Jaipur

Code: 6031925
€24,21 –8 %
p1eur15i911ckhtvenn2a71jatb
€24,21 –8 % €22,19
In stock (2 pcs)
Delivery to:
18/06/2024
Delivery offer

Džajpur (Jaipur), "růžové město", dnes hlavním město indického státu Rádžasthánu, dříve dokonce centrum celého indického království. Jako v takovém zde kvetla kultura, vzdělanost a hlavně obchod. Kupci rozkládali stánky s kořením, látkami, kožešinami... dodávat zboží samotnému mahárádžovi však mohli jen ti nejschopnější...

Detailed information

Product detailed description

 

Džajpur (Jaipur), "růžové město", dnes hlavním město indického státu Rádžasthánu, dříve dokonce centrum celého indického království. Jako v takovém zde kvetla kultura, vzdělanost a hlavně obchod. Kupci rozkládali stánky s kořením, látkami, kožešinami... dodávat zboží samotnému mahárádžovi však mohli jen ti nejschopnější...

V rolích obratných džajpurských kupců se ocitají samotní hráči této rychlé karetní hry. Během dvou až tří kol (partií) usilují o "pečeť dokonalosti" - tu na konci kola vždy získá úspěšnější, tj. bohatší kupec. Kdo jako první získá dvě pečetě, stává se mahárádžovým dvorním kupcem a vítězí; hraje se tedy podobně jako ve Ztracených městech několik kol.

Veškeré karty ve hře představují šest druhů různě vzácného zboží (koření, stříbro, látky,...) a velbloudy, kteří fungují jako prostředek směny. Na začátku partie se vytvoří "trh" - pět odkrytých karet v nabídce, ze kterých lze vybírat. Karty trhu se průběžně doplňují z dobíracího balíčku.

Hráči se během jednoho kola střádají v tazích. V každém tahu má hráč pouze dvě možnosti:

  • buďto získat karty
  • nebo prodat karty


Karty je možno získat třemi způsoby:

  • vzít si jednu z nabídky pěti karet (z trhu)
  • vzít si libovolný počet karet z trhu a nahradit je libovolnými kartami z ruky či velbloudy ze stáda v libovolném poměru;
  • vzít si všechny velbloudy z trhu - velbloudi jsou jediné karty, které se vykládají před hráče (stádo); hráč s větším velbloudím stádem získá navíc na konci kola bonus.


Při prodeji platí následující pravidla:

  • lze prodat pouze jeden druh zboží
  • za každou prodanou kartu hráč získá jeden peněžní žeton, jejichž hodnota klesá spolu s poptávkou po daném zboží, tj. hráč, který prodá zboží jako první, utrží více peněz
  • při prodeji tří, čtyř, či dokonce pěti karet hráč navíc získává příslušný bonusový žeton, který má náhodnou peněžní hodnotu


Kolo končí při rozebrání peněžních žetonů (tj. nulové poptávce) třech druhů zboží či po vyčerpání dobíracího balíčku. Hráči si spočítají peníze dané hodnotou peněžních a bonusových žetonů. Bohatší hráč získává Pečeť dokonalosti a hraje se další kolo. Vítězí hráč, který jako první získá dvě pečetě.

Česká pravidla ke stažení zde.

 

Jaipur, capital of Rajasthan. You are one of the two most powerful traders in the city.

But that's not enough for you, because only the merchant with two Seals of Excellence will have the privilege of being invited to the Maharaja's court.

You are therefore going to have to do better than your direct competitor by buying, exchanging and selling at better prices, all while keeping an eye on both your camel herds.

A card game for two seasoned traders!

When it's your turn, you can either take or sell cards.

If you take cards, you have to choose between taking all the camels, taking 1 card from the market or swapping 2 to 5 cards between the market and your cards.

If you sell cards, you get to sell only one type of good per turn, and you get as many chips from that good as you sold cards. The chips' values decrease as the game progresses, so you'd better hurry ! But, on the other hand, you get increasingly high rewards for selling 3, 4, or 5 cards of the same good at a time, so you'd better wait!

You can't sell camels, but they're paramount for trading and they're also worth a little something at the end of the round, enough sometimes to secure the win, so you have to use them smartly.

Jaipur is a fast-paced card game, a blend of tactics, risk and luck.

 

Additional parameters

Category: Family Board Game
Weight: 0.372 kg
? Doba hraní (minut):: 30+
? Minimální věk: 10
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 2
jazyk: česky

Be the first who will post an article to this item!

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Do not fill out this field: