Hras.cz na Facebook.com

Hras.cz na Twitter.com

Hras.cz na Linkedin.com

Hras.cz na Instagram.com

HRAS
 

Vasco da Gama

Vasco da Gama je společenská hra, která vypráví příběh portugalských objevů, k nimž došlo v patnáctém století. Hráči přebírají role bohatých obchodníků, kteří pod záštitou Vasca da Gamy, hledají nejlepší obchodní cesty do Indie. Jejich cesta vede přes africké pobřeží do indického přístavu Kalikut.více
Online cenaBěžná cena 990 1 100 (39,40 EUR) (43,80 EUR)
Dostupnost
Na dotaz
Na dotaz
 
Počet hráčů
2 - 4
Počet hráčů
Doporučený věk
od 12 let
Doporučený věk
Délka hry
60 - 120 min.
Délka hry
 

Vasco da Gama je společenská hra, která vypráví příběh portugalských objevů, k nimž došlo v patnáctém století. Hráči přebírají role bohatých obchodníků, kteří pod záštitou Vasca da Gamy, hledají nejlepší obchodní cesty do Indie. Jejich cesta vede přes africké pobřeží do indického přístavu Kalikut. Ale než se odváží na strastiplnou cestu, musí mít dobře promyšlený plán. Usnadnění situace mohou představovat některé velmi vlivné osoby, jejichž podpora dokáže přinést obrovské výhody. Ale ani to není zcela jednoduché, protože ostatní hráči chtějí také využít vlivu krále Manuela I., nebo duchovního Francisca Alvarese.

Každý z hráčů musí před vysláním plavidla na cestu nejprve zakoupit návrh lodi, zahájit jeho realizaci a rekrutovat dostatečnou posádku námořníků a kapitánů. Každá loď má určitou kapacitu, která ukazuje, jak daleko může plout. Některé lodě jsou určeny pro krátké vzdálenosti a jejich cesta končí velmi rychle, ale na druhou stranu vyžadují jen malé finanční výdaje. V průběhu času vytváří projektanti nové a lepší typy plavidel, které mohou bezpečně vyplout na dlouhou cestu do Indie.

V každém kole se hráči rozhodují o akcích, které chtějí provést, stejně jako o jejich pořadí. Vybírat mohou ze 4 různých druhů akcí. Část z nich vyžaduje vynaložení určitých nákladů. Ale jestliže chce být hráč první, musí počítat s tím, že ho to bude něco stát.

Kromě toho, v každém kole pomáhá Vasco da Gama hráčům zasláním určité částky peněz. Chce-li zvýšit své šance na úspěch, musí se hráč snažit o podporu některé z velmi vlivných osobností.

Hráč, který po pátém závěrečném kole vlastní nejvíce bodů slávy, je vítězem závodu. Kombinací osvědčených a inovačních řešení mechaniky je vytvořena jedinečná hra, která není součástí typických konvenčních deskových her.

Počet hráčů: 2-4
Autor: Paolo Mori
Herní materiál v cizím jazyce není žádný
Pravidla : pouze v originálním německém jazyce.
Více informací: zde
Rozměry krabice: 30x30x7,5 cm

Počet hráčů 2 - 4
Doporučený věk od 12 let
Délka hry 60 - 120 min.
Související zboží
Marco Polo - desková hra

Marco Polo - desková hra

Cena 990 Běžná cena 1 100 Koupit