Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Atlantis - Piatnik

Teď nebo nikdy - pojďte zažít velké dobrodružství! Z Atlantidy, legendární ostrovní říše, se musíte dostat co nejrychleji na pevninu a přitom nasbírat různé poklady. Ale pozor: vyplatí se jen ty nejcennější předměty. Kdo dorazí na pevninu s největším bohatstvím, vyhrává v této napínavé a zábavné hře.více
Online cenaBěžná cena 509 599 (19,30 EUR) (22,70 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
10
Doporučený věk
Délka hry
45 min.
Délka hry
 

Teď nebo nikdy - pojďte zažít velké dobrodružství! Z Atlantidy, legendární ostrovní říše, se musíte dostat co nejrychleji na pevninu a přitom nasbírat různé poklady. Ale pozor: vyplatí se jen ty nejcennější předměty. Kdo dorazí na pevninu s největším bohatstvím, vyhrává v této napínavé a zábavné hře.

Hráči budou svými šlépějemi potápět dílky vedoucí na pevninu. Na začátku svého tahu zahraje účastník kartu s obrázkem a právě na tuto nejbližší kartičku se posune. Pokud je na ní místo prázdné, pak se nic nestane, ale jestli už tam někdo stál, pak se hráči podařilo takzvané kombo - může vyložit další kartu a posunout svojí figurkou znovu. Tímto způsobem se dá velmi elegantně vyložit několik karet za kolo.
Ovšem pozor, není příliš žádoucí se pohybovat velice rychle kupředu, protože vítězem se nestává ten nejrychlejší, ale nejšikovnější. To je ten atlantiďan, kterému se po cestě povede zachránit nejcennější poklady jeho potápějící se civilizace. Kartičku získáte v každém kole vždy pouze jednu a to na konci pohybu. V tu chvíli totiž můžete zdvihnout nejbližší volnou kartičku za vaší figurkou, tedy tu, ze které v podstatě přišla.
Pokud se jednalo o poslední kartičku na tomto místě, tak se mezera nezacelí, ale vyplní ji hůře překročitelná voda. Přes tu se dá dostat pouze, pokud hráč zaplatí nebo využije most. Zatímco most má každý z hráčů pouze jeden, je důležité vědět, že mosty nemají barvu a přejdete po něm nejen vy, ale všechny figurky za vámi.
Naopak zaplacení vás bude stát některou z cenných nasbíraných kartiček. Její hodnota je určená pobřežím, které obklopuje zatopenou oblast. Ta nižší hodnota ze dvou břehových kartiček je právě hodnotou, již musíte zaplatit.
Na závěr pohybu a kola si doberete pouze jednu kartu. Zde je další nevýhoda hraní vícenásobných komb v průběhu jediného tahu, protože si tím snižujete výběr pro kola následující. V průběhu partie si můžete pohybové karty nakupovat, pokud odevzdáte do banku některý ze svých pokladů. V tu chvíli dostanete tolik karet, kolik činí polovina bodové hodnoty odevzdané kartičky.
Hráči se postupně pohybují za pomoci obrázků vpřed a pevnina se jim pomalu přibližuje, až konečně stanou na vytouženém místě a jsou zachráněni. Ale hrdinou se stane pouze ten, kdo přinesl poklady o největší hodnotě a podařilo se mu tak zachránit dědictví Atlantidy.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 10
Délka hry 45 min.
Související zboží
Luxor – zapomenuté poklady

Luxor – zapomenuté poklady

Cena 935 Běžná cena 1 100 Na dotaz
Presto presto

Presto presto

Cena 238 Běžná cena 280 Koupit
Parfum

Parfum

Cena 299 Koupit
Amerigo - desková hra

Amerigo - desková hra

Cena 1 259 Běžná cena 1 399 Koupit
Piatnik Appaloosa Pony Race

Piatnik Appaloosa Pony Race

Cena 254 Běžná cena 299 Koupit
EVOLUCE - O původu druhů

EVOLUCE - O původu druhů

Cena 399 Běžná cena 449 Koupit
Fantastic Park

Fantastic Park

Cena 260 Koupit
Port Royal - karetní hra

Port Royal - karetní hra

Cena 339 Běžná cena 399 Koupit
Dračí delta (River Dragons)

Dračí delta (River Dragons)

Cena 849 Běžná cena 999 Koupit
Shop Hop

Shop Hop

Cena 468 Běžná cena 550 Na dotaz
Discover: Země neznámé

Discover: Země neznámé

Cena 599 Běžná cena 699 Koupit
Tokaido - desková hra

Tokaido - desková hra

Cena 999 Běžná cena 1 099 Na dotaz