Jak jako jak? - karetní hra

Kód: 6037679
320 Kč –5 %
p1b438j3ddqa018p0a6q10c4g9sd
320 Kč –5 % 302 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Kolegové dobrodruzi dokáží být velice nedůvěřiví, zvláště když se je budete snažit přesvědčit, že jste na vaší himalájské výpravě spatřili legendárního Yettiho! Budou vám tvrdit, že se jednalo spíše o hejno supů nebo rodinku syslů, ale vy se nesmíte dát.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolegové dobrodruzi dokáží být velice nedůvěřiví, zvláště když se je budete snažit přesvědčit, že jste na vaší himalájské výpravě spatřili legendárního Yettiho! Budou vám tvrdit, že se jednalo spíše o hejno supů nebo rodinku syslů, ale vy se nesmíte dát. Jen ten nejzkušenější hráč si dokáže vylhat pravdu!
Hra Jak jako jak? je karetní hra pro 2-6 hráčů plná skrytých lží a odhalených pravd, nebo naopak. Hráči se střídají v hraní karet na společnou hromádku lícem dolů, dokud jeden z hráčů nezpochybní tah soupeře, který právě zahlásil součet zvířátek v hromádce.
Když je hráč na tahu, může na společnou hromádku zahrát libovolnou kartu z ruky a hned na to musí ohlásit, kolik a jakých zvířátek je celkem v hromádce. Řekněme, že ohlásí: „2 supy“. Hráč po jeho levici má dvě možnosti: 
1) věřit – v takovém případě musí zahrát kartu z ruky na hromádku a poté ohlásit počet zvířátek. Musí se při tom řídit pravidly pro navyšování – musí buď říct stejné zvířátko jako soupeř, ale navýšit jeho počet (př.: 4 supy), nebo oznámit nové větší zvířátko se stejným nebo vyšším počtem (př.: 2 kozy).
2) nevěřit – v takovém případě se odhalí celá hromádka a určí se, který z hráčů měl pravdu. Poražený si vezme celou hromádku jako záporné body. 
Kdo má po dobrání poslední karty z balíčku nejméně záporných bodů, vyhrává. Hra staví na dedukci soupeřů a pamatování si vlastních zahraných karet a samozřejmě dobře konstruovaných lžích. Ale pamatujte, Yetti je ze všech zvířátek nejmenší – jak můžeme vědět, jak je velký, když ho nikdy nikdo neviděl?
Herní materiál: 107 karet, pravidla

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
? Doba hraní (minut):: 20+
? Minimální věk: 8
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 6
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: