Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Bushido: Der Weg des Kriegers

Společenská hra Bušidó nás zavádí do prostředí středověkého Japonska – světa knížat daimjó, vojevůdců šógunů, bojovníků samurajů, doby nepokojů, klanových válek a územních výbojů. Jednotliví hráči vystupují v průběhu hry v různých rolích, z nichž nejdůležitější je role knížete – Daimjó.více
Online cenaBěžná cena 449 499 (18,30 EUR) (20,30 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
3 - 5
Počet hráčů
Doporučený věk
od 10 let
Doporučený věk
Délka hry
90 min.
Délka hry
 

Společenská hra Bušidó nás zavádí do prostředí středověkého Japonska – světa knížat daimjó, vojevůdců šógunů, bojovníků samurajů, doby nepokojů, klanových válek a územních výbojů.
Jednotliví hráči vystupují v průběhu hry v různých rolích, z nichž nejdůležitější je role knížete – Daimjó. Tuto roli obsadí vždy aktivní hráč na tahu. On sám pak určí a přidělí role všem ostatním hráčům, kteří se je snaží využít co nejlépe ke svému prospěchu podle aktuálních zájmů. Samuraj vede do boje vojska svého Daimjó, snažícího se dobýt sousední provincii hráče v roli Buši. Tento prvek opět odlišuje naší hru od jiných dobyvatelských her – dobyvatel, Daimjó, neprovádí útok na nepřátelskou provincii sám, ale jeho jménem a s jeho vojsky útočí pověřený Samuraj. V případě úspěchu získává provincii pro sebe Daimjó, ale úspěšný Samuraj stoupne na žebříčku proslulosti a samurajské slávy. Samurajská prestiž se dá za určitých okolností později přetavit do tzv. „Cti daimjó“, jakmile se Samuraj v některém z dalších kol sám dostane do role Daimjó. Cílem hráčů je totiž právě dosáhnout co největší cti a moci – zmíněné Cti daimjó. Pokud se některému z hráčů podaří docílit 50 bodů Cti daimjó, okamžitě ve hře vítězí, jinak končí hra uplynutím 12 měsíců herního času, kdy je vítězem hráč s nejvyšší dosaženou úrovní Cti daimjó.

Autor: Michael Nietzer a Oliver Wolf
Herní materiál v cizím jazyce není žádný.
Pravidla : Kompletní český překlad
Pravidla ke stažení na www.boardgamegeek.com
Více informací zde
Rozměry krabice: 31,5x31,5x7 cm

Počet hráčů 3 - 5
Doporučený věk od 10 let
Délka hry 90 min.
Související zboží
Samurai Spirit

Samurai Spirit

Cena 359 Běžná cena 399 Koupit