Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Námořní bitva - plast

Námořní bitva (Lodě), plast, rozměry balení: 29 x 26 x 4,5cm. Průběh hry: Každý hráč otevře sklopenou desku s tím, že tmavá (neprůhledná) strana stojí kolmo, aby bránila pohledu na hrací plochu. 5 lodí si hráč na spodní plexi-stranu rozmístí libovolně - tedy buď vodorovně nebo kolmo.více
Online cenaBěžná cena 169 199 (6,80 EUR) (8 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2
Počet hráčů
Doporučený věk
8
Doporučený věk
Délka hry
20 min.
Délka hry
 

Námořní bitva (Lodě), plast, rozměry balení: 29 x 26 x 4,5cm.

Průběh hry:
Každý hráč otevře sklopenou desku s tím, že tmavá (neprůhledná) strana stojí kolmo, aby bránila pohledu na hrací plochu. 5 lodí si hráč na spodní plexi-stranu rozmístí libovolně - tedy buď vodorovně nebo kolmo. Můžeme si dohodnout dodatečná pravidla, třeba, že se koráby nesmějí vzájemně dotýkat. Oba hráči mají stejný počet lodí o stejných velikostech. Začíná bitva. První hráč uvede při střelbě písmeno od A do J a číslo od 1 do 10 (například D7). Střílí tedy na příslušné souřadnice svého protivníka. Protihráč musí hlásit buď "vedle" (střela dopadla mimo lodě) nebo "zásah" (střela zasáhla některé plavidlo). Pokud se jeden z hráčů postupně trefí do všech částí jedné z nepřátelských lodí, její kapitán je povinen ohlásit, že je "loď potopena". Protože vztyčená deska představuje moře na straně protivníka, v případě zásahu vloží střílející hráč do neprůhledné,.kolmo stojící desky, na ono místo žlutý kolíček, aby mohl sledovat stav soupeřovy flotily. Bílé kolíčky slouží jako pomocné signály označující místa, kde jsme soupeře nezasáhly (zbytečně tedy nebudeme do jednoho místa pálit dvakrát). Ve střelbě se oba hráči střídají.

Konec hry:
Jsou-li zasaženy všechny části lodí jednoho z hráčů, jejich "kapitán" prohrává. Fakticky jde na jedné ploše o zásah 17ti bodů. Hra nám může posloužit i na cestách, neboť je skladná a kolíčky jsou buď uloženy v přihrádce nebo jsou pevně usazeny na bitevní ploše.

Počet hráčů 2
Doporučený věk 8
Délka hry 20 min.
Související zboží
Námořní bitva - samostatné bločky

Námořní bitva - samostatné bločky

Cena 89 Běžná cena 99 Koupit
Flotilla - společenská hra

Flotilla - společenská hra

Cena 339 Běžná cena 399 Na dotaz
Golden Horn - Piatnik

Golden Horn - Piatnik

Cena 552 Běžná cena 649 Koupit
Hra Logik

Hra Logik

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Mini Lodě

Mini Lodě

Cena 45 Běžná cena 50 Koupit
Smart Games: Vikingové v bouři

Smart Games: Vikingové v bouři

Cena 299 Běžná cena 499 Koupit