28. 9. máme otevřeno od 12 do 17 hod.

Zajímavosti

HrasCon k 30. výročí založení firmy HRAS

Už nám je 30 let! 

A protože se jedná o kulatiny, vymysleli jsme si náš první (možná jediný) HrasCon, respektive hernu deskovek v krásných prostorách Karlínského Spektra.

Akce se koná  v sobotu 30. 9. od 13 do 19 hodin v nádherných prostorách DDM Spektra na Karlínském náměstí. 

 

Karlínské nám. 7, Praha 8

Velká žlutá budova přímo za kostelem.

Spojení: Metro B/C – Florenc, B – Křižíkova; tram 3, 8, 24, 92 – zast. Karlínské náměstí

Vstupné je dobrovolné!


Naši milí hosté:

 1. Black Fire https://www.blackfire.cz/o-nas/
 2. Dino https://www.mojedino.cz/
 3. Piatnik https://www.eshop-piatnik.cz/
 4. REXhry https://www.rexhry.cz/ 
 5. Mindok https://mindok.cz/
 6. Albi https://eshop.albi.cz/
 7. TLAMA games https://www.tlamagames.com/
 8. Ravensburger https://www.ravensburger.org/cz/start/index.html
 9. BoardBros https://boardbros.cz/
 10. Fox in the Box https://foxinthebox.cz/
 11. MKP - Knihovna v krabici https://www.mlp.cz/cz/
 12. Hračky vzdělávačky https://www.hrackyvzdelavacky.cz/
 13. Kouzelníci http://kimklub.cz/
 14. Jirka Hunyady se hrou Škoda kouzla, které padne vedle https://skodakouzla.cz/
 

Jak sami vidíte, tak na Conu bude spousta interesantních hostů a hlavně řada skvělých her a novinek ze světa deskových her.

 Vydavatelství her Blackfire vám  předvede populární Dixit v edici Disney 👸🏼 a horkou novinku Cthulhu Wars Duel 🐙.

Dalším skvělým hostem je vydavatelství her Albi. Přivezou hru KARAK 2! 🐲⚔️🐎 To je něco, co si opravdu nechcete nechat ujít!

Už jste zkusili Vlky z vydavatelství MINDOK? 🐺 Je to teď jedna z našich nejoblíbenějších her 🏆. Máte příležitost si ji zahrát na HrasConu.

Máte rádi strategické ekonomické hry, kolonizování planet a budování vesmírného impéria? 🚀🪐🌌 V tom případě je Aldebaran Duel z vydacvatelství Dino přesně pro vás.

Budete si moci vyzkoušet dvě ještě nevydané hry přímo od nás: Kooperativní Strato a vikingskou hru podobnou velmi oblíbené hře Scout - Ragna!

Vzácným hostem je také Městská knihovna v Praze se svou mobilní pobočkou a 🤖 OZOBOTY 🤖, programovatelnými roboty. Přijďte si je vyzkoušet!

Vezmeme pro vás velikou spoustu oblíbených her:

Bandido, Bandida
Barracuda
Deep sea adventure
Fabula rasa
Go Town - Věžáky
Kariba
Kinoko
Kompromat
Inspektor Nosík
Podfukáři
QuickityPickity
Quiddler
Qwixx
Ringo
Rivality
Scout
Set
Soluna
Splitter
The Border
The Mind
Tygr a drak
Triggs
Papageno

 

Přijďte si zahrát hry a přineste nám dorty 😊

 TĚŠÍME SE NA VÁS :)

 Váš HRAS

DDM KarlínHRAS logo barva

 

Bacha Zombíci! v Říši her

„Corkcity je poklidné město… Nebo to tak alespoň vypadá. Stejně jako každý jiný den musíte jet do práce. Ale dnes jste zaspali.
Ve hře Bacha zombíci! musíte co nejrychleji reagovat na různé dopravní situace, pokud chcete dorazit včas. Buďte však opatrní: vypukla epidemie a mezi občany se skrývají zombie. Nenechte se jimi zpomalit!

Pražská deskoherní speciálka HRAS nám poslala novinku od vydavatelství Helvetiq, ve které není nouze o rychlost, adrenalin a groteskní výjevy. Za titulem Bacha zombíci!, který původně vyšel jako Crazy Pilot, stojí trojice designérů Matteo Cimenti, Carlo Rigon a Chiara Zanchetta, která již společně pracovala na Monkey Temple a So typisch! Ilustrace obstaral Julien Bigo. Do češtiny hru lokalizovaly společně obchody HRAS a LUDOPOLIS.

Hned v úvodu je třeba říci, že originální název Crazy Pilot vystihuje téma hry lépe, neboť je primárně o řízení auta. To ale nic neubírá na zážitku nabízeném samotnou herní mechanikou. Pojďme se tedy podívat na to, jaké to je se vydat jeden den do práce, když v ulicích řádí apokalypsa.  

Bacha Zombíci

Z balíčku devadesáti čtyř karet dopravních situací je každému hráči rozdáno dvacet karet, při vyšším počtu hráčů počet karet klesá na osmnáct, případně na patnáct. Hráč z nich zformuje balíček, umístí na jeho vrch startovní kartu a předá ho hráči po levici. Do středu stolu jsou připraveny trestné karty a jediná karta cíle.

Hráči mají před sebou vyloženo kartu auta a při odstartování závodu se ji snaží obložit kartami ze svého balíčku. Nejprve však dospod balíčku zasunou svou startovní kartu a poté si musí každou kartu dopravní situace prohlédnout a vyhodnotit, co představuje a na jaký balíček ji umístit. Nad kartu auta jsou umisťovány karty, na které lze jet rovně, po levé straně ty, kde je nutno objet překážku zleva, doprava ty, které vás nutí jet vpravo. Pod kartu auto, myšleno ve směru podvozku, jsou pokládány dopravní situace, u nichž se lze jen otočit a vrátit.

Pokud některá situace vyžaduje zastavení se a skrývá na své druhé straně pravděpodobnou stopku, je nutné ji umístit dospod svého balíčku. Na konci hry tak zůstanou karty se stopkou či chybně zařazené karty odděleny startovní kartou. Pokud jakýkoliv hráč na své aktuální kartě dopravní situace spatří zombie, musí zakřičet: „Zombíci!“ a položit ruku na balíček trestných karet. Kolo je dočasně pozastaveno a ostatní hráči se snaží plácnout do nastavené ruky zvolajícího. Dochází ke kontrole. Je-li na kartě skutečně zombie, vsune ji její majitel přímo pod kartu svého auta, čímž začne růst středový balíček. Za každou kartu na konci hry takto získá bod. Hráč, který plácl do ruky jako poslední, si vezme trestnou kartu a ztratí bod. Pokud zombie na kartě chybí, umístí si majitel tuto kartu stranou a na konci hry ztratí jeden bod. Poté se přerušený závod znovu odstartuje zvoláním: „Jedeme!“.

Jakmile některý z hráčů dobere karty dopravních situací ze svého balíčku, čímž odhalí startovní kartu, zakřičí: „Konec!“ a vezme si cílovou kartu s odměnou dva body. Nevyřešené karty ostatní hráči zahodí. Poté otočí všechny balíčky karet a hráči zkontrolují, zda zařadili karty správně, či chybně. Za každou správně vyhodnocenou dopravní situaci či objevenou zombii hráči získají bod, za chybně zařazenou dopravní situaci či nepřítomnost zombie na kartě takto označené bod ztratí.

Některé karty na rubu se zdvojenou šipkou dávají hráči větší prostor, kudy jet, a lze je tak zařadit nejen doleva či doprava, ale vždy také na balíček s možností jet rovně. Tyto karty však mohou hráče zmást a zamíchat body při vyhodnocení.

Kompletní recenzi ci můžete přečíst zde

Zombie Kidz: Vzpomínky
Obrázková detektivní hra z oblíbeného universa
VZPOMÍNKY jsou kooperativní hrou z prostředí ZOMBIE KIDZ
 
Dejte dohromady svůj tým a společně pátrejte po stopách, rozřešte záhady a zastavte ďábelský plán zombií! Jsme jen pár okamžiků od konce světa způsobeného zombiemi! Naštěstí máte stroj, který vám dovoluje vstoupit do vzpomínek. Porozumějte minulosti, abyste změnili budoucnost!
Hra obsahuje 3 znovuhratelné scénáře. Budete otáčet obrázkové karty, hledat stopy a indicie, přemýšlet a dedukovat. Vyřešte záhady a překazte zombiím plány! Objevte skutečná udělátka, která hru upravují, a zahrajte si znovu všechny 3 scénáře zcela jiným způsobem!
Vyzkoušejte si hru díky této originální online demo verzi, která vás zavede do jedné mini vzpomínky.
Zombie Kidz: Vzpomínky  |   Kód: ZKFB01CZ
Počet hráčů: 1-4  |  Věk: 7+  |  Doba hraní: 30 min
Objednejte zde

 

Barakuda - Jak moc zariskuješ s barakudou za zády?

„Vítejte v kolumbijské Cartageně! Koloniální domy v tomto historickém městě jsou svědectvím jeho pestré minulosti. Vás však spíše zajímají staré vraky lodí… Přesněji řečeno potopené španělské galeony plné zlata! Je čas se vydat na staromódní podmořskou honbu za pokladem. Co jste nečekali, je to, že několik z vás objevilo legendy o těchto pohřbených bohatstvích. A aby toho nebylo málo, barakuda slídí po vracích též.“

Barakuda je prvotinou Švýcara Isaaca Panteho a po titulu Papageno druhou hrou ilustrovanou pro vydavatelství Helvetiq Ajšou Zdravković. Jste-li zralí na podmořské dobrodružství, nasaďte si ploutve, popadněte vak na poklady a vyrazte s námi do hlubin.

Barrakuda

Pravidla

Hráči si rozeberou své komponenty, položí na své pytle po dvou zlaťácích a libovolným způsobem sestaví mořské dno z vybraného setu šesti karet lodních vraků. Nakonec je položena figurka barakudy na svůj vrak s číslem šest.

Hra probíhá na předem neurčený počet kol. V kole dojde nejprve k pohybu potápěčů, poté k pohybu barakudy a nakonec k vyhodnocení. Pohybovat se, je ve hře možné pouze ortogonálně, nikoliv diagonálně.

Ve svém tahu si hráči zvolí jednu kartu a tu zahrají skrytě před sebe a pak rázem společně své vybrané karty odhalí. Ti, co zahráli kartu s číslem, pohnou na odpovídající vrak svým potápěčem. Kartu nechají ležet před sebou a v dalších kolech udržují pořadí vykládaných karet tak, aby bylo zřejmé, kterou kartu zahráli jako nejstarší a kterou jako nejnovější – to je důležité pro vyhodnocení iniciativy. Po pohybu potápěčů se pohne barakuda.

Pokud nebyla zahrána žádná karta barakudy či jich bylo zahráno více než jedna, jeden z hráčů hodí dvěma kostkami. Barakuda se pohne nejkratší možnou trasou o jednu či dvě karty vraků podle kostky vzdálenosti ve směru vraku s číslem udaného bodovou kostkou. Pokud však byla zahrána právě jedna karta barakudy, příslušnému hráči se podařilo barakudu odlákat. Tento hráč si hodí pouze kostkou vzdálenosti a pohne barakudou v libovolném směru.

Nakonec dojde k vyhodnocení kola. Zaprvé, jste-li na vraku přítomni sami (a bez ostatních potápěčů či barakudy), proveďte speciální akci a obecnou akci na příslušném lodním vraku. Zadruhé, jste-li na stejném lodním vraku pouze s barakudou, upusťte všechny zlaťáky ze svého pytle. Poté můžete vykonat pouze obecnou akci. Upuštěné zlaťáky mohou být sebrány počínaje od příštího kola a to jiným hráčem. Zatřetí, stojí-li na jedné kartě vícero potápěčů bez barakudy, hráč s nejméně vyloženými kartami pohybu získá iniciativu.

Hráč s iniciativou se rozhodne buď provést speciální akci, nebo se rozhodne oloupit jednoho z ostatních přítomných potápěčů – v takovém případě si do svého vaku veškerý obsah vaku jednoho z přítomných potápěčů. Poté všichni hráči, jejichž potápěči jsou na vraku přítomni, provedou obecnou akci. Ti, kteří zahráli kartu barakudy, však žádnou z akcí vraku neprovádějí. V případě remízy při určení iniciativy všichni hráči s přítomným potápěčem, který hrál kartu pohybu, na daném vraku vykonají obecnou akci.

Jaké je dobrodružství s barakudou?

Velkou roli hrají karty lodních vraků. V rámci své speciální či obecné akce umožňují přesunout zlaťáky z vaku do trezoru a tím se zlaťáky stanou bezpečně uschovanými. Dále pak je možné si díky akcím dobrat zpět na ruku vyložené karty pohybu či kartu barakudy, získat zlaťáky do svého vaku či zahodit soupeři kartu z jeho ruky.

Hra funguje a vtáhne člověka do atmosféry díky moderní, a přesto pěkné poutavé grafice. Jsem také vděčný za to, že potápěče a kostky vydavatel svěřil dřevu a nikoliv plastu. Co se týká samotného herního zážitku, tak je to hra o riskování a náhodě, která odhodlané netrezoristy dokáže v mžiku připravit o veškeré poklady nastřádané ve vaku. Dynamika hry se odvíjí od počtu hráčů a tvaru mořského dna.

Na přiloženém internetovém odkazu v pravidlech hráči najdou různé variace mořského dna – rozestavění karet vraků. Také si mohou hru prodloužit a hrát na trezorových deset zlaťáků, či sdílet trezor a hrát ve dvojicích týmově na dvanáct zlaťáků. Jinými slovy hra nabízí vícero cest, jak honbu za pokladem uchopit.

Kompletní recenzi od Říše her najdete zde

Co na hru Soluna říkají v Říši her?

Malá kombinační hra z velkého vesmíru pro dva hráče.

Deskoherní speciálka HRAS z pasáže Rokoko na Václavském náměstí lokalizovala již poněkolikáté malou rodinnou hru, překvapivě se však nejedná o další kapesní karetku. Pod hrou Soluna z roku 2012 je podepsán designér Bruno Faidutti a umělec Steffen Mühlhäuser. Jde o předělávku Faiduttiho tahového Babylonu z roku 2003.

V modré krabičce na hráče čeká látkový váček, dvanácti oboustranných masivních dřevěných žetonů s vesmírnými tělesy a sedm bodovacích hvězd. Na každé ze svých dvou stran je žeton upraven do podoby jiného ze čtyř možných symbolů – slunce, měsíce, hvězd anebo komety.

Na začátku hry je všech dvanáct žetonů náhodně rozhozeno na stůl a pro danou partii se hraje s odhalenými symboly. Mladší hráč si vybere, zda začne on, či dá přednost soupeři. Hráči se střídají na tahu. Ve svém tahu mohou žetony stohovat na sebe při splnění jednoho z následujících pravidel: buď na sebe položí stejně vysoké sloupce nehledě na symboly, anebo jakkoliv vysoké sloupce, ovšem se shodným symbolem. Kdo nemůže dle těchto pravidel provést další stoh, prohrál. Hraje se vícero partií, a kdo získá čtyři hvězdy, stává se celkovým vítězem.

Zhodnocení hry

Soluna je fungující mikrotahovka, která je vhodná na cesty. Jednu partii odehrajete za pět minut. Kvalita žetonů a zejména jejich povrchová úprava je úchvatná. Ano, někdy hra podléhá náhodě a pořadí hráčů rozhoduje, protože již od počátku hry víte, že vám nemohou vyjít tahy. Ale stává se to málo kdy. Faktem je, že stačí jediná kombinatorická chyba a můžete soupeři odevzdat hvězdu.

Pokud hledáte něco mezi hrou a hlavolamem pro dva, pak Soluna může být cestou ke hvězdám.

Soluna od Říše her

Recenzi od Říše her najdete zde

Recenze jedné z našich nejoblíbenějších karetních her Kariba od Říše her.

Dnes se podíváme na další kapesní karetku, kterou pro vydavatelství Helvetiq navrhl Reiner Knizia a ilustracemi zvířátek doprovodil Felix Kindelan. Českou verzi pak obstarala deskoherní speciálka HRAS.

Po horkém dni se zvířata shromažďují u napajedla. Kdo koho odežene a vychutná si nerušeně doušky vody?

Z kartonového puzzle je sestaveno osmiúhelníkové napajedlo. Hráči dostanou po pěti kartách a střídají se na tahu. Ve svém tahu mohou zahrát jakékoliv množství karet od jednoho druhu zvířete k příslušné straně napajedla. Jakmile se u této strany shromáždí tři a více zástupců daného druhu, odeženou všechny příslušníky druhu nižšího čísla. Výjimkou je jedničková myš, jež v hejně odežene i osmičkové slony. Tyto odebrané karty od přísunu vody si na před sebou položenou hromádku bere hráč, který efekt vyvolal a přiložil (i) třetí kartu. Po dokončení tahu si hráč opět dobere do pěti karet. Kdo má na konci hry po rozebrání dobíracího balíčku nejvíce karet na hromádce, ten zvítězil.

Kariba od Říše her

Kompletní recenzi si můžete přečíst zde

 

 

Hlavolam HANAYAMA TUBE

Právě jsme naskladnili hromadu hlavolamů a přišla nám zbrusu nová pětihvězdičková HANAYAMA TUBE ???? Přijďte si pro tuhle výzvu! (My ji ještě nedali ????). ????????????????????

Hlavolam HANAYAMA TUBE

MINDOK předobjednávky
Se svou troškou do prodejny přichází i MINDOK s předobjednávkami zvířecích her (leden až březen 2023).
Psí park + rozšíření Evropští psi a Psí hvězdy, Kočičí klub (dotisk) + rozšíření Koťata.
 
Psí park
Kočičí klub
 
 
Exploding Kittens novinky

Tři nové hry od Exploding Kittens v češtině (Výbušná koťátka) - dostupnost leden 2023. ????

Exploding Kittens novinky

 

www.hras.cz/predobjednavky