Mr. Jack Pocket

Kód: 6035287
499 Kč –6 %
p195eenkcj1gkh1j872981i1s1flrb
499 Kč –6 % 471 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
Roku 1888 by obyčejné vraždy by ve špinavých uličkách Londýnského Whitechappelu zřejmě nevzbudily velký rozruch. Šílený zabiják uštědřil městu už tři krvavé rány a ve snaze o ,,Vraždy na úrovni" za sebou nechává brutálně zohavená těla a podivné vzkazy, díky kterým se zrodí mýtus o Jacku Rozparovači.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roku 1888 by obyčejné vraždy by ve špinavých uličkách Londýnského Whitechappelu zřejmě nevzbudily velký rozruch. Šílený zabiják uštědřil městu už tři krvavé rány a ve snaze o ,,Vraždy na úrovni" za sebou nechává brutálně zohavená těla a podivné vzkazy, díky kterým se zrodí mýtus o Jacku Rozparovači. Po stopách jednoho z nejslavnějších zločinců se vydává Sherlock Holmes, dr. Watson a jejich věrný policejní pes Toby.

Hra Mr. Jack Pocket je čtvrtým počinem série her o Mr. Jackovi. Jeden hráč představuje tři vyšetřovatele, druhý hráč se snaží maskovat 9 podezřelých postav v uličkách Whitechappelu, aby zakryl totožnost pravého Jacka Rozparovače. Hra má pár podobných rysů s původní hrou Mr. Jack, jako například schovávání postav do světla, nebo do stínu, karty alibi, princip tahů 1-2-1, 8 kol hry, avšak podezřelé postavy se ve hře nepohybují, nýbrž jsou naznačeny na devíti kartách ulic, se kterými je v průběhu hry různě manipulováno.

Na začátku hry se náhodně rozloží 9 karet ulic se symboly postav lícem vzhůru. Kolem čtverce karet se pohybují 3 vyšetřovatelé. Vidí-li vyšetřovatel na konci kola do některé z ulic nakreslených na kartách, postavy na těchto ulicích jsou ve světle. Naopak postavy které jsou odděleny od vyšetřovatelů zdmi ulic se nacházejí ve stínu. Každá z postav je reprezentována jednou alibi kartou, kdy na začátku hry si hráč za Jacka tajně zvolí postavu. Ostatní alibi karty v balíčku se pak v průběhu hry používají k vylučování postav, které mají alibi a Jackem rozhodně nejsou.

Hra probíhá maximálně na 8 kol. Hráči se v kole střídají ve vykonávání akcí, které si postupně volí (první jednu akci, druhý dvě akce a nakonec opět první hráč poslední akci), v každém kole 4 akce.

Akce mohou být následující:

  • pohnutí některou z postav vyšetřovatelů o jedno nebo dvě pole ve směru hodinových ručiček kolem čtverce karet s ulicemi
  • pohnutí libovolnou postavou vyšetřovatele o jedno pole
  • otočení karty ulice o 90 nebo 180 stupňů
  • záměna dvou karet ulic (bez otočení)
  • tažení alibi karty

Během osmi kol, se hráč za vyšetřovatele snaží postupně vylučovat postavy, které jsou na konci kola v jiné pozici viditelnosti než postava Jacka (světlo - stín). Karty ulic s vyloučenými postavami z pátrání jsou otáčeny symbolem postavy dolů (rubová strana karty obsahuje pouze ulice). Zůstane-li poslední neotočená karta s postavou (logicky s postavou Jacka) a tato postava je na konci kola ve světle, hráč za inspektora vyhrává. Hráč za Jacka vyhrává, není-li do konce osmého kola odhalen, tedy zůstane-li na konci osmého kola více neotočených postav.

Poslední "specialitou hry", která rozšiřuje možnosti Jackova vítězství jsou "žetony času". Ty hráč za Jacka získává, je-li na konci libovolného kola postava Jacka ve stínu. Dále jsou žetony času v různých počtech naznačeny na kartách alibi, které může brát i hráč za Jacka, zvolí-li akci "tažení aliby karty".  Pokud získá Jack výše zmíněnými způsoby 6 žetonů času, také vyhrává hru. Táhne-li kartu aliby hráč za inspektory, vyznačený počet žetonů času naopak Jackovi odebírá. 

Pravidla řeší i situaci, kdy ve stejném kole splní podmínku vítězství oba hráči. V takovém případě, pokud je na konci kola Jack ve stínu - vyhrává.

Doplňkové parametry

Kategorie: Strategické hry
Hmotnost: 0.5 kg
? Doba hraní (minut):: 15+
? Minimální věk: 14
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 2
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: