SVĚT PO NÁS - Opičí fičák!

Představte si svět, kde nevládnou lidi, ale opice. Ano, ano, klidně si představte ten binec. Ale nebojte, není to docela tak špatné, jak to zní. "Svět po nás" vám otevírá dveře do fascinující deskové hry, kde se na cca za 50 minut stanete vládcem opičí tlupy snažícím se ovládnout planetu. Vhodná pro hráče od 14 let? Klidně se vsaďte, že to vaši desetiletí opičáci zvládnou taky.

Svět po nás

Celá hra je o budování a upevňování vaší opičí tlupy. Začnete s drobotinami, jako jsou tamaríni, ale postupně si do své bandy přidáte šimpanze, gorily a dokonce orangutany. A všichni vědí, že když máte v týmu orangutana, není co řešit. Hra se točí kolem získávání bodů, a první, kdo se dostane na 80 bodů vítězí.

Herní mechanika je prostá, ale geniální. Karty ve vašem balíčku nejsou jen tak obyčejné karty. Jsou to vaši opičí spolubojovníci, jejichž správné uspořádání může otevřít bránu k získávání bodů, surovin, energie a dokonce i nějaké té zuřivosti. Ale nezapomeňte, že jako v každé poctivé tlupě je někdy potřeba se slabších členů zbavit, abyste si mohli přilákat ty silnější.

A když už se zmíníme o silnějších opicích, přijde na řadu druhá fáze hry, ve které vy a vaše zdroje hrají klíčovou roli. Vybrat si správnou opici s tou správnou schopností může být klíčem k vítězství. A pokud se vám podaří získat dostatečný počet surovin, můžete si do vaší tlupy vybírat prvotřídní síly.

A jako by to všechno nebylo dost zajímavé, nabízí hra i sólový mód, kde si můžete změřit síly s King Kongem! 

Když to shrnu, "Svět po nás" je skvělá rodinná hra, která překvapuje jednoduchou hratelností, ale zároveň nabízí spoustu prostoru pro strategii a taktické rozhodování. Hodně štěstí v boji o vládu nad Zemí, ale pamatujte - ve světě opic je jen jedno pravidlo: Být šikovnější než tamaríni!

Vítejte ve "Světě po nás", kde jste králi opic!