Quartino

Kód: 6039066
699 Kč –10 %
p1cri13ss71qr6n1r82o1lnvp9eb
699 Kč –10 % 629 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
QUARTINO je originální logická hra s jednoduchými pravidly, plná napětí a nečekaných zvratů. Uplatníte v ní své kombinační schopnosti, prostorovou představivost i pozornost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

QUARTINO je originální logická hra s jednoduchými pravidly, plná napětí a nečekaných zvratů. Uplatníte v ní své kombinační schopnosti, prostorovou představivost i pozornost. Sestavte na herní desce jako první všechny barevné kombinace ze svých karet! Snadný úkol? Jistě, ale stejný cíl mají i soupeři!

Design hry je velmi elegantní a využívá výhradně přírodních materiálů. Základem je dřevěná, laserem řezaná deska, dřevěné stojánky i hrací kameny. Ve hře je dále 24 QUARTINO karet, každá s unikátní kombinací 4 barev.  

Základní informace ke hře

 • Herní doba: 20 minut
 • Počet hráčů: 2-4
 • Věk: 7+
 • Rok vydání: 2018
 • Součást hry: dřevěná hrací deska, 28 dřevěných hracích kamenů, 4 dřevěné stojánky na karty, 24 karet QUARTINA

 

Jak se Quartino hraje?

Každý hráč si vylosuje čtyři QUARTINO karty a umístí je tajně do svého stojánku. Každá karta obsahuje unikátní kombinaci 4 barev. Hráči se střídají na tahu a umíští vždy jeden kámen libovolné barvy na hrací desku. Snaží se přitom zahrát QUARTINO, tj. sestavit barevnou kombinaci některé ze svých karet na hrací desce. Kameny mohou být umistěny i na sebe, pro sestavení QUARTINA ale platí vždy jen vrchní kámen. 

Když se hráči podaří QUARTINO sestavit, vyloží příslušnou kartu na stůl a odstraní všechny kameny hrané kombinace z desky. Následně hraje znovu, tj. umisťuje nový kámen. 

Vyhrává ten, kdo jako první vyloží všechny své karty QUARTINA. 

 

Před umístěním kamenů se vyhodnotí 2 speciální pravidla.

 • Pokud se na hrací desce vyskytují 4 a více kamenů jedné barvy (počítají se i zakryté kameny), může hráč říct "barva" a následně umisťuje jeden kámen navíc. 
 • Pokud je na hrací ploše sloupec, který obsahuje 4 a více kamenů, musí ho hráč odstranit z hrací plochy a následně umisťuje rovněž jeden kámen navíc. 

 

Teamová varianta hry

QUARTINO je hra pro 2 až 4 hráče. Ve 4 hráčích lze hrát teamovou variantu hry, která otevírá další strategické možnosti.

Při této variantě hrají vždy 2 hráči spolu. Každý hráč si vylosuje 2 karty a spoluhráči se posadí na jednu stranu stolu tak, aby si vzájemně viděli do karet. 

Hráči se střídají na tahu tak, aby se vždy zároveň střídaly i oba teamy (takzvaně "cik-cak"). 

Hráč ve svém tahu standardně pokládá hrací kameny a vykládá karty, ale může hrát pouze své karty QUARTINA! Pokud tedy již obě karty vyložil, hraje dál a snaží se nahrát svému spoluhráči.

Vyhrává team, který jako první zahraje všechny své karty.

 

Základní strategické tipy

O potěšení z objevování herní komplexity a strategických fines vás určitě nechceme připravit. Zde proto uvádíme jenom pár strategických rad do začátku:

 • Střed je klíčový. Vyplatí se o něj zabojovat. 
 • 3. kámen ve sloupci je nejstabilnější.
 • 13. kámen ve hře je často rozhodující.
 • Náhoda ve hře se dá téměř eliminovat. 

Pro plný strategický zážitek v QUARTINU doporučujeme hru 1 proti 1, nebo teamovou variantu 2 proti 2. 

Máte ke strategii v QUARTINU nějaké otázky? Odhalili jste zajímavý trik? Máte pocit, že proti nějaké strategii není obrany? Napište nám na quartino@lorisgames.cz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Logické a abstraktní hry
? Doba hraní (minut):: 20+
? Minimální věk: 7
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 4
jazyk: česky, anglicky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: