Zajímavosti

Kilo za kilo - hrajte na váhu + 20% sleva na produkty na prodejně

Kilo za kilo

 

Ahoj všichni deskoherní nadšenci! Připravte se na náš oblíbený event, který jsme pro vás připravili už po třetí. Je to akce, která dává nový význam slovu "váha".
Kilo za kilo - výprodej deskových her na váhu.
Jedná se především o starší hry, rozbalené nebo poškozené hry.

K vaší oblíbené události KILO ZA KILO vám na prodejně nabídneme všechny ostatní produkty s 20% slevou!
✔️Sleva se vztahuje na všechny produkty zakoupené v kamenné prodejně.
✔️Sleva se nevztahuje na objednávky z e-shopu hras.cz.
✔️Sleva se nevztahuje na peněžní poukázky, akční a již zlevněné zboží.

Kdy: 29. 2. 2024
Kde: Prodejna HRAS, Praha 1, pasáž Rokoko

Připravte si hotovost, platba kartou na této akci není možná!

Informace o položkách budeme dávat na náš Discord: https://discord.gg/E3zZbbUp

Hygge - karetní hra pro pohodáře

Hygge: Desková hra, která vás zahřeje i v nejchladnějších dnech

Ahoj všichni, hráči deskovek! Dnes se podíváme na karetní hru, která vás vtáhne do příjemně uklidňující atmosféry lesa v předvečer zimy - na hru Hygge. A i když zima za dveřmi nehrozí, Hygge vám přinese kousek pohody do každého ročního období.

Ve hře se stanete společníky lesních zvířat, které se snaží připravit na zimní spánek. Vaším úkolem je pomoci jim posbírat a uložit vše potřebné, aby zima byla co nejpříjemnější. Ačkoliv hra má zimní téma, její kouzlo vás bude bavit po celý rok.

HYGGE

Jak se hraje?

Síla hry Hygge je ve vyváženosti - musíte sbírat potřebné karty, ale zároveň plánovat a přemýšlet, které karty nechat pro sebe a které pustit ostatním. Nejde jen o shromažďování, musíte také strategicky „uklízet“, abyste získali co nejvíce bodů. Tahle dynamika přidává hře nejen na zajímavosti, ale i na zábavnosti.

Proč hrát Hygge?

Pokud máte rádi hry, které vás nejen zabaví, ale také trochu zklidní a přenesou do jiného světa, Hygge je ideální volba. Téma hry vás vtáhne a nechá vás na chvíli zapomenout na vnější svět. Navíc, díky jednoduchým pravidlům se hra rychle učí a je vhodná pro celou rodinu.

Závěrem

Hygge je hrou, která se nebojí ukázat, že pohoda a klid můžou být stejně přitažlivé i když je venku horko. Tato hra je jako teplý šálek kakaa pro vaši duši - i když venku řádí léto. Doporučuji všemi deseti.

Tak co říkáte, necháte se vtáhnout do hřejivého objetí Hygge a pomůžete lesním obyvatelům připravit se na zimu?

Hru můžete koupit zde.

Včelín - zábavná budovatelská hra z alternativní sci-fi reality

včelínDesková hra Včelín přenáší hráče do vzdálené budoucnosti, kde lidé Zemi neobývají a jejich místo zaujaly včely. Tento originální nápad poskytuje nejen zajímavé pozadí hry, ale také jedinečnou příležitost stát se částí vyspělé společnosti včel zvané Mellifera. Hráči mají za úkol vést jednu z 20 unikátních frakcí a rozvíjet její úl tím, že svoje dělnice pověřují různými úkoly - od průzkumu planet přes sběr surovin až po vývoj technologií.

Hra nabízí kompetitivní zážitek pro 1 až 5 hráčů, kteří během 60 až 90 minut musí optimalizovat své rozhodnutí, aby ukázali sílu své frakce a dosáhli vítězství před příchodem období, než jejich dělnice přejdou do hibernace. Součástí hry je bohatý herní materiál, včetně výukové příručky pro snadné pochopení pravidel, což ocení jak zkušení, tak noví hráči.

Včelín vyniká nejen svým netradičním tématem, ale také komplexností a strategickou hloubkou. Rozmanité možnosti, jak rozvíjet svůj úl a frakci, zajistí, že každá hra bude jiná a plná nových výzev. To vše je doplněno krásnými ilustracemi a kvalitními komponenty, které dělají z Včelína vizuálně atraktivní hru.

Celkově je Včelín fascinující deskovou hrou, která nabízí bohatý a komplexní zážitek ze hry. Ať už jste fanouškem strategických her nebo hledáte něco nového a originálního, Včelín je skvělou volbou, která vás zavede do světa, kde včely převzaly otěže civilizace.

Včelín

Více informací najdete zde

Odin - karetní hra s vikingskou tématikou

Odin se řadí mezi karetní hry, které se nesou v duchu vikingské mytologie. Spojení strategie, taktiky a špetky štěstí dělá z této hry poklad na poli stolní zábavy. Hra je určena pro celou rodinu, slibuje rychlé a napínavé kola, a přináší nejenom zábavu, ale i zážitek z ponoření se do starodávného světa Vikingů.

ODIN

Krátký Přehled

Hra Odin je jednoduchá na naučení, ale nabízí i strategickou hloubku hry. Hráči se stávají vůdci vikingských kmenů, snažící se ovládnout různé aspekty vikingské kultury a tím si zajistit místo ve Valhalle, vikingském nebi. Každý hráč se snaží jako první zbavit všech karet v ruce a nakonec mít co nejméně bodů.

Komponenty Hry

Hra obsahuje 54 karet, číslovaných od 1 do 9 v šesti barvách, které reprezentují různé aspekty vikingské společnosti a kultury. Každá barva a číslo má svou specifickou funkci a silu, což hráčům umožňuje různé strategické a taktické kombinace.

Průběh Hry

Hráči na začátku dostanou 9 karet a v každém kole se snaží překonat karty na stole tím, že hrají karty vyšší hodnoty, buď samostatně nebo v kombinaci. Hra je rozdělena na několik kol a každé kolo na několik tahů, přičemž cílem je zbavit se všech karet v ruce. Je nutné pečlivě plánovat, protože každý tah může být klíčový k vítězství nebo prohře.

Strategie a Taktika

Klíčem k úspěchu v hře Odin je schopnost předvídat tahy soupeřů, správně kombinovat karty a využívat jedinečné schopnosti každé karty. Dynamika hry je postavena na střídání agresivních a obranných strategií, což hráčům dává širokou škálu možností, jak ovlivnit průběh hry.

Závěr

Odin není jen obyčejnou karetní hrou. Je to dobrodružství, které vás zavede do světa Vikingů, kde každá bitva a každý tah karty může rozhodnout o vašem osudu. Ať už hledáte rychlou hru na odreagování, nebo strategickou výzvu, Odin nabízí zábavu pro hráče všech věkových kategorií. Staňte se králem nebo královnou Valhally a zapište své jméno mezi věčné legendy Vikingů.

ODIN hra

Více o hře najdet zde

Black Friday 3+1 zdarma

Black Friday 3+1 zdarma

bf2023CL_1

Kupte 4 produkty v kamenné prodejně HRAS a nejlevnější produkt máte zdarma!

17. listopadu od 10 do 19 hod.

Prodejna HRAS - deskové hry a hlavolamy Praha 1, Václavské nám. 38 (pasáž Rokoko)

 

* akce platí na nákup v kamenné prodejně HRAS, Praha 1 (pasáž Rokoko)

* akce se nevztahuje na nákup na e-shopu HRAS.CZ včetně osobního odběru na prodejně

* akce neplatí na již zlevněné zboží a na dárkové poukazy

 

 

 

 

On the Road - desková hra o putování vesnické kapely za svým snem

On the Road je naše nová deskovka, za kterou stál nápad jednoho z autorů, který snil o založení beatové skupiny.

Princip hry je poměrně jednoduchý, putujete krajinou po malých festivalech, kde se snažíte získat své fanoušky, kteří na konci hry dorazí na váš velký koncert. Smyslem hry je nejen získat co největší základnu fanoušků, ale také dojet na závěrečný koncert včas!

Zajímavostí je, že autorem krásné grafiky je Miguel Coimbra (7 divů světa, Small World, Cyclades...)

Více o o hře On the Road se dozvíte zde.

On the Road - je to vaše turné!

HrasCon k 30. výročí založení firmy HRAS

Už nám je 30 let! 

A protože se jedná o kulatiny, vymysleli jsme si náš první (možná jediný) HrasCon, respektive hernu deskovek v krásných prostorách Karlínského Spektra.

Akce se koná  v sobotu 30. 9. od 13 do 19 hodin v nádherných prostorách DDM Spektra na Karlínském náměstí. 

 

Karlínské nám. 7, Praha 8

Velká žlutá budova přímo za kostelem.

Spojení: Metro B/C – Florenc, B – Křižíkova; tram 3, 8, 24, 92 – zast. Karlínské náměstí

Vstupné je dobrovolné!


Naši milí hosté:

 1. Black Fire https://www.blackfire.cz/o-nas/
 2. Dino https://www.mojedino.cz/
 3. Piatnik https://www.eshop-piatnik.cz/
 4. REXhry https://www.rexhry.cz/ 
 5. Mindok https://mindok.cz/
 6. Albi https://eshop.albi.cz/
 7. TLAMA games https://www.tlamagames.com/
 8. Ravensburger https://www.ravensburger.org/cz/start/index.html
 9. BoardBros https://boardbros.cz/
 10. Fox in the Box https://foxinthebox.cz/
 11. MKP - Knihovna v krabici https://www.mlp.cz/cz/
 12. Hračky vzdělávačky https://www.hrackyvzdelavacky.cz/
 13. Kouzelníci http://kimklub.cz/
 14. Jirka Hunyady se hrou Škoda kouzla, které padne vedle https://skodakouzla.cz/

Na Conu bude spousta interesantních hostů a hlavně řada skvělých her a novinek ze světa deskových her.

 Vydavatelství her Blackfire vám  předvede populární Dixit v edici Disney 👸🏼 a horkou novinku Cthulhu Wars Duel 🐙.

Dalším skvělým hostem je vydavatelství her Albi. Přivezou hru KARAK 2! 🐲⚔️🐎 To je něco, co si opravdu nechcete nechat ujít!

Už jste zkusili Vlky z vydavatelství MINDOK? 🐺 Je to teď jedna z našich nejoblíbenějších her 🏆. Máte příležitost si ji zahrát na HrasConu.

Máte rádi strategické ekonomické hry, kolonizování planet a budování vesmírného impéria? 🚀🪐🌌 V tom případě je Aldebaran Duel z vydacvatelství Dino přesně pro vás.

Budete si moci vyzkoušet spustu dalších a her a k tomu dvě nevydané hry přímo od nás: Kooperativní Strato a vikingskou hru podobnou velmi oblíbené hře Scout - Ragna!

Vzácným hostem je také Městská knihovna v Praze se svou mobilní pobočkou a 🤖 OZOBOTY 🤖, programovatelnými roboty. Přijďte si je vyzkoušet!


 TĚŠÍME SE NA VÁS :)

 Váš HRAS

DDM KarlínHRAS logo barva

 

Bacha Zombíci! v Říši her

„Corkcity je poklidné město… Nebo to tak alespoň vypadá. Stejně jako každý jiný den musíte jet do práce. Ale dnes jste zaspali.
Ve hře Bacha zombíci! musíte co nejrychleji reagovat na různé dopravní situace, pokud chcete dorazit včas. Buďte však opatrní: vypukla epidemie a mezi občany se skrývají zombie. Nenechte se jimi zpomalit!

Pražská deskoherní speciálka HRAS nám poslala novinku od vydavatelství Helvetiq, ve které není nouze o rychlost, adrenalin a groteskní výjevy. Za titulem Bacha zombíci!, který původně vyšel jako Crazy Pilot, stojí trojice designérů Matteo Cimenti, Carlo Rigon a Chiara Zanchetta, která již společně pracovala na Monkey Temple a So typisch! Ilustrace obstaral Julien Bigo. Do češtiny hru lokalizovaly společně obchody HRAS a LUDOPOLIS.

Hned v úvodu je třeba říci, že originální název Crazy Pilot vystihuje téma hry lépe, neboť je primárně o řízení auta. To ale nic neubírá na zážitku nabízeném samotnou herní mechanikou. Pojďme se tedy podívat na to, jaké to je se vydat jeden den do práce, když v ulicích řádí apokalypsa.  

Bacha Zombíci

Z balíčku devadesáti čtyř karet dopravních situací je každému hráči rozdáno dvacet karet, při vyšším počtu hráčů počet karet klesá na osmnáct, případně na patnáct. Hráč z nich zformuje balíček, umístí na jeho vrch startovní kartu a předá ho hráči po levici. Do středu stolu jsou připraveny trestné karty a jediná karta cíle.

Hráči mají před sebou vyloženo kartu auta a při odstartování závodu se ji snaží obložit kartami ze svého balíčku. Nejprve však dospod balíčku zasunou svou startovní kartu a poté si musí každou kartu dopravní situace prohlédnout a vyhodnotit, co představuje a na jaký balíček ji umístit. Nad kartu auta jsou umisťovány karty, na které lze jet rovně, po levé straně ty, kde je nutno objet překážku zleva, doprava ty, které vás nutí jet vpravo. Pod kartu auto, myšleno ve směru podvozku, jsou pokládány dopravní situace, u nichž se lze jen otočit a vrátit.

Pokud některá situace vyžaduje zastavení se a skrývá na své druhé straně pravděpodobnou stopku, je nutné ji umístit dospod svého balíčku. Na konci hry tak zůstanou karty se stopkou či chybně zařazené karty odděleny startovní kartou. Pokud jakýkoliv hráč na své aktuální kartě dopravní situace spatří zombie, musí zakřičet: „Zombíci!“ a položit ruku na balíček trestných karet. Kolo je dočasně pozastaveno a ostatní hráči se snaží plácnout do nastavené ruky zvolajícího. Dochází ke kontrole. Je-li na kartě skutečně zombie, vsune ji její majitel přímo pod kartu svého auta, čímž začne růst středový balíček. Za každou kartu na konci hry takto získá bod. Hráč, který plácl do ruky jako poslední, si vezme trestnou kartu a ztratí bod. Pokud zombie na kartě chybí, umístí si majitel tuto kartu stranou a na konci hry ztratí jeden bod. Poté se přerušený závod znovu odstartuje zvoláním: „Jedeme!“.

Jakmile některý z hráčů dobere karty dopravních situací ze svého balíčku, čímž odhalí startovní kartu, zakřičí: „Konec!“ a vezme si cílovou kartu s odměnou dva body. Nevyřešené karty ostatní hráči zahodí. Poté otočí všechny balíčky karet a hráči zkontrolují, zda zařadili karty správně, či chybně. Za každou správně vyhodnocenou dopravní situaci či objevenou zombii hráči získají bod, za chybně zařazenou dopravní situaci či nepřítomnost zombie na kartě takto označené bod ztratí.

Některé karty na rubu se zdvojenou šipkou dávají hráči větší prostor, kudy jet, a lze je tak zařadit nejen doleva či doprava, ale vždy také na balíček s možností jet rovně. Tyto karty však mohou hráče zmást a zamíchat body při vyhodnocení.

Kompletní recenzi ci můžete přečíst zde

Zombie Kidz: Vzpomínky
Obrázková detektivní hra z oblíbeného universa
VZPOMÍNKY jsou kooperativní hrou z prostředí ZOMBIE KIDZ
 
Dejte dohromady svůj tým a společně pátrejte po stopách, rozřešte záhady a zastavte ďábelský plán zombií! Jsme jen pár okamžiků od konce světa způsobeného zombiemi! Naštěstí máte stroj, který vám dovoluje vstoupit do vzpomínek. Porozumějte minulosti, abyste změnili budoucnost!
Hra obsahuje 3 znovuhratelné scénáře. Budete otáčet obrázkové karty, hledat stopy a indicie, přemýšlet a dedukovat. Vyřešte záhady a překazte zombiím plány! Objevte skutečná udělátka, která hru upravují, a zahrajte si znovu všechny 3 scénáře zcela jiným způsobem!
Vyzkoušejte si hru díky této originální online demo verzi, která vás zavede do jedné mini vzpomínky.
Zombie Kidz: Vzpomínky  |   Kód: ZKFB01CZ
Počet hráčů: 1-4  |  Věk: 7+  |  Doba hraní: 30 min
Objednejte zde

 

Barakuda - Jak moc zariskuješ s barakudou za zády?

„Vítejte v kolumbijské Cartageně! Koloniální domy v tomto historickém městě jsou svědectvím jeho pestré minulosti. Vás však spíše zajímají staré vraky lodí… Přesněji řečeno potopené španělské galeony plné zlata! Je čas se vydat na staromódní podmořskou honbu za pokladem. Co jste nečekali, je to, že několik z vás objevilo legendy o těchto pohřbených bohatstvích. A aby toho nebylo málo, barakuda slídí po vracích též.“

Barakuda je prvotinou Švýcara Isaaca Panteho a po titulu Papageno druhou hrou ilustrovanou pro vydavatelství Helvetiq Ajšou Zdravković. Jste-li zralí na podmořské dobrodružství, nasaďte si ploutve, popadněte vak na poklady a vyrazte s námi do hlubin.

Barrakuda

Pravidla

Hráči si rozeberou své komponenty, položí na své pytle po dvou zlaťácích a libovolným způsobem sestaví mořské dno z vybraného setu šesti karet lodních vraků. Nakonec je položena figurka barakudy na svůj vrak s číslem šest.

Hra probíhá na předem neurčený počet kol. V kole dojde nejprve k pohybu potápěčů, poté k pohybu barakudy a nakonec k vyhodnocení. Pohybovat se, je ve hře možné pouze ortogonálně, nikoliv diagonálně.

Ve svém tahu si hráči zvolí jednu kartu a tu zahrají skrytě před sebe a pak rázem společně své vybrané karty odhalí. Ti, co zahráli kartu s číslem, pohnou na odpovídající vrak svým potápěčem. Kartu nechají ležet před sebou a v dalších kolech udržují pořadí vykládaných karet tak, aby bylo zřejmé, kterou kartu zahráli jako nejstarší a kterou jako nejnovější – to je důležité pro vyhodnocení iniciativy. Po pohybu potápěčů se pohne barakuda.

Pokud nebyla zahrána žádná karta barakudy či jich bylo zahráno více než jedna, jeden z hráčů hodí dvěma kostkami. Barakuda se pohne nejkratší možnou trasou o jednu či dvě karty vraků podle kostky vzdálenosti ve směru vraku s číslem udaného bodovou kostkou. Pokud však byla zahrána právě jedna karta barakudy, příslušnému hráči se podařilo barakudu odlákat. Tento hráč si hodí pouze kostkou vzdálenosti a pohne barakudou v libovolném směru.

Nakonec dojde k vyhodnocení kola. Zaprvé, jste-li na vraku přítomni sami (a bez ostatních potápěčů či barakudy), proveďte speciální akci a obecnou akci na příslušném lodním vraku. Zadruhé, jste-li na stejném lodním vraku pouze s barakudou, upusťte všechny zlaťáky ze svého pytle. Poté můžete vykonat pouze obecnou akci. Upuštěné zlaťáky mohou být sebrány počínaje od příštího kola a to jiným hráčem. Zatřetí, stojí-li na jedné kartě vícero potápěčů bez barakudy, hráč s nejméně vyloženými kartami pohybu získá iniciativu.

Hráč s iniciativou se rozhodne buď provést speciální akci, nebo se rozhodne oloupit jednoho z ostatních přítomných potápěčů – v takovém případě si do svého vaku veškerý obsah vaku jednoho z přítomných potápěčů. Poté všichni hráči, jejichž potápěči jsou na vraku přítomni, provedou obecnou akci. Ti, kteří zahráli kartu barakudy, však žádnou z akcí vraku neprovádějí. V případě remízy při určení iniciativy všichni hráči s přítomným potápěčem, který hrál kartu pohybu, na daném vraku vykonají obecnou akci.

Jaké je dobrodružství s barakudou?

Velkou roli hrají karty lodních vraků. V rámci své speciální či obecné akce umožňují přesunout zlaťáky z vaku do trezoru a tím se zlaťáky stanou bezpečně uschovanými. Dále pak je možné si díky akcím dobrat zpět na ruku vyložené karty pohybu či kartu barakudy, získat zlaťáky do svého vaku či zahodit soupeři kartu z jeho ruky.

Hra funguje a vtáhne člověka do atmosféry díky moderní, a přesto pěkné poutavé grafice. Jsem také vděčný za to, že potápěče a kostky vydavatel svěřil dřevu a nikoliv plastu. Co se týká samotného herního zážitku, tak je to hra o riskování a náhodě, která odhodlané netrezoristy dokáže v mžiku připravit o veškeré poklady nastřádané ve vaku. Dynamika hry se odvíjí od počtu hráčů a tvaru mořského dna.

Na přiloženém internetovém odkazu v pravidlech hráči najdou různé variace mořského dna – rozestavění karet vraků. Také si mohou hru prodloužit a hrát na trezorových deset zlaťáků, či sdílet trezor a hrát ve dvojicích týmově na dvanáct zlaťáků. Jinými slovy hra nabízí vícero cest, jak honbu za pokladem uchopit.

Kompletní recenzi od Říše her najdete zde