Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Hobbit EN - card game

Anglická verze karetní hry Hobbit! V této zábavné rodinné hře dochází k souboji dobra se zlem. Bojují proti sobě dva týmy. Na straně dobra stojí hobit Bilbo, trpaslík Thorin a čaroděj Gandalf. Proti nim na straně zla stojí drak Šmak a skřet Bolg. Pokud hráč vyhraje štych, může rozdělit karty ostatním hráčům.více
Online cenaBěžná cena 269 299 (10,50 EUR) (11,70 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 5
Počet hráčů
Doporučený věk
10
Doporučený věk
Délka hry
30 min.
Délka hry
 

Anglická verze karetní hry Hobbit!

V této zábavné rodinné hře dochází k souboji dobra se zlem. Bojují proti sobě dva týmy. Na straně dobra stojí hobit Bilbo, trpaslík Thorin a čaroděj Gandalf. Proti nim na straně zla stojí drak Šmak a skřet Bolg. Pokud hráč vyhraje štych, může rozdělit karty ostatním hráčům. S některými kartami se dá soupeřům škodit, některými naopak pomáhat vlastnímu týmu. Zvítězí dobro nebo zlo?

U Osamělé hory se střetávají síly dobra a zla. Sveřepý trpaslík Thorin, malý, ale odvážný hobit Bilbo a moudrý čaroděj Gandalf se postaví zlému draku Šmakovi a skřetu Borgovi. Záleží jen na vás kdo tuto bitvu vyhraje. Ale pozor! V této bitvě nejde pouze o sílu, ale také o důvtip, inteligenci a onu pověstnou špetku štěstí. Kam se přiklání tentokrát?

O hře

Hobbit - karetní hra je štychová hra pro 2-5 hráčů (hra pro 2 hráče má zvláštní úpravu pravidel). Hra obsahuje 5 karet postav (za dobro Thorin, Bilbo, Gandalf a za zlo Šmak a Bolg) a 60 hracích karet, které jsou rozdělené do 5 barev (modrá, žlutá, červená, zelená a fialová - trumfy) s hodnotou od 1 do 12. Hra trvá 1 až dvě kola. Každé kolo trvá dokud hráči neodehrají všechny karty ze své ruky.

Příprava hry

Hráči si náhodně rozdělí karty postav a podle toho se určí, kdo bude stát na straně dobra a kdo na straně zla. Poté se podle počtu hráčů rozdají hrací karty. Některé hrací karty na sobě mají kromě hodnoty i symboly. Těch jsou 3 druhy:

  1. Bílá hvězda - pomáhá dobrým postavám, mohou díky ní zranit zlé postavy nebo sobě (či jiné dobré postavě) vyléčit zranění.
  2. Černá helmice - pomáhá zlým postavám, mohou díky ní zranit dobré postavy nebo sobě (či jiné zlé postavě) vyléčit zranění.
  3. Dýmka - postava díky ní může na začátku druhého kola dostat kartu navíc (ale musí před začátkem druhého kola zahodit tolik karet, kolik má dýmek - tedy aby měl stejný počet karet jako ostatní)

Průběh hry

Jako první vynese kartu ten, kdo má jako postavu Thorina. Ostatní hráči (po směru hodinových ručiček) pak musejí dát kartu stejné barvy. Pokud nemají, tak si mohou vybrat z ostatních barev. Štych pak vyhrává ten, kdo dal kartu nejvyšší hodnoty od původní barvy (tedy té, kterou vynesl první hráč), ale pokud se ve štychu objeví trumfová/é karta/y, pak štych vyhrává ten, kdo vynesl kartu trumfů s nejvyšší hodnotou. Vítěz štychu pak podle schopností své postavy může (či musí) rozdat karty ze štychu sobě a ostatním hráčům, aby co nejvíce pomohl své straně. Další štych pak začíná ten, kdo poslední štych vyhrál. Po odehrání všech karet z ruky nastává konec 1. kola. Pokud má nějaká postavě 2 či více zranění, tak je vyřazena a v druhém kole už nehraje. Druhé kolo (které nemusí nastat pokud jsou splněny podmínky pro vítězství nějaké strany už po 1.kole) probíhá stejně jako 1. kolo, ale na jeho závěru již hra definitivně končí.

Konec hry

Hra může skončit již po 1. kole nebo po druhém kole. Vítězství po 1. kole nastane, když jsou vyřazeni všichni hráči zla nebo pokud jsou vyřazeni všichni hráči dobra (ve hře 3 a 5 hráčů), popřípadě zůstane pouze jeden hráč dobra (4 hráči). Pokud byli vyřazeni všichni hráči, tak vyhrává zlá strana. Pokud hra neskončí po 1. kole, tak se odehrává druhé kolo a po něm nastává závěrečné vyhodnocení hry.

  • Při hře 3 hráčů vítězí dobro, když přežil alespoň jeden hráč na straně dobra.
  • Při hře 4 hráčů vítězí dobro, když přežijí alespoň 2 hráči na straně dobra.
  • Při hře 5 hráčů vítězí dobro, když přežije alespoň stejný počet dobrých postav jako těch zlých.
  • V ostatních případech vítězí zlo.

 

Počet hráčů 2 - 5
Doporučený věk 10
Délka hry 30 min.
Jazyk anglicky
Související zboží
Honba za prstenem

Honba za prstenem

Cena 899 Běžná cena 999 Koupit
Maškaráda CZ - blafovací karetní hra

Maškaráda CZ - blafovací karetní hra

Cena 314 Běžná cena 349 Koupit
6 bere!

6 bere!

Cena 288 Běžná cena 320 Koupit
Pán Prstenů - karetní hra

Pán Prstenů - karetní hra

Cena 990 Běžná cena 1 100 Koupit
Hobit - Nebezpečný most

Hobit - Nebezpečný most

Cena 449 Běžná cena 499 Na dotaz
Chodí Pešek okolo - MINDOK

Chodí Pešek okolo - MINDOK

Cena 198 Běžná cena 220 Na dotaz
Piatnik - Fruti di Mare

Piatnik - Fruti di Mare

Cena 202 Běžná cena 225 Koupit
Letter Jam EN

Letter Jam EN

Cena 449 Běžná cena 499 Koupit
The Dwarf King

The Dwarf King

Cena 449 Běžná cena 499 Na dotaz
Tichu pocket metal

Tichu pocket metal

Cena 225 Běžná cena 250 Na dotaz
Season EN - magická hra

Season EN - magická hra

Cena 990 Běžná cena 1 100 Na dotaz
Dungeon Twister - karetní hra

Dungeon Twister - karetní hra

Cena 629 Běžná cena 699 Na dotaz
Pět okurek

Pět okurek

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Švábí polévka - karetní hra

Švábí polévka - karetní hra

Cena 359 Běžná cena 399 Koupit
Mozkovna Záhadné případy

Mozkovna Záhadné případy

Cena 179 Běžná cena 199 Na dotaz
Cut the Rope - karetní hra

Cut the Rope - karetní hra

Cena 324 Běžná cena 360 Koupit
Lobo 77

Lobo 77

Cena 225 Běžná cena 250 Na dotaz
Wizard: Čarodějovo proroctví

Wizard: Čarodějovo proroctví

Cena 288 Běžná cena 320 Koupit