Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 
 

Karetní hra Rocard Hello Kitty

Atraktivní karetní hra Rocard, která kombinuje klasickou hru s moderními strategickými prvky. Rychlá, napínavá a zábavná hra pro celou rodinu. Hra je vhodná na cesty. Na začátku partie dostane každý hráč šest karet, kterých se mají všichni za úkol co nejrychleji zbavit.více
Online cenaBěžná cena 225 250 (8,80 EUR) (9,80 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 6
Počet hráčů
Doporučený věk
6
Doporučený věk
Délka hry
15 - 20 min.
Délka hry
 

Atraktivní karetní hra Rocard, která kombinuje klasickou hru s moderními strategickými prvky. Rychlá, napínavá a zábavná hra pro celou rodinu. Hra je vhodná na cesty.

Na začátku partie dostane každý hráč šest karet, kterých se mají všichni za úkol co nejrychleji zbavit. Pokud budete hrát variantu na pouze jednu partii, pak se právě tento hráč stává vítězem celé hry a ostatní se mohou utkat bez jeho účasti o další pozice.

Platí klasická pravidla, jako u Prší nebo Una, tedy hráči se střídají v tazích a každý má možnost vyhodit jednu kartu na odhazovací hromádku. Musí to být buď karta stejné hodnoty nebo stejné barvy, jako karta, kterou vyložil hráč před ním. Tyto požadavky samozřejmě nemůžete vždycky splnit, pokud tedy nemáte co zahrát, místo toho si vezmete novou kartu z dobírací hromádky.

Takto by se jednalo o naprosto jednoduchou a mírumilovnou hru, ve které prostě jen hráči navzájem pokládají karty. Ale to by nesměly do hry vstupovat nejrůznější akční karty. Z lidově známého Prší můžeme zmínit esa (= stojíš!) nebo sedmičky (= bereš dvě karty!). Jenže společnost Bonaparte jde, podobně jako Uno, svojí vlastní cestou a vytváří si svá vlastní pravidla. A díky tomu se Rocardy odlišují od těchto původních her.

Základem všech karetních her typu Prší jsou útočné karty na souseda po vaší levici. Tím směrem se posouvá hra, a pokud vy zahrajete útočnou kartu, soused si musí vzít určitý počet karet z dobírací hromádky. Samozřejmě lze takovou kartu přebít další kartou svého typu, čímž se povinnost lízání karet posouvá na dalšího souseda. V hvězdném pojetí má tato karta podobu +3 s ikonkou zobrazující dobírané karty.

Další útočné karty představuje karta se symbolem kruhu s osmi výsečemi a také karta +1 s ikonkou ruky. Obě mají společnou jednu velmi důležitou věc - nemusíte je hrát na soupeře, který sedí vedle vás, ale na kohokoliv u stolu. Díky tomu lze snadno zabránit někomu ve vítězství a přitom není potřeba dělat takzvané kombo, jako v klasickém Unu.

Zatímco +1 prostě přidá někomu z hráčů jednu kartu do ruky, tak karta Terč, jak se jmenuje výsečové kolo, může přidat až osm karet! Stačí, když ji použijete v pravý čas - o počtu dobíraných karet totiž rozhoduje karta, na které Terč leží. Nezapomínejte ale, že akčními kartami nejen štvete soupeře, ale také si snižujete počet karet na ruce a blížíte se vítězství!

Právě mnohem blíže k vítězství vás může posunout karta žolíka s nápisem JOKER. Ta vám totiž umožní zahrát hned sérii karet. Můžete vykládat karty tak dlouho, dokud jste schopní dodržovat pravidla daná celou hrou - tedy číslo na stejné číslo nebo barvu na stejnou barvu.

Pokud chcete, aby třeba v příštím kole některý z hráčů nehrál, můžete na něj využít Vězení. To jej zamkne za mříže a než se zpoza nich dostane, uplyne jedno kolo. Tím ho zdržíte. Výhodou je, že i Vězení lze hrát na kteréhokoliv hráče u stolu. Je legrace, pokud si do hry zavedete pravidlo, že Vězení se po kole nezahodí, ale hráč jej místo toho může přesunout zase k dalšímu hráči. Nesmí to být však hráč, který mu kartu dal.

Poslední kartou je opak všech útočných vychytávek, se kterými jsme se zatím setkali. Jedná se totiž o obrannou kartu se symbolem křížku. Její pomocí se můžete před většinou vyjmenovaných útoků bránit, ale musíte ji zahodit jako cenu za obranu. Stejná karta lze využít také ke změně barvy na poslední vyložené kartě, abyste mohli pokračovat ve vykládání.

Hra obsahuje 108 hracích karet a podrobný návod.

Počet hráčů 2 - 6
Doporučený věk 6
Délka hry 15 - 20 min.
Související zboží
Pět okurek

Pět okurek

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Cink! - karetní hra

Cink! - karetní hra

Cena 314 Běžná cena 349 Koupit
Lucky Loop

Lucky Loop

Cena 350 Běžná cena 499 Na dotaz
Samurajský meč EN

Samurajský meč EN

Cena 539 Běžná cena 599 Koupit
Černé historky 4

Černé historky 4

Cena 224 Běžná cena 249 Na dotaz
Šílenej prófa - karení hra

Šílenej prófa - karení hra

Cena 224 Běžná cena 249 Na dotaz
SET! karetní hra

SET! karetní hra

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Stolní hra Komár

Stolní hra Komár

Cena 449 Koupit
Swish junior - karetní hra

Swish junior - karetní hra

Cena 314 Běžná cena 349 Na dotaz
Grabolo Junior

Grabolo Junior

Cena 199 Běžná cena 299 Koupit
Karty UNO

Karty UNO

Cena 179 Běžná cena 199 Na dotaz
Hra Dobble

Hra Dobble

Cena 299 Běžná cena 320 Koupit