Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Québec

Ve hře Québec se stanete hlavou jedné z mocných rodin, která se chce zapsat do historie stavbou města Québec. Hra se odehrává v rozmezí čtyř staletí, během nichž budete mít možnost postavit ty nejdůležitější a nejznámější budovy města.více
Online cenaBěžná cena 978 1 150 (39,50 EUR) (46,50 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 5
Počet hráčů
Doporučený věk
13
Doporučený věk
Délka hry
75 min.
Délka hry
 
Ve hře Québec se stanete hlavou jedné z mocných rodin, která se chce zapsat do historie stavbou města Québec. Hra se odehrává v rozmezí čtyř staletí, během nichž budete mít možnost postavit ty nejdůležitější a nejznámější budovy města. To však k výhře nestačí a budete muset také získat dostatečný vliv v patřičných mocenských sférách. K tomu využívá hráč politiky, obchodu a kultury. 
 
Hráč ve hře Québec provádí každé století akce v pěti až sedmi kolech a v každém kole si zvolí jednu z akcí:
1. Začne stavbu nové budovy se svým architektem
2. Dokončí část budovy
3. Pošle svého služebníka do sféry vlivu
4. Vezme si kartu vedení
Na konci každého století je bodovací kolo, kde hráči obdrží vítězné body podle toho, jak se jim podařilo obsadit pětici sfér vlivu. Québec zde představuje nový mechanismus kaskády, kdy hráč ovládající jednu sféru může poslat část dělníků do další sféry a získat tak další vítězné body! Hráči tak musí dobře spojit stavbu budov a získávání vlivu. Na konci čtvrtého století hra končí a vítězí hráč s největším množstvím vítězných bodů. 
 
Hra je v angličtině. 
 
 
Québec puts you at the head of a rich family who wants to leave its name in history by building Québec city. The game spans four centuries during which you erect the most prestigious buildings and places of the city. Construction is not enough: you also have to ensure your presence in the great spheres of power. It is up to you and your opponents to build Québec City in your colors!
 
A game takes place over four centuries. Each player plays on average 5 to 7 turns per century. On each turn, players choose one of these actions :
Start a new building with his architect
Complete part of a building
Send a worker to a zone of influence
Take a leader card
By contributing to the numerous buildings, players acquire influence with the authorities of the time : religion, politics, commerce and culture. Players also help build the famous Citadelle.
 
At the end of each century, there is a scoring round where players get victory points for the workers they managed to send in the 5 zones of influence. Québec introduces a unique and addictive majority rule. The player with the majority in a zone cascades half of his workers by moving them to the next zone. Workers moved in this way allow a player to score even more points. If a player still has the majority in the next zone, his workers cascade again – a potentially devastating ripple effect. This mechanism illustrates the interrelationship between the great zones of influence. Players must not only fight to get majorities, they must also erect the most prestigious buildings.
 
The game ends after the fourth century. Players then receive points for the buildings they completed. The player with the most points is declared the winner.

 

Počet hráčů 2 - 5
Doporučený věk 13
Délka hry 75 min.
Jazyk anglicky
Související zboží
Adrenaline EN

Adrenaline EN

Cena 1 148 Běžná cena 1 350 Koupit
RONE

RONE

Cena 697 Běžná cena 820 Na dotaz
Princes of Amber

Princes of Amber

Cena 416 Běžná cena 490 Na dotaz
K2 - desková hra CZ

K2 - desková hra CZ

Cena 781 Běžná cena 919 Na dotaz
Quadropolis CZ - budování metropole

Quadropolis CZ - budování metropole

Cena 499 Běžná cena 1 250 Koupit
In the Year of the Dragon (Rok Draka)

In the Year of the Dragon (Rok Draka)

Cena 1 189 Běžná cena 1 399 Koupit
504 - desková hra

504 - desková hra

Cena 1 399 Běžná cena 2 000 Koupit
Panovník - desková hra

Panovník - desková hra

Cena 484 Běžná cena 570 Koupit
Tiny Epic Galaxies (EN)

Tiny Epic Galaxies (EN)

Cena 764 Běžná cena 899 Koupit