Copa - desková hra

Code: 6034974
€40,44
Na dotaz
Delivery offer
The item has been sold out…
Copa je desková hra, která v sobě obsahuje čtyři hry - strategickou, paměťovou, blafovací a dovednostní. strategická hra Kala pro dva hráče od 10 let (Hráč sází fazole na poli, které se skládá z 16 dřevěných misek, které se pomalu plní.

Detailed information

Product detailed description

Copa je desková hra, která v sobě obsahuje čtyři hry - strategickou, paměťovou, blafovací a dovednostní.

 • strategická hra Kala pro dva hráče od 10 let
  (Hráč sází fazole na poli, které se skládá z 16 dřevěných misek, které se pomalu plní. Cílem této strategické hry je sklidit co nejvíce fazolí z misek s vysokým počtem fazolí a zároveň zabránit druhému hráči v jeho sklizni.)
 • paměťová hra Ronda pro dva až pět hráčů od 7 let
  (Hráči se snaží být první, kdo se zbaví svých fazolí.)
 • blafovací hra Da Capo pro dva až pět hráčů od 8 let
  (Hráči blafují s fazolemi ve své ruce, snaží se zaplnit co nejvetší množsví misek s co nejmenším množstvím fazolí a dostat se jako první k cíli.)
 • dovednostní hra Hopper pro dva až pět hráčů od 7 let
  (Hráči se snaží pomocí bouchnutí ruky o hranu stolu, katapultovat fazole do misek v boxu.)

Designová hra Copa je dodávána v bílé krabici a obsahuje jen dřevěné misky a fazole. Je až k neuvěření, jaké úžasné věci můžete dělat s dřevěnými miskami a fazolemi.

Hra obsahuje česká pravidla.
Rozměry balení:  32 x 24 x 4 cm.

Fazole. Bílé fazole. Většinou vám udělají radost na talíři, pěkně vedle masa nebo jako součást speciality. Jenže chudé národy je používají také místo měny. A právě to je i případ hry Copa.

Kamínky mohou být stejně cenné, jako zlato nebo drahé kamení. Stačí se na ně jen správně dívat. Nebo spíš mít pohled někoho, kdo žlutý kov ani drahokamy nikdy na vlastní oči neviděl. Tomu pak mohou připadat podlouhlé kamínky ve tvaru fazolí stejně cenné a třeba i cennější. Vše je to o úhlu pohledu.

A na chvíli se tyto kamínky stanou centrem vesmíru a tím nejdůležitějším kolem i pro nás. Od toho je tu hra Copa, kterou na naše stoly přináší firma Steffen Spiele. Vyšla v roce 2013 a v pravidlech se dozvíme, že se jedná o výsledek dvacetiletého snažení a nápadů skupiny tří lidí, Steffena Mühlhäusera, Daniela Kriega a Freda Horna. My se k ní dostali díky společnosti HRAS, která ji dodává s českými pravidly. A podobně to můžete udělat i vy.

Hra se nachází v bílé krabičce, jejíž víko si na nic nehraje. Prostě ukáže šestnáct kalíšků naplněných hromadou bílých fazolí. To dno krabice je celé černé, jak se dozvíte ve chvíli, kdy ji otevřete. Většinu jeho plochy vyplňují právě ty zmíněné dřevěné kalíšky, které mají dole i nožičku, aby lépe stály. Není jich šestnáct, ale ještě o dva víc (jeden světlejší a druhý tmavší). S nimi pak na dně už leží pouze černá krabička a v ní záplava bílých kamenů, tedy fazolí.

Kompletní recenzi si můžete přečíst zde.
 

Additional parameters

Category: Logical and abstract games
Weight: 0.9 kg
? Doba hraní (minut):: 10+
? Minimální věk: 7
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 5
The item has been sold out…

Copa - desková hra

Be the first who will post an article to this item!

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Do not fill out this field: