Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 
 

Námořní bitva - cestovní verze

Piatnik - Námořní bitva cestovní hra Obsah hry: 2 sklapovací hrací desky, 10 lodí, 84 žlutých kolíků, sáček bílých kolíků V Čechách jde o starou hru, kterou provozovali školáci na čtverečkovaném papíře svých sešitů.více
Online cena 199 (8 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2
Počet hráčů
Doporučený věk
od 6 let
Doporučený věk
 

Piatnik - Námořní bitva cestovní hra

Obsah hry: 2 sklapovací hrací desky, 10 lodí, 84 žlutých kolíků, sáček bílých kolíků V Čechách jde o starou hru, kterou provozovali školáci na čtverečkovaném papíře svých sešitů.

Průběh hry:
Každý hráč otevře sklopenou desku s tím, že tmavá (neprůhledná) strana stojí kolmo, aby bránila pohledu na hrací plochu. 5 lodí si hráč na spodní plexi-stranu rozmístí libovolně - tedy buď vodorovně nebo kolmo. Můžeme si dohodnout dodatečná pravidla, třeba, že se koráby nesmějí vzájemně dotýkat. Oba hráči mají stejný počet lodí o stejných velikostech. Začíná bitva. První hráč uvede při střelbě písmeno od A do J a číslo od 1 do 10 (například D7). Střílí tedy na příslušné souřadnice svého protivníka. Protihráč musí hlásit buď "vedle" (střela dopadla mimo lodě) nebo "zásah" (střela zasáhla některé plavidlo). Pokud se jeden z hráčů postupně trefí do všech částí jedné z nepřátelských lodí, její kapitán je povinen ohlásit, že je "loď potopena". Protože vztyčená deska představuje moře na straně protivníka, v případě zásahu vloží střílející hráč do neprůhledné,.kolmo stojící desky, na ono místo žlutý kolíček, aby mohl sledovat stav soupeřovy flotily. Bílé kolíčky slouží jako pomocné signály označující místa, kde jsme soupeře nezasáhly (zbytečně tedy nebudeme do jednoho místa pálit dvakrát). Ve střelbě se oba hráči střídají.

Konec hry:
Jsou-li zasaženy všechny části lodí jednoho z hráčů, jejich "kapitán" prohrává. Fakticky jde na jedné ploše o zásah 17ti bodů. Hra nám může posloužit i na cestách, neboť je skladná a kolíčky jsou buď uloženy v přihrádce nebo jsou pevně usazeny na bitevní ploše.

Počet hráčů 2
Doporučený věk od 6 let
Související zboží
Námořní bitva - plast

Námořní bitva - plast

Cena 169 Běžná cena 199 Na dotaz
Shut The Box Šance - Piatnik

Shut The Box Šance - Piatnik

Cena 169 Běžná cena 199 Koupit
Flotilla - společenská hra

Flotilla - společenská hra

Cena 339 Běžná cena 399 Na dotaz
Námořní bitva - samostatné bločky

Námořní bitva - samostatné bločky

Cena 89 Běžná cena 99 Koupit
Cestovní sada her

Cestovní sada her

Cena 299 Koupit
Speedy Roll

Speedy Roll

Cena 629 Běžná cena 699 Koupit
Tricky Tracks Piatnik

Tricky Tracks Piatnik

Cena 357 Běžná cena 420 Koupit
Backgammon - cestovní magnetická hra

Backgammon - cestovní magnetická hra

Cena 224 Běžná cena 249 Na dotaz
Blokus - The strategy game

Blokus - The strategy game

Cena 1 079 Běžná cena 1 199 Koupit