Ďábelský profesor a Citadela času - Kooperativní hra

Kód: 6038858
839 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení
Spojte se s kolegy dobrodruhy a zachraňte některé z nejslavnějších světových pokladů z tajemného hradu ďábelského profesora. Profesor ukradl neocenitelné poklady, jako je Mona Lisa nebo Rosettská deska, a ukryl je ve své citadele.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spojte se s kolegy dobrodruhy a zachraňte některé z nejslavnějších světových pokladů z tajemného hradu ďábelského profesora.
Profesor ukradl neocenitelné poklady, jako je Mona Lisa nebo Rosettská deska, a ukryl je ve své citadele.
Rychle aktivujte správné páky a spínače, najděte cestu přes zamknuté dveře a zachraňte čtyři poklady dříve, než profesor ukryje jiné čtyři poklady ve své tajné skrýši.
 
OBSAH BALENÍ
• 1 herní plán
• 5 karet postav
• 42 karet
• 6 figurek
• 6 značek pokladů
• 1 ukazatel hodin
• 18 dveří
• 18 žetonů pokladů
• 12 žetonů spínačů
• 3 kostky
 
Recenze hry:
Ďábelský profesor a Citadela času je kooperativní rodinná hra s poměrně jednoduchými pravidly pro 2 až 4 hráče (ve čtyřech hráčích je hra ideální) od 8 let. Hra od Fun Forge (v ČR Blackfire) má krásné ilustrace a perfektní zpracování herních součástí. 
 
Příprava hry a nastudování pravidel vám zabere přibližně 20 min., pak již můžete vtrhnout přímo do hradu ďábelského profesora.
 
Každý z hráčů si zvolí svou postavu, za kterou bude hrát a vezme si karty speciálních akcí této postavy. Na výběr máme z 5 postav, jejichž jména jsou dobře počeštěna - Norbert Běhounek, Oskar Klapka, Amélie Osudová, Eduard Drátek a Irena Tikavá. Každá z postav disponuje speciálními schopnostmi určitého druhu. Např. Irena Tikavá svými schopnostmi dokáže posunout čas.
 
Herní plán hry představuje 12 místností hradu, do kterých umístíme tři náhodně vybrané světové poklady (např. Křišťálovou lebku, Eiffelův náramek, Excalibur…), na hodinách uprostřed herního plánu určíme čas pro každý poklad zvlášť. Hodiny nám ve hře odměřují čas potřebný k záchraně pokladů. Pokud se nám nepodaří poklad zachránit dřív, než k jeho žetonu na hodinách doputuje ukazatel hodin, profesor nám ho zabaví. 
V každé místnosti je také jeden z pěti druhů spínačů chránící předměty. Na každém žetonu pokladu je totiž kombinace spínačů, které musíme vypnout (všechny od daného druhu) abyste mohli poklad zachránit. Dveře místností na začátku hry zamkneme pomocí dřevěných překážek, figurku profesora strčíme do laboratoře a můžeme začít hrát.
 
Každý hráč má ve svém tahu tři akce, které může použít (pohyb, odemčení dveří, přepnutí spínače a záchranu pokladu) + má jednu speciální akci ze svých karet (na začátku tahu otočí dvě své karty akcí a jednu si vybere). Aby hráč dostal svou figurku do hradu musí použít jednu akci pohybu a vlézt do hradu jedním ze tří oken. Pak se pokusí povypínat co nejvíce spínačů nutných pro záchranu pokladu, nebo odemknout dveře a pod. Nakonec hodí třemi kostkami, které představují pohyb profesora po hradu a posun ukazatele hodin.
Profesor používá jednu z nejďábelštějších záludností, které jsou ve hrách k dispozici a to jsou právě kostky. Když už totiž povypínáte všechny spínače potřebné k záchraně pokladu, a máte zrovna smůlu, profesor se projde po pár místnostech, zapne všechny spínače, zamkne dveře a vy můžete začít znovu.
Pozn.: Pro tento případ vám doporučujeme vyrobit si jednoduchého maňáska, kterého nazvete Profesor, abyste si nemuseli vybíjet vztek na spoluhráčích, ale raději na této náhražce.  
 
Hru vyhrajete v případě, že zachráníte čtyři světové poklady dřív než profesor čtyři poklady ukryje.
 
Přejeme vám hodně krásných zážitků a pevné nervy.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné stolní hry
? Doba hraní (minut):: 60+
? Minimální věk: 8
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 4
jazyk: česky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: