Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Tichu - karetní hra

Tichu je štychová karetní hra, ve které se snažíte odmazáváním vykládáním kombinací zbavit karet. Vykládající hráč určuje kombinaci, ve které se štych hraje (jedna karta, dvojičky, trojičky, postupka...)více
Online cenaBěžná cena 212 250 (8,60 EUR) (10,10 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
3 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
10
Doporučený věk
Délka hry
60 min.
Délka hry
 

Tichu je štychová karetní hra, ve které se snažíte odmazáváním vykládáním kombinací zbavit karet. Vykládající hráč určuje kombinaci, ve které se štych hraje (jedna karta, dvojičky, trojičky, postupka...) a hráč s nejvyšší danou kombinací štych sebere. Navíc tomu, kdo jako první odmaže všechny karty, ještě přibudou štychy od posledního.

Za vše vděčíme panu Chuangovi, cestovnímu průvodci německého oddělení v Nanjingu. Velmi doporučujeme. Zná vše. Délku mostů, význam Buddhů, počet nákladních aut v provincii. Na požádání také význam mostů, počet Buddhů a délku náklaďáků. Povypráví vám o pomníku s pěti kozami a pahorku s 38 bojovníky, jež jsou symbolem města. Možná, že má pomník 3 kozy a 58 bojovníků, ale v každém případě je tam více bojovníků než koz. Upřímně řečeno, stejně tak dobře by to mohl být pomník v Guanschou nebo Wuhanu. Ale v Nanjingu je více než 1000 buddhistických chrámů, takže toto město má rozhodně svůj symbol. Ano, pan Chuang je skvělý průvodce. Zahodil svůj Nanjing do Yangtse a zavedl nás do neznámé země - rockové koncerty, psychiatrická klinika a osobní audience u kouzelníka. Ale pokud jde o hru, nebylo to s ním snadné. Samozřejmě ji zná. On zná přece všechno. Ale o té zvláštní karetní hře, kterou hrají muži všude v parcích, nechtěl nic říct. Vždy se nás snažil odlákat od skupinky lidí hrající tuto hru. Ta hra se prý nedá vysvětlit. Tichu se nedá vysvětlit. :)

Počet hráčů 3 - 4
Doporučený věk 10
Délka hry 60 min.
Jazyk CZ pravidla, bez textu
Komunikace 5
Náhoda 3
Náročnost 4
Strategie 7
Hodnocení na boardgamegeek 7
Související zboží
Trappola (Bulka)

Trappola (Bulka)

Cena 339 Běžná cena 399 Koupit
Tichu pocket metal

Tichu pocket metal

Cena 254 Běžná cena 299 Koupit
Potato Man - karetní hra

Potato Man - karetní hra

Cena 230 Běžná cena 270 Koupit
The Bloody Inn - kombinační hra

The Bloody Inn - kombinační hra

Cena 509 Běžná cena 599 Na dotaz
Honshú - karetní hra

Honshú - karetní hra

Cena 297 Běžná cena 349 Na dotaz
Sabotér Duel

Sabotér Duel

Cena 272 Běžná cena 320 Koupit
Brix

Brix

Cena 584 Běžná cena 649 Koupit