Kamionem po Evropě

Kód: 6037287
549 Kč
p1arkqikc63koov8bv3pbo908b
549 Kč 529 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
5.12.2023
Možnosti doručení
PENÍZE, KAMIONY, NÁKLADY. Rozehrajte mezi evropskými městy ostré souboje automobilových dopravců o nejvyšší zisk. Oblíbená hra s dlouhou historií vychází znovu v nové grafické úpravě. Kamionem po Evropě je hra, ve které se vžíváte do role TIRáka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PENÍZE, KAMIONY, NÁKLADY. Rozehrajte mezi evropskými městy ostré souboje automobilových dopravců o nejvyšší zisk.
Oblíbená hra s dlouhou historií vychází znovu v nové grafické úpravě.

Kamionem po Evropě je hra, ve které se vžíváte do role TIRáka. Cílem hry je odvézt co největší množství zakázek, správně naplánovat dopravní trasy a tím vytvořit nejsilnější spediční firmu ve střední Evropě.

Průběh hry

Do začátku získáváte kamion, kapitál, který rozšiřujete a můžete za něj kupovat buď vylepšení kamionu, nebo zakázky ve volné aukční soutěži. Nakonec ještě vyfasujete své první tři zakázky.

Posun kamionů se koná v rámci kol, po odjetí kola hraje hráč po levici. Princip je následující: hráč natočí kamion do směru, kterým se chce pohnout, hodí kostkou a jede.

Během hry jezdíte po hracím plánu, tvořeným městy a cestami mezi nimi (technicky vzato je hrací plán tvořený podobně jako v Poštovním kurýrovi). Snažíte se naplánovat si cestu tak, abyste za co nejmenší počet tahů naložili a vyložili co největší množství zboží.

Další zakázky získáváte v tzv. dražbě. Hra nabízí dvě varianty:

  • Kdykoliv během hry si můžete vybrat ze 4 vyložených zakázkových karet. Hráč oznámí tento výběr bankéři a kdokoliv, bez ohledu na pořadí, ve kterém hrají, může přihodit a tím získat svou vysněnou zakázku. Jestliže hráč nabídne nejvyšší možnou nabídku (každá karta má 5 nabídek), aukce tímto končí a hraje se dál.
  • Stejný systém jako předchozí, jen s tím rozdílem, že hráč, který stojí na místě nakládky má výhodu, že nemusí přeplácet ostatní hráče v aukci, stačí dorovnat.

Ve hře je místo pro náhodu nejen ve formě hodu kostkou pro určení „o kolik políček se pohnu“, ale na některých políčkách je žlutý puntík, hlásící „ táhni kartu náhody“. Tyto karty modifikují zejména průjezdnost po hracím plánu: bouračky, zácpy, objížďky aj.

Konec hry

Hra končí v momentě, kdy jeden z dopravců vyřídí všechny své zakázky a není žádná další ke koupi. Vítězem se stává nejbohatší dopravce, přičemž se nezapočítávají přikoupené přívěsy ani nedokončené zakázky. Hráči se mohou popřípadě domluvit na pokutách za nesplněné zakázky.

Rozměry hracího plánu: 560 x 370 mm
Rozměry balení: 295 x 200 x 65 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné stolní hry
? Doba hraní (minut):: 60+
? Minimální věk: 10
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 6
jazyk: česky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: