Mr. Jack Pocket

Code: 6035287
€19,77 –5 %
p195eenkcj1gkh1j872981i1s1flrb
€19,77 –5 % €18,66
Na dotaz
Delivery offer
The item has been sold out…
Roku 1888 by obyčejné vraždy by ve špinavých uličkách Londýnského Whitechappelu zřejmě nevzbudily velký rozruch. Šílený zabiják uštědřil městu už tři krvavé rány a ve snaze o ,,Vraždy na úrovni" za sebou nechává brutálně zohavená těla a podivné vzkazy, díky kterým se zrodí mýtus o Jacku Rozparovači.

Detailed information

Product detailed description

Roku 1888 by obyčejné vraždy by ve špinavých uličkách Londýnského Whitechappelu zřejmě nevzbudily velký rozruch. Šílený zabiják uštědřil městu už tři krvavé rány a ve snaze o ,,Vraždy na úrovni" za sebou nechává brutálně zohavená těla a podivné vzkazy, díky kterým se zrodí mýtus o Jacku Rozparovači. Po stopách jednoho z nejslavnějších zločinců se vydává Sherlock Holmes, dr. Watson a jejich věrný policejní pes Toby.

Hra Mr. Jack Pocket je čtvrtým počinem série her o Mr. Jackovi. Jeden hráč představuje tři vyšetřovatele, druhý hráč se snaží maskovat 9 podezřelých postav v uličkách Whitechappelu, aby zakryl totožnost pravého Jacka Rozparovače. Hra má pár podobných rysů s původní hrou Mr. Jack, jako například schovávání postav do světla, nebo do stínu, karty alibi, princip tahů 1-2-1, 8 kol hry, avšak podezřelé postavy se ve hře nepohybují, nýbrž jsou naznačeny na devíti kartách ulic, se kterými je v průběhu hry různě manipulováno.

Na začátku hry se náhodně rozloží 9 karet ulic se symboly postav lícem vzhůru. Kolem čtverce karet se pohybují 3 vyšetřovatelé. Vidí-li vyšetřovatel na konci kola do některé z ulic nakreslených na kartách, postavy na těchto ulicích jsou ve světle. Naopak postavy které jsou odděleny od vyšetřovatelů zdmi ulic se nacházejí ve stínu. Každá z postav je reprezentována jednou alibi kartou, kdy na začátku hry si hráč za Jacka tajně zvolí postavu. Ostatní alibi karty v balíčku se pak v průběhu hry používají k vylučování postav, které mají alibi a Jackem rozhodně nejsou.

Hra probíhá maximálně na 8 kol. Hráči se v kole střídají ve vykonávání akcí, které si postupně volí (první jednu akci, druhý dvě akce a nakonec opět první hráč poslední akci), v každém kole 4 akce.

Akce mohou být následující:

  • pohnutí některou z postav vyšetřovatelů o jedno nebo dvě pole ve směru hodinových ručiček kolem čtverce karet s ulicemi
  • pohnutí libovolnou postavou vyšetřovatele o jedno pole
  • otočení karty ulice o 90 nebo 180 stupňů
  • záměna dvou karet ulic (bez otočení)
  • tažení alibi karty

Během osmi kol, se hráč za vyšetřovatele snaží postupně vylučovat postavy, které jsou na konci kola v jiné pozici viditelnosti než postava Jacka (světlo - stín). Karty ulic s vyloučenými postavami z pátrání jsou otáčeny symbolem postavy dolů (rubová strana karty obsahuje pouze ulice). Zůstane-li poslední neotočená karta s postavou (logicky s postavou Jacka) a tato postava je na konci kola ve světle, hráč za inspektora vyhrává. Hráč za Jacka vyhrává, není-li do konce osmého kola odhalen, tedy zůstane-li na konci osmého kola více neotočených postav.

Poslední "specialitou hry", která rozšiřuje možnosti Jackova vítězství jsou "žetony času". Ty hráč za Jacka získává, je-li na konci libovolného kola postava Jacka ve stínu. Dále jsou žetony času v různých počtech naznačeny na kartách alibi, které může brát i hráč za Jacka, zvolí-li akci "tažení aliby karty".  Pokud získá Jack výše zmíněnými způsoby 6 žetonů času, také vyhrává hru. Táhne-li kartu aliby hráč za inspektory, vyznačený počet žetonů času naopak Jackovi odebírá. 

Pravidla řeší i situaci, kdy ve stejném kole splní podmínku vítězství oba hráči. V takovém případě, pokud je na konci kola Jack ve stínu - vyhrává.

Additional parameters

Category: Strategické hry
? Doba hraní (minut):: 15+
? Minimální věk: 14
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 2
The item has been sold out…

Be the first who will post an article to this item!

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Do not fill out this field: