Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Gigamic Regatta

Slaná voda, mírné vlny a vítr ve vlasech. Na obzoru se lehce pohupuje bójka, která je vaším cílem. Líbí se vám tato představa? Pak by vás mohla pohltit jednoduchá závodní hra Regatta, ve které se budete prohánět na loďkách po moři.více
Online cenaBěžná cena 468 520 (18,60 EUR) (20,70 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
5
Doporučený věk
Délka hry
20 min.
Délka hry
 

Slaná voda, mírné vlny a vítr ve vlasech. Na obzoru se lehce pohupuje bójka, která je vaším cílem. Líbí se vám tato představa? Pak by vás mohla pohltit jednoduchá závodní hra Regatta, ve které se budete prohánět na loďkách po moři.

Na začátku partie potřebujete především dostatek prostoru, protože jednotlivé bójky by od sebe měly být vzdálené alespoň padesát centimetrů. Výjimku tvoří bílé bóje označující startovní i cílovou čáru, které od sebe leží pouze dvacet centimetrů. Každý z hráčů si vybere jednu barvu lodě a umístí ji mezi startovní bójky. Do ruky všichni hráči dostanou pětici počátečních pohybových karet.

Právě s jejich pomocí budou lodě proplouvat od začátku do cíle a pouze ten mořeplavec, který obepluje obě bójky, a protne jako první cílovou čáru, si může pověsit kolem krku pomyslnou zlatou medaili.

Jednotliví hráči se ve svém tahu střídají. Pokládají karty před příď svojí lodi tak, aby směřovala stejným směrem jako celé plavidlo. Loď se pohne podle některé z šipek, které na kartě jsou nakreslené, a skončí svoji cestu na jejím konci. Celá loď musí podle dané šipky také zatočit. Karty jsou jediným způsobem, jak lze plavidly hýbat.

V balíčku najdete karty se šipkami rovnými, lehce zatočenými, ale také obrátkami do pravého úhlu. U některých pohybů máte dokonce na výběr z několika směrů nebo rychlostí (vzdáleností, které s lodí urazíte).

Hráči musí správně manévrovat, k čemu mají na výběr vždy z pětice karet v ruce. Jednu z nich zahrají položením před loď a další si doberou z balíčku. Hromádka pohybových karet vám většinou dojde, ale stačí zamíchat odložené pohyby a můžete pokračovat v partii.

Kromě klasických šipek najdete na kartách také tři speciální akční symboly, které zvýhodňují hrajícího hráče nebo brzdí jeho soupeře. Výborné kormidlování (tedy obrázek kormidla v rohu karty) dopřeje hráči další tah, podobně jako Silný vítr. Bezvětří naopak připraví některého ze soupeřů o jeden jeho pohyb.

Pohyb není povinný a místo něj si může hráč vyměnit až tři karty ze svojí ruky za náhodné z dobíracího balíčku. Karty můžete při hře nechávat ležet na stole, kde vytváří zajímavý vzor, nebo je po každém tahu zvedat a mít trochu přehlednější prostor pro plavidla.

Hráči nesmí v průběhu závodu narážet do bójek či jiných lodí ani blokovat svoji cestu. Pokud se dráhy lodí kříží, mohou hráči držet kartu při pohybu ve vzduchu a "přeskočit" soupeřovu jachtu.

Hra dokáže přesto být zábavná i pro dospělé, a to právě přidáním plánování pohybů dopředu. Navíc obtížnost a délku partií si lze nastavit vzdálenostmi mezi bójkami nebo dokonce přidáním nových bójek, které ovšem nejsou součástí balení. V případě zesložitění trasy získá hra na větší dávce napětí a strategie.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 5
Délka hry 20 min.
Komunikace 5
Náhoda 7
Náročnost 2
Strategie 5
Hodnocení na boardgamegeek 6
Související zboží
Gigamic - Tutti Frutti

Gigamic - Tutti Frutti

Cena 269 Běžná cena 299 Na dotaz
Dračí údolí

Dračí údolí

Cena 659 Běžná cena 799 Koupit
Rivalové - závodní hra

Rivalové - závodní hra

Cena 739 Běžná cena 899 Koupit
UFOfarmář - Super farmář

UFOfarmář - Super farmář

Cena 378 Běžná cena 420 Koupit
Hra Bizaroid

Hra Bizaroid

Cena 299 Na dotaz
Marrakech

Marrakech

Cena 719 Běžná cena 799 Na dotaz
Gigamic Batik Classic

Gigamic Batik Classic

Cena 719 Běžná cena 799 Na dotaz
Quoridor Kid

Quoridor Kid

Cena 719 Běžná cena 799 Na dotaz
Wazabi - párty hra

Wazabi - párty hra

Cena 539 Běžná cena 599 Na dotaz
Golden Horn - Piatnik

Golden Horn - Piatnik

Cena 584 Běžná cena 649 Koupit
Ravensburger Labyrinth

Ravensburger Labyrinth

Cena 719 Běžná cena 799 Koupit
Grabolo Junior

Grabolo Junior

Cena 199 Běžná cena 299 Koupit
Dračí poklad - Piatnik

Dračí poklad - Piatnik

Cena 359 Běžná cena 399 Na dotaz
Smart Games: Vikingové v bouři

Smart Games: Vikingové v bouři

Cena 299 Běžná cena 499 Koupit
Hra Aruba: Battle Race

Hra Aruba: Battle Race

Cena 494 Běžná cena 549 Koupit
Ringo - strategická hra

Ringo - strategická hra

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Quartino

Quartino

Cena 599 Běžná cena 699 Na dotaz