Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Five Tribes

Five Tribes je hra z prostředí daleké Arábie z Příběhů tisíce a jedné noci, v níž hráči dělají vše, co je v jejich silách, aby zprostředkovali setkání příslušníků pěti různých kmenů - bílých stařešinů, žlutých vezírů, modrých stavitelů, červených asasínů a zelených kupců.více
Online cenaBěžná cena 1 444 1 699 (58,10 EUR) (68,40 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
13
Doporučený věk
Délka hry
60 min.
Délka hry
 

Five Tribes je hra z prostředí daleké Arábie z Příběhů tisíce a jedné noci, v níž hráči dělají vše, co je v jejich silách, aby zprostředkovali setkání příslušníků pěti různých kmenů - bílých stařešinů, žlutých vezírů, modrých stavitelů, červených asasínů a zelených kupců. Ve svém úsilí mají možnost využít také služeb mocných džinů.

Hrací plán se skládá z náhodně poskládaných 30 destiček (míst setkání).
Ve svém tahu hráč bere do ruky veškeré osazenstvo dané destičky a na způsob mankaly pokládá po jedné z figurek na sousední místa. Podmínkou je, aby poslední umístěná figurka odpovídala barvě alespoň jedné z figurek přítomných na zvolené destičce. Po zprostředkování setkání odchází všichni příslušníci daného kmene mimo hrací plochu a hráč je za svou snahu odměněn akcí spojenou s tímto kmenem (například využitím asasína k odstranění libovolné figurky na hracím plánu nebo v zásobě protihráče). Pak následuje někdy volitelná, někdy povinná akce svázaná s příslušným místem setkání (například vysázení stromů v oáze, stavba vesnice (paláce) či vyvolání džina). Pokud se mu destičku podaří kompletně zbavit jejího osazenstva, může ji prostřednictvím své velbloudí karavany zabrat pro sebe.

Karty džinů hráčům umožňují vybočovat mimo rámec běžných pravidel.

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů použije svou poslední velbloudí karavanu, nebo na hracím plánu už není možné provést žádný legální tah. Vítězné body na konci hry dostávají hráči například za mince, které vlastní, za jimi ovládané destičky či za série karet obchodu.

Hra Five Tribes je bez texu, česká pravidla jsou ke stažení zde.

 

Crossing into the Land of 1001 Nights, your caravan arrives at the fabled Sultanate of Naqala. The old sultan just died and control of Naqala is up for grabs! The oracles foretold of strangers who would maneuver the Five Tribes to gain influence over the legendary city-state. Will you fulfill the prophecy? Invoke the old Djinns and move the Tribes into position at the right time, and the Sultanate may become yours!

Designed by Bruno Cathala, Five Tribes builds on a long tradition of German-style games that feature wooden meeples. Here, in a unique twist on the now-standard "worker placement" genre, the game begins with the meeples already in place – and players must cleverly maneuver them over the villages, markets, oases, and sacred places tiles that make up Naqala. How, when, and where you dis-place these Five Tribes of Assassins, Elders, Builders, Merchants, and Viziers determine your victory or failure.

As befitting a Days of Wonder game, the rules are straightforward and easy to learn. But devising a winning strategy will take a more calculated approach than our standard fare. You need to carefully consider what moves can score you well and put your opponents at a disadvantage. You need to weigh many different pathways to victory, including the summoning of powerful Djinns that may help your cause as you attempt to control this legendary Sultanate.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 13
Délka hry 60 min.
Náhoda 4
Náročnost 6
Strategie 8
Hodnocení na boardgamegeek 8
Související zboží
Architectura (EN)

Architectura (EN)

Cena 382 Běžná cena 449 Na dotaz
The Castles of Burgundy: karetní hra

The Castles of Burgundy: karetní hra

Cena 357 Běžná cena 420 Na dotaz
Příšerky z podzemí

Příšerky z podzemí

Cena 1 019 Běžná cena 1 199 Na dotaz
The Builders: Middle Ages

The Builders: Middle Ages

Cena 382 Běžná cena 449 Na dotaz
ADC Blackfire Běsnění Drákuly

ADC Blackfire Běsnění Drákuly

Cena 934 Běžná cena 1 099 Koupit
Mini Travel Příběhy

Mini Travel Příběhy

Cena 135 Běžná cena 150 Koupit
Alhambra (CZ) - revidované vydání

Alhambra (CZ) - revidované vydání

Cena 1 189 Běžná cena 1 399 Na dotaz
Kemet - desková hra

Kemet - desková hra

Cena 1 614 Běžná cena 1 899 Koupit
Istanbul

Istanbul

Cena 1 019 Běžná cena 1 199 Koupit
Room 25 (nová edice)

Room 25 (nová edice)

Cena 934 Běžná cena 1 099 Na dotaz