinou omezena pouze na jednu oblast. Některé žetony Samurai umožňují bojovat o převahu ve všech třech oblastech. Navíc má každý hráč k dispozici i několik žetonů lodí, pomocí kterých může soupeře překvapit.

Kromě napínavé a zajímavé hry je originální také její celkové vyhodnocení. Prvním kritériem pro vítězství je počet převah v získaných figurkách. Protože ten bývá většinou stejný (každý hráč nějakou tu převahu vybojuje), přichází druhé kritérium, kterým je součet všech získaných figurek mimo figurek z oblasti, ve které má hráč převahu. To znamená, že k vítězství se hráč musí starat také o další oblasti a ne pouze o tu, ve které bojuje o převahu.

Jediným omezením hry je potřeba vyrovnaných spoluhráčů, aby se nestalo, že někdo slabšími tahy nahrává hráči za ním.

Autor: Reiner Knizia

Rozměry krabice: 37x27x5,5 cm

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk od 10 let
Délka hry 45 min.
Jazyk bez textu, česká pravidla
Související zboží
Samurai Spirit

Samurai Spirit

Cena 254 Běžná cena 299 Koupit
Hanafuda - karetní hra

Hanafuda - karetní hra

Cena 254 Běžná cena 299 Na dotaz
Honshú - karetní hra

Honshú - karetní hra

Cena 382 Běžná cena 449 Na dotaz