Hra Vysoké napětí

Code: 6030749
€43,37 –10 %
p18drhibtj18811ch61qor1hh28vob
€43,37 –10 % €38,67
In stock (2 pcs)
Delivery to:
17/07/2024
Delivery offer
Hra Funkenschlag (Vysoké napětí) je hra, co chytne a nepustí. Na výrobě elektřiny se dají vydělat nemalé peníze. Konkurence je ovšem veliká a konkurenční boj nelítostný. Někdo se vydá cestou rychlého zisku a nakoupí elektrárny uhelné, někdo investuje do technologie a staví elektrárny ekologické.

Detailed information

Product detailed description

Hra Funkenschlag (Vysoké napětí) je hra, co chytne a nepustí.

Na výrobě elektřiny se dají vydělat nemalé peníze. Konkurence je ovšem veliká a konkurenční boj nelítostný. Někdo se vydá cestou rychlého zisku a nakoupí elektrárny uhelné, někdo investuje do technologie a staví elektrárny ekologické. Rozvodné sítě jsou ve výstavbě a záleží jen na vás, kolik měst k nim připojíte a zda jim budete enerigi dodávat vy nebo někdo z konkurentů.

Hra Funkenschlag (Vysoké napětí) je v německém jazyce, hra obsahuje minimum textu, česká pravidla jsou přiložena.

S čím se hra Funkenschlag (Vysoké napětí) hraje?
1 oboustranný herní plán
132 dřevěných domečků
84 dřevěných žetonů surovin
Peníze
43 karet elektráren

Cíl hry Funkenschlag (Vysoké napětí)
Vybudovat energetickou síť, nejlepší elektrárny a dodávat energii co nejvíce domácnostem. Vítězí ten, kdo má z dodávek energie největší zisky.


Jak se hra Funkenschlag (Vysoké napětí) hraje?
Na herní plán umístěna na příslušná místa jednotlivé druhy paliva a na oba ukazatele pojednom domečku každého hráče. Vedle herního plánu připravte karty elektráren.
Každé kolo hry probíhá v následujících fázích: dražba elektráren, nákup paliva, připojování domů k rozvodné síti, dodání energie do rozvodné sítě a příprava dalšího kola.
Hráč, který vede, vybírá jako první elektrárnu k dražbě. Elektrárnu vydraží ten, kdo za ní nabídne nejvyšší hodnotu. Výjimku tvoří první kolo, kdy si každý hráč musí koupit elektrárnu.
Po skončení dražby následuje nákup paliva, který zahajuje aktuálně nejhorší hráč. Čím méně je paliva k dispozici, tím vyšší je jeho cena.
Následuje připojování nových domů k rozvodné síti, za což je potřeba zaplatit patřičnou sumu podle použitého vedení a podle lokality, ve které se dům nachází.
V následující fázi můžete nakoupené palivo spálit v elektrárně a podle její výkonnosti dodat do příslušného množství domů energii. Za to získáte nové peníze, které můžete dále investovat do nových elektráren, paliva či rozvodné sítě.
Zvítězí hráč, který dokázal na konci hry dodat energii do největšího počtu domácností.

Additional parameters

Category: Board Games Complex
? Doba hraní (minut):: 120+
? Minimální věk: 12
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 6

Be the first who will post an article to this item!

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Do not fill out this field: