Allegra (EN) - karetní hra

Kód: 6043577
299 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Ve hře Allegra, inspirované známou karetní hrou "Golf", je vaším cílem udržet své skóre co nejniže, ale abyste toho dosáhli, musíte občas pomoci svým soupeřům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balíček se skládá z karet s čísly od -1 do 11 a v každém ze tří kol začíná každý hráč s dvanácti kartami lícem dolů uspořádanými ve čtyřech sloupcích a třech řadách. Váš pravý sloupec také patří vašemu pravému sousedovi a stejně tak vaše oblast zahrnuje pravý sloupec vašeho levého souseda. Každý hráč odhalí dvě karty ve své oblasti, a poté začne herní kolo.

Během svého tahu buď táhnete vrchní kartu z balíčku a odhalíte ji, nebo táhnete vrchní kartu z odhazovacího balíčku. Pokud táhnete z odhazovacího balíčku, vyměníte tuto kartu za jakoukoli kartu ve své oblasti, poté odložíte vyměněnou kartu. Pokud táhnete z balíčku, můžete tuto kartu odložit (otočit jakoukoli kartu ve své oblasti lícem nahoru) nebo můžete tuto kartu vyměnit za jakoukoli kartu ve své oblasti.

Pokud táhnete z balíčku, může jakýkoli hráč zaklepat na stůl, aby dal najevo, že tuto kartu chce. Můžete klepání ignorovat, nebo jim můžete kartu dát; v tomto případě pak vymění jednu kartu ve své oblasti za tuto novou kartu, vezmou si starou kartu do ruky. Vy pak vezmete jakoukoli kartu z jejich oblasti a vyměníte ji za kartu ve své oblasti, přičemž odložíte vyměněnou kartu. Druhý hráč pak vloží kartu ve své ruce do mezery, kterou jste vytvořili, když jste vzali jednu z jejich karet.

Kdykoli máte tři stejné karty v řadě nebo sloupci — dokonce i v řadě, která zahrnuje kartu v pravém sloupci vašeho levého souseda! — tyto karty odeberete ze hry.

Když má jeden hráč všechny své karty lícem nahoru, osttaní hráči mají ještě jeden tah, poté hráči sečtou hodnoty karet ve své oblasti (včetně jakýchkoli karet, které zůstaly v pravém sloupci jejich souseda). Pokud hráč, který spustil konec kola, nemá nejnižší součet, jeho součet se zdvojnásobí. Hráč s nejnižším celkovým skóre po třech kolech vyhrává.

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Hmotnost: 0.3 kg
? Doba hraní (minut):: 30+
? Minimální věk: 8+
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 6
English board games: board game language independent
jazyk: bez textu - anglická pravidla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: