Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Rummikub Classic

Rummikub od společnosti Piatnik - celosvětově proslulá hra s čísly pro rodinu i na párty - pro 2 až 4 hráče. Cílem hry je zbavit se všech kamenů tvořením skupin či postupek z čísel. Na stole kombinujete postupky z čísel 1-13 nebo skupiny stejných čísel různé barvy. Vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvyšší skóre. Čísla.více
Online cenaBěžná cena 539 599 (21,80 EUR) (24,20 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
7
Doporučený věk
 

Rummikub od společnosti Piatnik - celosvětově proslulá hra s čísly pro rodinu i na párty - pro 2 až 4 hráče. Cílem hry je zbavit se všech kamenů tvořením skupin či postupek z čísel. Na stole kombinujete postupky z čísel 1-13 nebo skupiny stejných čísel různé barvy.
Vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvyšší skóre.

Čísla. Všude jsou čísla. Skládejte, přerovnávejte, tvořte nové skupiny. S čísly je ohromná legrace. Pokud nevěříte, zahrajte si Rummikub.
Nejprve si ze všech žetonů vytvoříte dobírací hromádku, z níž si každý z hráčů vezme do začátku čtrnáct kamenů. Ty si pak vyskládá do dvouposchoďového stojánku tak, aby na ně neviděli soupeři, a postupně je vykládá podle pravidel na stůl. Úkol je prostý – kdo se první zbaví všech čísel ve stojanu, ten se stává vítězem.

Ovšem čísel se není tak jednoduché zbavit, protože mají čtyři různé barvy. Pro první vyložení na stůl musí bodová hodnota kamenů přesáhnout třicet. Vyložit lze buď postupku ze stejné barvy, nebo kameny stejné hodnoty, ale různých barev (například pětka modrá, červená a černá). Minimální počet takto vyložených žetonů je tři. Pokud nemá hráč dostatek správných kamenů k vyložení, může si lízat další z dobírací hromádky. Jak již zde vidíte, princip je hodně podobný klasickým karetním žolíkům, což považujeme rozhodně spíše za klad.

Ta nejzábavnější část celé rummikubí hry se teprve chystá. Jakmile hráči vyloží na stůl první skupinky čísel, mohou totiž ve chvíli, kdy jsou na tahu, dokládat k jakékoliv libovolné skupině svoje čísla. Počet doložení v rámci jednoho tahu není omezen. Co ovšem dává hře zcela nový rozměr, je možnost přeskupovat naprosto libovolně všechna čísla na stole a nechat se vést pouze kombinatorickými schopnostmi. Jediné omezení zní, že na konci vašeho tahu musí všechny skupiny na stole vyhovovat pravidlům, tedy alespoň trojice, ať už stejných čísel či postupek.

Kdyby přece jen hráč měl velkou smůlu na přícházející čísla, pokud si nalízne žeton se smajlíkem – žolíka, může jím nahradit jakékoliv číslo. Při vyložení ho může naopak protihráč získat tím, že za něj položí do řady číslo, které zastupuje. Ovšem pozor, na konci hry v sobě žolík skrývá nebezpečí v podobě třiceti trestných bodů pro toho, komu zůstane ležet ve stojánku. Je tedy důležité jej vždy rychle a co nejvhodněji využít.

Tento princip ze hry dělá opravdovou lahůdku, která je přitom jednoduchá na pochopení i hraní. Jednotlivé hry jsou velice rychlé a proto se Rummikub hraje na několik kol s bodovým cílem. Vítěz kola získá body za součet kamenů, které soupeřům zbyly na stojáncích.

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk 7
Související zboží
Rummikub Special Edition

Rummikub Special Edition

Cena 799 Běžná cena 949 Koupit
NMBR9

NMBR9

Cena 539 Běžná cena 599 Na dotaz
Triolet

Triolet

Cena 746 Běžná cena 829 Koupit
Rummikub Mini TWIST - plechovka

Rummikub Mini TWIST - plechovka

Cena 342 Běžná cena 380 Koupit
KARO - strategická hra

KARO - strategická hra

Cena 449 Běžná cena 499 Koupit
Číslohrátky - odčítání

Číslohrátky - odčítání

Cena 199 Běžná cena 390 Koupit
Rummikub rozšíření

Rummikub rozšíření

Cena 287 Běžná cena 319 Koupit
Rummikub Twist

Rummikub Twist

Cena 499 Běžná cena 650 Koupit
Abalone

Abalone

Cena 750 Koupit
Sequence Deluxe

Sequence Deluxe

Cena 849 Běžná cena 999 Na dotaz
Kalaha

Kalaha

Cena 746 Běžná cena 829 Koupit
Triominos Sunshine

Triominos Sunshine

Cena 539 Běžná cena 599 Na dotaz
Grabolo - postřehová hra

Grabolo - postřehová hra

Cena 254 Běžná cena 299 Koupit
Mah Jongg Original

Mah Jongg Original

Cena 1 710 Běžná cena 1 900 Na dotaz
Rummikub Mini

Rummikub Mini

Cena 269 Běžná cena 299 Koupit
Qwirkle

Qwirkle

Cena 799 Běžná cena 929 Na dotaz
Rummikub Mini - plechová dóza

Rummikub Mini - plechová dóza

Cena 359 Běžná cena 399 Koupit