In the Year of the Dragon (Rok Draka),stolní hra

Kód: 6037959
1 049 Kč –27 %
p1bins3nti19pf3vk1buvo3d1nnub
1 049 Kč –27 % 764 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
"Existuje jedna kletba. Říká se: Zajímavé časy na vás." V Roku Draka se hráči stávají po dobu jednoho roku vládci různých čínských provincií. Rok má dvanáct měsíců a v každém z nich čeká na hráče jedna "zajímavá" událost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Existuje jedna kletba. Říká se: Zajímavé časy na vás."
 
V Roku Draka se hráči stávají po dobu jednoho roku vládci různých čínských provincií.  Rok má dvanáct měsíců a v každém z nich čeká na hráče jedna "zajímavá" událost. Postupně se budou muset vypořádat s nájezdy Mongolů, morovými ranami, devastujícím suchem, placením daní císaři, atd.
 
Hráč se musí vhodnými akcemi a výběrem těch správných pomocníků připravit na hrozící pohromy (vybrat peníze, naverbovat vojáky, vypěstovat rýži,...); žetony událostí jsou odkryty dopředu na celý "rok" (a ve hře tak po počátečním nastavení nejsou žádné náhodné prvky). Při špatné přípravě mají většinou nezvládnuté pohromy značné důsledky, zejména vysokou úmrtnost pomocníků.
 
Po skončení všech událostí v Roce Draka vítězí hráč, který nejlépe zvládl zajímavé časy a získal tak nejvíce bodů.
 
 
 
Players take on the role of Chinese rulers around the year 1000. The game plays out in twelve rounds, with each round representing one month in a year that seems to go from bad to worse. Disease, drought, and attacks from the Mongols may claim lives, but make sure you have enough money to offer a tribute to the Emperor.
 
The game play is easier than it may appear. Every player has a set of "person" cards. Each round, you choose one action (most of which call on your workers' abilities) to help you prepare for the months ahead. Then you play one person card, recruiting that person and placing him into one of your palaces. Each person brings different skills and abilities to help you ride out the year. (Farmers help you gain rice to survive a drought month, Tax Collectors raise money, etc.) At the end of each round, that month's event is triggered, which may cost you some of your workers, some money, or give you points.
 
Careful planning is the key to surviving "the year of the dragon," but survival alone may not win you the game.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Strategické hry
? Doba hraní (minut):: 75+
? Minimální věk: 12
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 5
jazyk: anglicky, česká pravidla
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: