5. a 6. 7. máme otevřeno od 12 do 17 hod.

Novinky

Bandido - recenze

Zabraňte “Prckovi” Guzmánovi (aka Bandidovi) v útěku z vězení

Hra kapesní velikosti od švýcarského vydavatele Helvetiq a tvůrce Martina Nedergaarda Andersena (Útěk z blázince, Makroskop) překvapí tím, co se v malinké krabičce skrývá. Celé rodině určená minimalistická hra o kooperaci, komunikaci a strategii, to je Bandido.

Bandido

Podzemní bludiště únikových chodbiček

V malé krabičce jsou stručná, ale dostačující pravidla v češtině a slovenštině, oboustranná startovní kartonová karta s vězněm a únikovými chodbami (5 chodeb na “jednodušší” a 6 na “náročnější” straně) a balíček 69 hracích karet. Karty mají poměr stran 2:1, čímž připomenou dílky domina. Nejedná se o standardní velikost karet, což je důležité pro napojování karet během hry.

Po grafické straně se jedná o jednoduchý koncept. Na jednostranných kartičkách jsou různé chodby, větvící se či jen prodlužující, některé jsou zakončené rukou se svítilnou/baterkou. Tomu odpovídá i barevnost, která se drží jednoduchého vyobrazení podzemních chodeb či tunelů ve stylu her Sabotér či Karak.

Kompletní recenzi hry si můžete přečíst zde

Kulišák - napínavá dětská hra

To je neštěstí! Paní Krupičkové před chvílí někdo ukradl voňavý, čerstvě upečený koláč. Jestli zloděje rychle nenajdete, určitě se s ním schová ve skrýši a tajně ho tam celý sní. Nezbývá, než povolat partu detektivů, tedy vás, abyste případ vyřešili. Zápletka pro dětské hráče přímo parádní.

Stejně jako celá hra Kulišák, kterou na český trh přináší společnost MindOk. Jedná se o již starší hru s originálním názvem Outfoxed!, která ale neztratila nic na kráse a zábavnosti. Hra je určena dvěma až čtyřem hráčům od pěti let, kteří u ní stráví odhadem půl hodiny. Z testování můžu potvrdit, že hru zvládnou i tříletí a dokonce při ní ukážou první náznaky deduktivního myšlení.

Pravidla jsou jednoduchá. Nikdo určitě ani nečekal nic jiného. Na začátku svého tahu musíte říct, jestli chcete zkoumat, nebo „ťapat” (alespoň tak jsme tomu říkali my během hraní). Fígl je v tom, že všechny 3 kostky, které hodíte, musí zobrazovat vámi dopředu zvolenou aktivitu, tedy zkoumání, nebo ťapání. Máte možnost dvakrát přehodit vámi vybraný počet kostek. Pokud se vám to nepodaří, Kulišák s dortem postoupí o několik políček blíže ke svému úkrytu. Počet políček je stanoven na základě obtížnosti hry, kterou si sami nastavíte. Pokud Kulišák uteče, prohráli jste.

V rámci dětských her nemám Kulišákovi co vytknout. Hra je napínavá, hezky provedená a děti i dospělé baví. Navíc si díky rychlosti postupu Kulišáka můžete sami upravovat obtížnost. Pochválit musím i insert, kde má každá herní komponenta svoje místo. Jen s obalenými kartami se zde nepočítalo, ale to dětské hře dokážu odpustit.

241651805_10159525197023850_7535183938313006610_n

Kompletní recenzi hry Kulišák si můžete přečíst zde.

Corrency Praha 1

Prodejna HRAS na Praze 1 se zapojila do projektu Corrency Praha 1.

Městská část Praha 1 spouští na svém území unikátní projekt na oživení lokální ekonomiky Corrency. Jeho záměrem je posílit koupěschopnost místních obyvatel. Občané získají od radnice příspěvek, kterým mohou podpořit místní obchody, poskytovatele služeb a provozovatele volnočasových aktivit.

Více informací zde.

Corrency

Útulná doupata - rodinná hra
Vlněné ponožky do zimních bruslí vaši mývalové rozhodně musí mít!
????????????????️????
Pod roztomiloučkým hávem se skrývá čistý kombinační masakr. Vaše zvířátka pilně sbírají surovinky a budují si útulný doupata než přijde krutá zima. Každý zvířecí klan má možnost rozšířit svoje dovednosti díky udělátkům a svůj doupátkový komfort zvyšovat pomocí potěšeníček. Pod přehlednou a intuitivní grafikou se schovává perfektně fungující mechanismus. Po každém kole se mění téměř celý plán, takže vás hra rozhodně nenechá usnout na vavřínech. Systém umisťování hozených kostek, který do hry přináší žádaný díl náhody a napětí je prostě super. Troufnete si připravit svůj klan na tvrdou zimu? Pokud se vám líbil Divukraj, doupata nutně potřebujete! ????
1 - 5 hráčů, herní doba 45min+, od 8 let
 
Útulná doupata - rodinná hra

 

Kroniky Avelu

Kooperativní hra Kroniky Avelu baví děti i dospělé. (1-4 hráči, věk: 8+)

Velmi milé překvapení v podobě krásně zpracované a nenáročné hry, která obsahuje mnoho propracovaných maličkostí, tvořící dobře fungující celek.

Variabilnost hry vám umožní nastavení obtížnosti. Na začátku hry si zvolíte rozestavení mapy a jak silná bude hlavní Bestie, která přijde na řadu ve druhé polovině hry. 
Ve hře můžete vyjádřit svou kreativní duši a vybarvit si svého avatara, kterému dáte originální jméno. 

Cílem hry je ubránit hrad před útokem příšer, které se objevují v lesích okolo hradu. Při objevování krajiny v okolí, také můžete najít studnu přání, prodejnu pastí, směnárnu zboží a mnoho dalších užitečných míst, které se hodí při obraně hradu. Váš tah se skládá ze 2 akcí, kdy máte na výběr mezi pohybem, bojem, využitím speciálního dílku a odpočinkem.

Na zádech nesete batoh do kterého si dáváte vše co najdete, ale není nafukovací, takže co se vám do něj nevleze musí zůstat v lese.

Pozor! čas zde neúprosně běží, dokážete se vyzbrojit dříve než vyjde černý měsíc Kurodar a příšery zaútočí na hrad?

A pokud hned nevyhrajete, nevadí vezměte kostky, změňte strategii a vrhněte se znovu na příšery.

Kroniky Avelu

Kilo za kilo II.

14. a 15. ledna pořádáme na prodejně HRAS výprodej deskových her na váhu

Výprodej starých her, vzorků, nekompletních her a doplňků na váhu!
Platba v hotovosti!

Kilo za kilo na FB


Součástí akce bude i sleva 20% na ostatní produkty v prodeji, vyjma objednávek z e-shopu, dárkových poukazů a již zlevněného zboží.

Just Wild - přežití záleží na velikosti teritoria

Rys, medvěd, vlk nebo kozorožec: vyberte si své zvíře a chytře položte karty, abyste rozšířili a ochránili své území. V Just Wild se o prostor musí dělit čtyři ohrožené druhy zvířat. Umístěte své karty obezřetně, abyste zablokovali své protivníky a zajistili přežití svého druhu.

Just Wild je jednoduchá, ale chytrá strategická hra: zahrajte své karty, abyste zakryli karty vašich soupeřů, nebo položte kartu lícem dolů, abyste zvětšili les a vytvořili nový prostor k objevování.
Buďte první, kdo zabezpečí své území chytrým umístěním svých žetonů, abyste ochránili svá mláďata.

Tato karetní hra, která kombinuje aritmetické mechanismy s trochou štěstí, rozhýbe mozek a je dokonalým společníkem, který děti naučí počítat.

Hru Just Wild koupíte zde

Just Wild

KOMPROMAT - recenze od Říše her

KOMPROMAT - recenze od Říše her

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení