18Lilliput - stolní hra

Kód: 6039118
Tip
1 099 Kč –9 %
18Lilliput
1 099 Kč –9 % 996 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Hra 18Lilliput vás zavede do zemí, které na svých cestách navštívil Gulliver v románu Jonathana Swifta.

Ujmete se jedné z místních železničních společností a budete s ostatními hráči soupeřit o co nejvýnosnější trasy.

Hra 18Lilliput je karetní verzí "velkých" her 18XX. Díky pozměněným pravidlům se podařilo dosáhnout kratší herní doby bez toho, aby byly vynechány některé elementy - najdete zde tedy jak obchodování na akciovém trhu, tak samotnou výstavbu tratí a provozování vlaků. Vše navíc ve vymazlené edici, která mohla vzniknout díky podpoře hráčů na serveru Kickstarter.com - byla tedy zvýšena tloušťka karet, kartonové žetony byly nahrazeny dřevěnými a různé scénáře s kartami terénů jsou již jen třešnička na dortu.

Ve hře je osm společností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra je určena pro 1-4 hráče.
Karetní hra 18Lilliput zaujme, jak nováčky série 18XX svou jednoduchostí a líbivou grafikou, tak veterány svou kratší herní dobou. To vše při zachování hloubky strategického a herního zážitku, kterými je celá herní série proslulá.

Každý z hráčů si na začátku hry vybere postavu, za kterou chce hrát (mají při hře speciální schopnosti), počáteční společnost, od které obdrží certifikát na 50% akciový podíl, kartu zvolené společnosti, základní vlak a nějaké peníze do začátku. Dále si každý hráč zvolí své startovní město.
Ve společném prostoru jsou dále rozloženy akční karty.

Každé kolo si hráči volí akční kartu. Nejprve v pořadí dle hodinových ručiček a pak naopak. Každá z akčních karet obsahuje dvě akce, nicméně využít lze pouze jednu.

 Akce jsou následující:
- Položit kartu další tratě. Jsou zde, jako v jiných 18XX hrách, v nabídce nejprve žluté karty jednoduchých tratí, které mohou být vylepšené na zelené a následně hnědé.
- Koupit vlak. Vlaky potřebujete, abyste spojovali jednotlivá města a vydělávali peníze
- Prodej a nákup akcií. Můžete nakupovat další podíly v dalších společnostech nebo je prodávat. Nákup a prodej mají vliv na cenu akcií na pomyslné burze.
- Postavit železniční stanici. Stanice je potřeba, aby jí mohl projíždět vlak, a naopak vaší stanicí nemohou projíždět vlaky cizích společností.
- Získat peníze do soukromé pokladny či pokladny některé společnosti.
 
Na konci kola pak každý hráč provozuje vlaky za všechny společnosti, ve kterých má většinový podíl. Příjem je pak vyplacen akcionářům nebo ponechán v pokladnici společnosti pro pozdější využití. Výplata dividend či ponechání zisku ve společnosti má také vliv na vývoj ceny akcie dané společnosti.
Jakmile dokončí kolo poslední hráč, změní se první hráč po směru hodinových ručiček a hra pokračuje dalším kolem.
Po odehrání osmi kol hra končí. Nejbohatší hráč (ten který má nejvíce soukromých peněz a nejcennější majetek v akciových podílech) vítězí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Obchodní hry
Hmotnost: 1 kg
? Doba hraní (minut):: 90
? Minimální věk: 10
? Min. počet hráčů: 1
? Max. počet hráčů: 4
English board games: board game language independent
jazyk: bez textu - česká, anglická a německá pravidla
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: