Qwinto - karetní hra

Code: 6037740
Sale Výprodej
€9,07 –34 %
p1b8mtf1gf1m2ru9m19d116rhe6sb
€9,07 –34 % €5,90
In stock (>5 pcs)
Delivery to:
25/07/2024
Delivery offer
Qwinto je karetní verzí hry v kostky Qwinto. Hráči se na individuálním výsledkovém listu snaží zapsat čísla 1-18 a zaplnit prázdná místa ve třech barevných řadách (oranžová, žlutá a fialová). Barevné řady musí obsahovat čísla ve vzestupném pořadí zleva doprava a žádné číslo se nesmí opakovat.

Detailed information

Product detailed description

Qwinto je karetní verzí hry v kostky Qwinto. Hráči se na individuálním výsledkovém listu snaží zapsat čísla 1-18 a zaplnit prázdná místa ve třech barevných řadách (oranžová, žlutá a fialová). Barevné řady musí obsahovat čísla ve vzestupném pořadí zleva doprava a žádné číslo se nesmí opakovat. Čísla se nesmí opakovat ani ve sloupcích pod sebou.
Kromě výsledkových listů obsahuje hra 32 karet, přičemž karty mají čísla 0-6 a -2 a to ve čtyřech barvách (oranžová, žlutá, fialová a šedá).

Každý hráč má v ruce čtyři karty, z nichž ve svém tahu musí vždy jednu kartu umístit na již vyložené karty ve čtverci 2x2. Po umístění karty hráč sečte dvě sousední karty a zjistí výsledné číslo. Podle barev těchto tří karet (jedna vyložená karta a dvě sousední karty) zjistí i barevné řady, do kterých je možné toto číslo zapsat (šedá barva se nepočítá). Pokud si hráč ve svém tahu nemůže zapsat číslo do výsledkového listu, musí si označit tento nezdařený pokus jako chybu.
Hra končí pokud má jeden z hráčů kompletně vyplněny dva barevné řádky, nebo zapsány 4 chyby.

Postupka je tím nejlepším, co můžete dosáhnout v mnoha karetních hrách. Trochu menší bráška pak je vzestupná řada, ve které ale nemusí následovat čísla popořadě. Právě tak vnímá zábavu trojice autorů Uwe Rapp, Bernhard Lach a Reinhard Staupe, kteří společnými silami vytvořili hru Qwinto. Je to novinka pro rok 2017 ze stáje u nás nepříliš známé firmy NSV (Nürnberger-Spielkarten-Verlag).
A tohle je malá krabička, což naznačuje také na malou karetní hru. A to je také pravda. Jenže zatímco karet zde je pouze 32 kusů, jsou očíslované a nesou různé barvy, prostor s nimi sdílí také jeden velký bodovací bloček a sada obyčejných tužek. Právě jeden list a k tomu i zapisovací nářadí dostane do ruky každý ze soupeřů. To karty zamíchají hráči do jednoho balíčku, který položí do středu stolu. Ale předtím ještě jednotliví soupeři dostanou tři karty do ruky. Na stole pak rozloží další čtyři karty z balíčku a vytvoří tak čtverec.
Ve svém tahu vždy hráč vyloží jednu ze svých karet v ruce a překryje jednu ze čtyř karet, které na stole leží. Nově přidaná číslice má vždy dva sousedy – jednoho v řádku a druhého ve sloupci. Hodnoty těchto tří karet hráč sečte a právě tuto číslici si bude moci zapsat do svého bodovacího listu. Na který řádek? O tom rozhodnou barvy těch tří karet – červená, žlutá nebo fialová. Pokud jich je více, hráč si může řádek vybrat, stejně jako konkrétní pozici. Celou recenzi na hru Qwinto si můžete přečíst zde.

Additional parameters

Category: Card Games
Weight: 0.18 kg
? Doba hraní (minut):: 20+
? Minimální věk: 8
? Min. počet hráčů: 1
? Max. počet hráčů: 4
jazyk: bez textu, česká pravidla

Be the first who will post an article to this item!

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Do not fill out this field: