Zajímavosti

Strato: Strategická výzva pro jednoho hráče

Strato od Helvetiq je sólo hra, která mě příjemně překvapila svou jednoduchostí a zároveň hloubkou. Pravidla jsou snadno pochopitelná, takže můžete začít hrát skoro ihned, což oceňuji. Nemusíte trávit hodiny studováním návodu, což je fajn, když máte chuť na rychlou partii.

Hra sama o sobě vyžaduje strategické myšlení. Každé rozhodnutí má své důsledky, což mě nutí pořádně přemýšlet a plánovat. To udržuje hru zajímavou a každá partie je jiná, což mě opravdu baví.

Co se týče designu, Strato má nádherné ilustrace. Komponenty jsou kvalitní, grafika a barvy jsou decentní a přispívají k celkovému dobrému dojmu ze hry.

Dalším plusem je kompaktní rozměr hry. Můžete si ji snadno vzít s sebou na cesty a užít si ji kdekoliv, což je praktické.

Celkově bych řekl, že Strato je povedená hra, která nabízí zajímavý herní zážitek. Pokud hledáte něco, co můžete hrát sami a zároveň vás to bude bavit a nutit přemýšlet, Strato je dobrá volba.

Strato

Nemesis a jednotlivá rozšíření

🚀 Máte doma Nemesis a lámete si hlavu, jaké rozšíření si pořídit nebo jak je vzájemně kombinovat? 🤔 Už nemusíte pátrat dál! Připravili jsme pro vás přehledný diagram, který vám ukáže všechny možné kombinace základní hry a jejích rozšíření. 💥

nemesis tabulka

HrasCon II

HrasCon II - herna deskovek v krásných prostorách Karlínského Spektra.

Akce se koná  v sobotu 28. 9. od 11 do 20 hodin v nádherných prostorách DDM Spektra na Karlínském náměstí. 

 

Karlínské nám. 7, Praha 8

Velká žlutá budova přímo za kostelem.

Spojení: Metro B/C – Florenc, B – Křižíkova; tram 3, 8, 24, 92 – zast. Karlínské náměstí

Vstupné je dobrovolné!


 

Na Conu bude spousta interesantních hostů a hlavně řada skvělých her a novinek ze světa deskových her. Součástí akce bude i prodejna her za pěkné ceny.

 b6b96413-6361-4e66-9ab5-67993f037064


 TĚŠÍME SE NA VÁS :)

 Váš HRAS

DDM KarlínHRAS logo barva

 

 

Sky Team - přistáli jsme v Montrealu i v Praze
Barcelona - desková hra o rozvoji města

Barcelona je desková hra, která se pyšní výjimečnou hloubkou a strategickou složitostí. Jde o hru, která vás zavede do éry urbanistické a architektonické renesance v srdci Katalánska, do města Barcelona. Ve hře Barcelona se hráči ujmou rolí ambiciózních stavitelů, jejichž cílem je transformovat Barcelonu na světovou metropoli plnou ikonických staveb a nádherných parků.

Hra Barcelona je dílem začínajícího autora Daniho Garcii, který se nechal inspirovat historií a urbanismem Barcelony. Hra vám nabízí možnost prožít vývoj tohoto města skrze strategické a taktické rozhodování. Ve hře jde o to, umisťovat obyvatele na křižovatky vznikající Barcelony a provádět akce, které tyto křižovatky nabízejí. Tyto akce zahrnují stavění silnic, křižovatek, veřejných budov či modernistických projektů. Každá akce pak přináší bodové ohodnocení a vítězí ten, kdo získá nejvíce bodů

barcelona

Hlavním kouzlem hry je propojenost všech herních prvků a akcí. Každý tah může spustit řetězovou reakci dalších akcí, což vyžaduje od hráčů nejen strategické myšlení, ale i schopnost adaptace na měnící se situaci na herním plánu. Výběr křižovatky a sestavení akcí z ní vycházejících je klíčový pro úspěch, a vzhledem k velkému množství možností, se hráči musí umět rychle rozhodnout a optimalizovat své tahy.

Barcelona je typ hry, který osloví milovníky komplexních euroher, kteří si potrpí na provázanost prvků a hledají výzvu v optimalizaci svého herního plánu. Díky své variabilitě a možnosti hrát i v sólovém režimu nabízí Barcelona vysokou replay value, což znamená, že každá hra je jedinečná a nabízí nové výzvy.

Nicméně je třeba mít na paměti, že pro některé hráče může být Barcelona náročná kvůli "rozhodovací paralýze", kdy hráči tráví mnoho času analyzováním nejlepšího možného tahu. Hra je nejvíce vyvážená a dynamická ve třech hráčích, kde nabízí dostatečné interakce mezi hráči bez příliš dlouhého čekání na svůj tah.

Celkově Barcelona představuje velmi povedený titul, který je dokladem toho, že i složitější hry mohou nabídnout poutavou a zábavnou zkušenost. Je to hra, která vás nutí přemýšlet, plánovat a neustále se přizpůsobovat, a přitom vás vtáhne do světa urbanistického plánování jednoho z nejkrásnějších evropských měst. Pro milovníky strategických her je Barcelona nepochybně hrou, kterou by si neměli nechat ujít.

Hru můžete koupit zde

 

Omerta: Vstupte do temných ulic Chicaga 20. let

Omerta, karetní hra pro 3-5 hráčů od Adriena Dumonta a Timothée Rignaulta, vás vtáhne přímo do světa gangsterů a probíhající prohibice. Prozkoumejte dobrodružství, kde moci chtiví gangsteři obchodují s pančovaným alkoholem a kde neúplatná policie není tak neúplatná. Vaše paměť a strategické myšlení budou klíčové, protože každý špatný tah může odhalit váš tajný sklad.

Každý hráč má ve hře Omerta na starosti „sklad“ se čtyřmi kartami otočenými lícem dolů, z nichž dvě zná a o dvou neví nic. Karty reprezentují lahve alkoholu s hodnotami 1-10 nebo postavy s hodnotami 0-20, přičemž každá postava má speciální schopnosti ovlivňující průběh hry. Výměna karet, aktivace postav a strategické ukládání kontrabandu dodávají hře napětí a ostražitost.

Hra končí vítězstvím hráče, který vyhlásí "Omerta!" ve chvíli, kdy úspěšně sníží počet svých lahví alkoholu na 7 nebo méně. Pozor, předčasný výkřik může znamenat trestných 20 bodů, což dodává hře prvek risku a nejistoty. Dobrá paměť a schopnost rychle se rozhodnout jsou klíčové. Nicméně, některé karty postav se mohou jevit jako příliš silné a bodový systém je pro poražené hráče krutý.

Vizuální stránka hry je osvěžující. Ilustrace a barevné schéma jsou krásně propracované a téma gangsterů za prohibice je zasazeno do působivého herního designu. Jednoduchost pravidel a rychlost hry jsou příjemné a pokud máte rádi hry, které kombinují správu karet, paměť a interakci typu "take that", Omerta vás jistě potěší.

Zkrátka a dobře, Omerta je hra, kde každou vaši chybu pocítíte tak akutně, jako byste právě prodali závadný sud ginu rozzuřenému zákazníkovi. Připravte se na hektický závod s časem, neustálé rozhodování a manipulaci s kartami, a nezapomeňte - v tomto světě můžete věřit jen sami sobě a svým schopnostem zapamatovat si, co se skrývá v temných zákoutích vašeho skladu. Vítězství nepřichází často, ale když už se dostaví, vaše radost bude sladká jako nelegálně destilovaný rum. Neváhejte, ponořte se do světa Omerty, kde každý tah může být ten poslední.

Omerta

SVĚT PO NÁS - Opičí fičák!

Představte si svět, kde nevládnou lidi, ale opice. Ano, ano, klidně si představte ten binec. Ale nebojte, není to docela tak špatné, jak to zní. "Svět po nás" vám otevírá dveře do fascinující deskové hry, kde se na cca za 50 minut stanete vládcem opičí tlupy snažícím se ovládnout planetu. Vhodná pro hráče od 14 let? Klidně se vsaďte, že to vaši desetiletí opičáci zvládnou taky.

Svět po nás

Celá hra je o budování a upevňování vaší opičí tlupy. Začnete s drobotinami, jako jsou tamaríni, ale postupně si do své bandy přidáte šimpanze, gorily a dokonce orangutany. A všichni vědí, že když máte v týmu orangutana, není co řešit. Hra se točí kolem získávání bodů, a první, kdo se dostane na 80 bodů vítězí.

Herní mechanika je prostá, ale geniální. Karty ve vašem balíčku nejsou jen tak obyčejné karty. Jsou to vaši opičí spolubojovníci, jejichž správné uspořádání může otevřít bránu k získávání bodů, surovin, energie a dokonce i nějaké té zuřivosti. Ale nezapomeňte, že jako v každé poctivé tlupě je někdy potřeba se slabších členů zbavit, abyste si mohli přilákat ty silnější.

A když už se zmíníme o silnějších opicích, přijde na řadu druhá fáze hry, ve které vy a vaše zdroje hrají klíčovou roli. Vybrat si správnou opici s tou správnou schopností může být klíčem k vítězství. A pokud se vám podaří získat dostatečný počet surovin, můžete si do vaší tlupy vybírat prvotřídní síly.

A jako by to všechno nebylo dost zajímavé, nabízí hra i sólový mód, kde si můžete změřit síly s King Kongem! 

Když to shrnu, "Svět po nás" je skvělá rodinná hra, která překvapuje jednoduchou hratelností, ale zároveň nabízí spoustu prostoru pro strategii a taktické rozhodování. Hodně štěstí v boji o vládu nad Zemí, ale pamatujte - ve světě opic je jen jedno pravidlo: Být šikovnější než tamaríni!

Vítejte ve "Světě po nás", kde jste králi opic!

Nová podoba hry Kabo
Jak již možná víte, česká společnost MINDOK se setkala s problémy týkajícími se práv na hru Kabo, což zabránilo možnosti jejího dotisku. K naší velké radosti bylo nalezeno řešení, a proto vám můžeme oznámit, že máme skladem novou podobu této oblíbené hry! Pravidla zůstávají nezměněná, ale co je nové, jsou ilustrace od talentované Kláry Svačinové. A co více, hra je nyní vyráběna přímo v České republice, což nás činí dvojnásobně hrdými.
 
Klára Svačinová, pod uměleckým jménem Kelly, přenesla do světa Kabo svou výtvarnou vizí a dala život postavám kačenky, lišky a žáby na dobrodružné cestě za mýtickým jednorožcem. Vítězství v soutěži vyhlášené společností Mindok ji nejen uvedlo na scénu deskových her, ale také umožnilo, aby se její originální výtvarná stopa stala neodmyslitelnou součástí této karetní hry. Její práce oceníme nejen my, ale i každý, kdo si Kabo zahraje, vděčí za její schopnost přetvořit klasickou hru v něco úplně nového a očarujícího.
 
Česká hrdost nekončí jen u designu – hru také tiskneme přímo zde v Čechách, což z ní dělá produkt, na který můžeme být jako komunita právem pyšní. Hra Kabo v novém kabátě představuje skvělý příklad toho, co lze dosáhnout, když se spojí nadějný mladý talent a podpora ze strany renomované společnosti jako MINDOK.

 

KABO

Kilo za kilo - hrajte na váhu + 20% sleva na produkty na prodejně

Kilo za kilo

 

Ahoj všichni deskoherní nadšenci! Připravte se na náš oblíbený event, který jsme pro vás připravili už po třetí. Je to akce, která dává nový význam slovu "váha".
Kilo za kilo - výprodej deskových her na váhu.
Jedná se především o starší hry, rozbalené nebo poškozené hry.

K vaší oblíbené události KILO ZA KILO vám na prodejně nabídneme všechny ostatní produkty s 20% slevou!
✔️Sleva se vztahuje na všechny produkty zakoupené v kamenné prodejně.
✔️Sleva se nevztahuje na objednávky z e-shopu hras.cz.
✔️Sleva se nevztahuje na peněžní poukázky, akční a již zlevněné zboží.

Kdy: 29. 2. 2024
Kde: Prodejna HRAS, Praha 1, pasáž Rokoko

Připravte si hotovost, platba kartou na této akci není možná!

Informace o položkách budeme dávat na náš Discord: https://discord.gg/E3zZbbUp

Hygge - karetní hra pro pohodáře

Hygge: Desková hra, která vás zahřeje i v nejchladnějších dnech

Ahoj všichni, hráči deskovek! Dnes se podíváme na karetní hru, která vás vtáhne do příjemně uklidňující atmosféry lesa v předvečer zimy - na hru Hygge. A i když zima za dveřmi nehrozí, Hygge vám přinese kousek pohody do každého ročního období.

Ve hře se stanete společníky lesních zvířat, které se snaží připravit na zimní spánek. Vaším úkolem je pomoci jim posbírat a uložit vše potřebné, aby zima byla co nejpříjemnější. Ačkoliv hra má zimní téma, její kouzlo vás bude bavit po celý rok.

HYGGE

Jak se hraje?

Síla hry Hygge je ve vyváženosti - musíte sbírat potřebné karty, ale zároveň plánovat a přemýšlet, které karty nechat pro sebe a které pustit ostatním. Nejde jen o shromažďování, musíte také strategicky „uklízet“, abyste získali co nejvíce bodů. Tahle dynamika přidává hře nejen na zajímavosti, ale i na zábavnosti.

Proč hrát Hygge?

Pokud máte rádi hry, které vás nejen zabaví, ale také trochu zklidní a přenesou do jiného světa, Hygge je ideální volba. Téma hry vás vtáhne a nechá vás na chvíli zapomenout na vnější svět. Navíc, díky jednoduchým pravidlům se hra rychle učí a je vhodná pro celou rodinu.

Závěrem

Hygge je hrou, která se nebojí ukázat, že pohoda a klid můžou být stejně přitažlivé i když je venku horko. Tato hra je jako teplý šálek kakaa pro vaši duši - i když venku řádí léto. Doporučuji všemi deseti.

Tak co říkáte, necháte se vtáhnout do hřejivého objetí Hygge a pomůžete lesním obyvatelům připravit se na zimu?

Hru můžete koupit zde.