Šifry hradu Zvíkova - Karetní hra

Kód: 6042320
399 Kč –15 %
šifry
399 Kč –15 % 339 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Staňte po boku historičky a záhadoložky Julie a odhalte tajemství hradu Zvíkova. Pokles hladiny Orlíku způsobil, že jeden z původně zatopených domů vydal sto let starou schránku s tajemným obsahem. Zvěsti o tom, že by mohla vést k nalezení ztracených korunovačních klenotů, Julii nenechávají chladnou a vás brzy strhnou také. Utvořte až pětičlenný tým záhadologů a vypravte se s Julií po stopách letitého hradního tajemství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nevysvětlitelné jevy se napříč historií odehrávají v jednom z nejnavštěvovanějších hradů České republiky. V idylické krajině Orlické přehrady, na soutoku Vltavy s Otavou, stojí hrad Zvíkov. Hrad tak není jen vyhledávanou turistickou atrakcí, ale také předmětem dohadů a zájmu záhadologů, historiků a dalších dobrodruhů. 

Badatelka Významného výzkumného ústavu Julie Štěpánová se zabývá záhadologií. V liberecké pobočce tohoto ústavu se věnuje paranormálním jevům. Již od dětství jezdí každé léto na Orlickou přehradu ke Zvíkovu k babičce. Nemůžeme se tedy divit, že ji velmi zaujala zmínka o nálezu podivného předmětu, kterou objevila v rubrice „Tajemství z půdy“ místního plátku Zvíkovské zprávy.

V posledních letech se stávalo, že byla hladina Orlíku níž než obvykle a pokles vody tak odhalil zbytky zatopených obcí a staveb. V zákrutě u Svaté Anny mezi kameny našel místní rybář vyřezávanou dubovou schránku a podle zmínky v novinách ji předal zvíkovskému kronikáři.

Julie znala zdejší hrad z dětství, prolézala zvíkovské keltské hradiště a zkoumala okolí hradu. Ostatně právě odtud pramení Juliin zájem o záhady. Slýchala tu o zvíkovském Raráškovi, o neobvyklých reakcích elektronických přístrojů v korunní síni, s kamarádem tu luštili tajuplné zednické značky na Hlízové věži, během studií Julie četla o přemyslovských korunovačních klenotech ukrytých v dlouhých chodbách. Je možné, že tento nález konečně všechny zvíkovské záhady vyřeší?

Julie okamžitě zavolala zvíkovskému kronikáři s tím, že by ráda byla u otevírání schránky…

Otevřete i vy herní krabičku a užijte si pořádnou šifrovací hru na doma. Tedy společné luštění záludných úkolů, u kterých rozhodně platí, že víc hlav víc vymyslí.

Celou hrou vás provede propracovaný online herní systém.


Balení obsahuje: Přístupové údaje do online herního systému, 6 herních žetonů, 6 obálek se zadáním úkolů, pravidla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Únikové hry
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: