Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Wazabi - párty hra

Zahrajte si kostky trochu netradičně. Snažte se jich všech co nejrychleji zbavit, abyste vyhráli! Můžete si k tomu pomoci lstivým hraním akčních karet. Při téhle hře si neuděláte kamarády, protože je bratrovražedná...více
Online cenaBěžná cena 539 599 (21,30 EUR) (23,70 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 6
Počet hráčů
Doporučený věk
od 8 let
Doporučený věk
Délka hry
10 min.
Délka hry
 

Zahrajte si kostky trochu netradičně. Snažte se jich všech co nejrychleji zbavit, abyste vyhráli! Můžete si k tomu pomoci lstivým hraním akčních karet. Při téhle hře si neuděláte kamarády, protože je bratrovražedná...

Wazabi je interaktivní společenská kostkovo-karetní hra, která se hodí na párty. Úkolem hráčů je jako první se zbavit všech kostek, které mají před sebou. To jim však mohou ztížit výsledky jejich hodů i karty škodolibě zahrávané protihráči. Wazabi nevyžaduje žádnou větší strategii, je to hra hodně o štěstí, kterou ocení ti, kdo mají rádi kostkové hry. Nejlépe u skleničky;)

Hra obsahuje český návod.

Postup hry Wazabi:
Wazabi je hra od francouzského designéra Guilhelma Debricona a je určená pro dva až šest hráčů. Cílem jedné opravdu rychlé partie je zbavit se všech kostek, které hráči dostanou na začátku hry. Na úvod před nimi budou ležet celkem čtyři, ale v průběhu partie se tento počet může velmi rychle změnit. Kromě kostek dostanou hráči do začátku ještě tři náhodné akční karty, kterými budou mít možnost ovlivňovat jinak náhodný průběh hry. Pak už může samotný souboj začít.

Každý tah začíná hozením všemi kostkami. Na základě symbolů, které padnou, se musí hráč rozhodnout, co může a bude chtít dělat. Černé kostky na svém těle obsahují vytetované dva kusy od tří znaků: dvojité W, kostka se šipkou a karta se šipkou. Zatímco smysl prvně řečené nám na počátku připadá tajemný, princip dalších dvou symbolů je zřejmý. Za každý padnutý obrázek karty si účastník vezme jednu kartu z dobíracího balíčku, zatímco symbol kostky mu umožňuje předat jednu svoji kostku libovolnému protihráči. Obě tyto akce musí vždy provést.

Třetí, a v časovém sledu také poslední možností je hraní karet, které hráč drží v ruce. Zde se dostáváme ke zmíněným symbolům W. K zahrání jednotlivých karet totiž potřebuje hráč určitý počet těchto magických písmenek v kroužku. Ve hře naleznete celkem deset různých druhů karet a náročnost karty na zahrání snadno vyčtete z jejího levého horního rohu (počet nakreslených W).

Wazabi je hra založená na interakci mezi hráči. Bez napadání a škodění mezi hráči v podstatě postrádá smysl a právě k tomu také slouží většina akčních kartiček. Mezi nejvíce používané patří určitě možnost zbavit protivníky karet, otočení směru hry nebo předávání kostiček jiným. Některé pak umožňují osobní prospěch, tedy dobrání další karty nebo zbavení se kostky.

Počet W nutných k zahrání karet je různý od těch, které můžete zahrát zdarma (tedy bez nutnosti hozeného W a v podstatě v každém kole), až po takové, které můžete zahrát jedině za cenu tří W. Hra končí, jakmile se jednomu z hráčů podaří zbavit poslední kostky.

Hra je opravdový rychlík, protože jednu partii máte ve většině případů odehranou do deseti minut. Dobu trvání souboje můžete ovlivnit počtem kostek, které hráči dostanou do vínku na začátku. Samozřejmě stále existuje varianta utkat se v turnaji několika her, kdy o celkovém vítězi rozhoduje součet bodů tvořených vždy počtem kostek, které zbyly soupeřům po každé partii.
 

Počet hráčů 2 - 6
Doporučený věk od 8 let
Délka hry 10 min.
Jazyk angličtina na kartách, česká pravidla
Komunikace 2
Náhoda 5
Náročnost 2
Strategie 3
Hodnocení na boardgamegeek 5
Související zboží
Zombie kostky

Zombie kostky

Cena 357 Běžná cena 420 Na dotaz
Pictomania NEW (EN)

Pictomania NEW (EN)

Cena 424 Běžná cena 499 Na dotaz
Dixit 3 - Journey

Dixit 3 - Journey

Cena 449 Běžná cena 499 Koupit
Squadro mini

Squadro mini

Cena 539 Běžná cena 599 Koupit
Marťanské kostky

Marťanské kostky

Cena 424 Běžná cena 499 Na dotaz
Timeline: Hudba a film

Timeline: Hudba a film

Cena 387 Běžná cena 455 Na dotaz
Malý princ: Cesta ke hvězdám

Malý princ: Cesta ke hvězdám

Cena 612 Běžná cena 720
Time Flies (Activity English)

Time Flies (Activity English)

Cena 552 Běžná cena 649 Koupit
Tyrolská ruleta

Tyrolská ruleta

Cena 449 Běžná cena 499 Na dotaz
Sushi Dice + 2 promo karty zdarma

Sushi Dice + 2 promo karty zdarma

Cena 468 Běžná cena 550 Na dotaz
Vúdú: párty hra

Vúdú: párty hra

Cena 357 Běžná cena 420 Koupit
Duch! Feztovní vydání

Duch! Feztovní vydání

Cena 468 Běžná cena 550 Koupit
Werewolves - new edition

Werewolves - new edition

Cena 297 Běžná cena 349 Na dotaz
Activity (Aktivity) Champion

Activity (Aktivity) Champion

Cena 645 Běžná cena 759 Koupit
Jenga věž MINI natural

Jenga věž MINI natural

Cena 116 Běžná cena 129 Koupit
Gigamic Quoridor Mini

Gigamic Quoridor Mini

Cena 539 Běžná cena 599 Koupit
Koncept (Concept)

Koncept (Concept)

Cena 799 Koupit
Trapwords EN

Trapwords EN

Cena 424 Běžná cena 499 Koupit
Blafuj - karetní hra

Blafuj - karetní hra

Cena 254 Běžná cena 299 Koupit