Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Tao Long: The Way of the Dragon

Poklidnou atmosféru pohoří Shanxia náhle rozbouřila mocná erupce ohnivé energie. Mezi borovicemi na úbočí kaňonu se náhle otevřel magický portál a z něj se vynořila hlava nebeského draka. Vesnice v údolí dostala zásah. Pozemský drak se zkroutil bolestí a rychle se ukryl za kamennou věž.více
Online cenaBěžná cena 539 599 (21,70 EUR) (24,10 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
14
Doporučený věk
Délka hry
20 min.
Délka hry
 

Poklidnou atmosféru pohoří Shanxia náhle rozbouřila mocná erupce ohnivé energie. Mezi borovicemi na úbočí kaňonu se náhle otevřel magický portál a z něj se vynořila hlava nebeského draka. Vesnice v údolí dostala zásah. Pozemský drak se zkroutil bolestí a rychle se ukryl za kamennou věž. Pokud se mu nepodaří načerpat energii vody, přijde brzy i o druhou část trupu. Jeho jedinou šancí je použít nebeský trigram a vyrazit prudce k nebesům. Pokud se nemýlí v odhadu, stačí se zakousnout nebeskému drakovi do krku a síly se vyrovnají. Energie proudící mezi osmi elementy Pakua je nyní na jeho straně a nebeský drak tak nebude moci uniknout z jeho sevření.  Ano, to je cesta. Cesta draka. Věčný boj Yinu a Yangu.

Ve hře Tao Long představují hráči draky. Draky Nebe a Země, kteří si jdou navzájem „po krku“. Pomocí energie přelévající se na obrazci Pakua, řídí své pohyby. Drak, který jako první připraví toho druhého o tři části těla, se na jistý zlomek času stane vládcem. Jeho energie ovládne svět lidí.


Příprava hry:
Hráči nejprve zvolí, který scénář budou hrát. A je jich opravdu hodně. Od čisté desky, přes vesnici s portály až třeba po labyrint skal. Jednotlivé části nastavení se mění vkládáním určitých komponent na herní desku. Pak se do rohů hracího pole připraví oba draci (případně další dva, hrají li čtyři hráči - KS bonus). Souboj vůle, energie a správného propočtu může začít.


Průběh hry:
Hra probíhá v tazích. Hráči se střídají po tahu. Tah hráče má dvě fáze: duševní a hmotnou.

1. V duševní fázi hráč hraje na levé straně hracího pole, kde se nachází kruh Pakua a zásobárny živlů ohně a vody. Žetony vody jsou zároveň jakýmsi počítadlem „životů“. Na Pakua kruhu se nachází 8 pozic. Každá pozice představuje jeden prazákladní element reality. Na těchto pozicích jsou černé a bílé žetony. Ve svém tahu hráč (podobně jako je tomu v mankalových hrách) vezme všechny žetony z jedné pozice a postupně po jednom je začne rozdělovat na další pozice v kruhu. Pozice, na kterou umístí poslední žeton, určuje jaký pohyb se svým drakem provede ve hmotné části tahu. Každá pozice/element umožňuje specifický způsob pohybu. Například pozice nebe - vertikální pohyb až o dvě pole, pozice země horizontální pohyb, pozice hromu a větru umožní drakovi zahnout do strany atd. Navíc pozice ohně a vody umožňují navíc k pohybu ještě načerpat a nebo vystřelit oheň nebo vodu. Každé zahrání spirituální fáze zároveň pozmění počty žetonů na jednotlivých pozicích kruhu. To pak určuje další možnosti tahů v následujících kolech.
2. Následuje hmotná fáze - hráč provede odpovídající pohyb drakem na pravé straně plánu, což je v podstatě šachovnice  8×8 - zde ozdobená obrazem údolí v čínském stylu. Každý drak je představován čtyřmi čtvercovými destičkami, na kterých jsou části dračího těla. První destička je vždy dračí hlava. Hráč pohne hlavou podle Pakua pozice a doplní vzniklou mezeru posledním dílkem - tím se celý had posune. Dílky jsou oboustranné - na jedné straně je tělo ohnuté, na druhé rovné. Tím vzniká při pohybu realistický pocit pohybu draka. Pokud se k sobě draci dostanou dostatečně blízko, mohou po sobě plivat oheň či vodu, případně se do sebe zakousnout. Každý zásah odebírá zasaženému drakovi životy - tedy žetony vody. Přijde-li drak o 4 žetony vody, přichází o jednu část svého těla.


Konec hry:
Přijde-li drak o všechny tři části těla (mimo hlavy), je poražen a hra končí.

Tao long se dá hrát v několika úrovních obtížnosti:
1. Základní úroveň - popsaná výše.
2. Úroveň mnicha - navíc záleží na barevnosti žetonů v Pakua kruhu, která umožňuje spouštět speciální efekty.
3. Úroveň mistra - může se měnit směr pohybu žetonů v Pakua kruhu a hraje se pouze duševní fáze (hmotnou si hráči jen představují - něco jako šachy naslepo).

Mimo spousty scénářů měnících povrch hracího pole je variabilita hry ještě rozšířena modulem králíka a tygra/fénixe. V obou těchto modulech hraje jeden hráč za jiné zvíře (zvířata) a druhý normálně za draka.

Slovenská pravidla jsou ke stažení zde.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 14
Délka hry 20 min.
Jazyk bez textu, anglická pravidla
Související zboží
Quartino

Quartino

Cena 599 Běžná cena 699 Koupit
Azul - hra roku 2018

Azul - hra roku 2018

Cena 1 274 Běžná cena 1 499 Koupit
Šachy s dámou Detoa

Šachy s dámou Detoa

Cena 476 Běžná cena 529 Koupit
Šachy 11666

Šachy 11666

Cena 449 Běžná cena 499 Koupit
Keltis - cestovní hra

Keltis - cestovní hra

Cena 269 Běžná cena 299 Na dotaz
Digit

Digit

Cena 179 Běžná cena 199 Koupit
Backgammon Kefalonia, střední

Backgammon Kefalonia, střední

Cena 989 Běžná cena 1 099 Na dotaz
Hra Ekö

Hra Ekö

Cena 989 Běžná cena 1 099 Koupit
Hra Logik

Hra Logik

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Mlýn dřevěný

Mlýn dřevěný

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
HYPERGRID

HYPERGRID

Cena 549 Koupit
NMBR9

NMBR9

Cena 539 Běžná cena 599 Koupit
Zápalky Dino

Zápalky Dino

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Onitama

Onitama

Cena 719 Běžná cena 799 Koupit
Hack Trick

Hack Trick

Cena 212 Běžná cena 249 Koupit
Domino v plechové krabičce (Double Six)

Domino v plechové krabičce (Double Six)

Cena 315 Běžná cena 350 Na dotaz
Hanabi - karetní hra

Hanabi - karetní hra

Cena 230 Běžná cena 270 Na dotaz
Hanafuda - karetní hra

Hanafuda - karetní hra

Cena 254 Běžná cena 299 Na dotaz
Rébusy Dino

Rébusy Dino

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit