Keltis - desková hra

Kód: 6031350
1 133 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
Keltis je rodinná hra s keltskými symboly na herních kamenech, kterými hráči pohybují pomocí svých karet. Podle pohybu kamenů se hráčům připočítávají body. Pravidla hry Keltis vycházejí ze hry Ztracená města (Lost Cities), jsou velmi jednoduchá, takže se můžete rovnou pustit do hry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keltis je rodinná hra s keltskými symboly na herních kamenech, kterými hráči pohybují pomocí svých karet. Podle pohybu kamenů se hráčům připočítávají body. Pravidla hry Keltis vycházejí ze hry Ztracená města (Lost Cities), jsou velmi jednoduchá, takže se můžete rovnou pustit do hry.

Kdysi dávno ukryli Keltové v okolí cest kouzelné kameny přání, aby přinášely zdraví, sílu a štěstí každému, kdo je nalezne. Stanete se i vy takovým šťastným nálezcem? Jestliže se vám zároveň podaří dostat po cestách až do cíle nebo alespoň co nejdále, máte vyhráno!

Příprava hry

Herní plán rozložíme doprostřed stolu. Na vyznačená pole náhodně rozmístíme bonusové žetony a otočíme je lícem navrch. Hráči si vezmou hrací kameny. Karty se důkladně zamíchají a každý hráč jich obdrží osm.

Průběh hry

Hráč, který je na tahu, zahraje jednu kartu a následně si jednu kartu dobere. Poté hraje další hráč. Zahrát kartu lze dvěma způsoby. Buď ji hráč vyloží před sebe tak, že vytváří vzestupnou či sestupnou řadu dané barvy, a posunuje při tom svůj kámen na cestě. Nebo ji může hráč odložit bokem, ale v tomto případě neposune kámen na cestě.

Posune-li hráč svůj kámen na pole s bonusovým žetonem, získává vítězné body, tah navíc nebo kámen přání. Po odehrání karty je třeba si další kartu doplnit – hráč si může dobrat vrchní kartu z balíčku, nebo kteroukoliv vrchní kartu z odhozených, vyjma té, kterou v daném kole odhodil.

Konec hry

Hra končí, jakmile se pět kamenů dostane na poslední tři pole cest, nebo v okamžiku, kdy někdo dobere poslední kartu z balíčku. Hráči si pak spočítají body podle polí, na kterých stojí jejich figurky. Mají-li ve hře velkou figurku, získávají za ni dvojnásobek příslušných bodů, včetně bodů záporných. K bodům za figurky se přičtou body za kameny přání. Vítězí hráč s nejvyšším součtem bodů.

Stolní hra Keltis obsahuje:
Hrací plán, 110 hracích karet, 20 figurek, 4 kameny počítání bodů, 25 kartiček cest, 4 čtyřlístky v barvách hráčů.

 

Keltis is a multi-player game based on Lost Cities, with some rules changes, later published with Knizia's original rules and theme as Lost Cities: The Board Game.

Players play cards to move their playing pieces along stone paths. Cards show one of five different colors/symbols, each corresponding to one path; in addition, each card shows a number (0-10, twice each). In each color, each player can play his cards in either ascending or descending order. As in Lost Cities, it's better to concentrate on a few paths since the final spaces on a path grant high points, but ending early gives negative ones.

The active player plays one card (out of a hand of eight) or discards one, then moves the corresponding playing piece on the path. Many of the spaces have a token that grants some bonus: either immediate points (counted on the scoring track), an extra move on a path, or wishing stones that are needed at game end to avoid negative points.

The game ends when five playing pieces (from any combination of players) have reached the seventh (or higher) space on their respective paths. Now, scoring happens:

    Pieces that moved only 1-3 steps earn negative points (-4, -3, -2).
    Pieces with 4+ steps earn points (1, 2, 3, 6, 7, 10).
    One piece of each player twice the height of other pieces scores double, either positive or negative.
    Holding fewer than two wish stones earns negative points (-3 / -4), while a collection of five or more stones yields a bonus of 10 points.

All endgame points are added to any scored during the game. The player with the highest score wins!

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné stolní hry
Hmotnost: 0.5 kg
? Doba hraní (minut):: 30+
? Minimální věk: 10
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 4
jazyk: bez texu, česká pravidla ke stažení
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: