skleněnky 100ks

Code: 6041949
€3,92
Na dotaz
Delivery offer
The item has been sold out…

Sada skleněných skleněných kuliček v síťce

Obsah balení: cca 100 kuliček o průměru 16 mm

Detailed information

Product detailed description

Kuličky jsou jednoduchá hra, ve které se ve venkovním prostředí hráči snaží dostat cvrnkáním malé kuličky do důlku vyhloubeného v zemi.
Kuličky mohou hrát lidé všech věkových skupin, neboť hra není příliš fyzicky namáhavá, významnou roli hraje naopak zkušenost a psychická vyzrálost.
Soutěžní kuličky v turnajích Českého kuličkového svazu jsou ze skla, mají v průměru 16mm.
Historie kuliček sahá až do starověkého Říma, kdy se hrávalo s kousky mramoru.

Základy pravidel
Her s kuličkami bylo a je velké množství. V Česku se po roce 1998 vyvinula soutěžní verze pravidel. V jednotlivých lokalitách se mohou lišit od závazných pravidel mistrovských turnajů (tzv. turnaje Masters), protože se přizpůsobují podmínkám hřiště či místním tradicím.

Soutěžní pravidla - příklad
Proti sobě hrají vždy dva hráči. Své kuličky mají dostatečně barevně odlišeny. Zároveň by měli pamatovat na to, že ne všechny kuličky budou na každém povrchu dobře viditelné. Cílem je dostat všechny své kuličky do důlku jako první.
Oba soupeři mají na začátku 10 kuliček. Nejprve je hází ze 7,5m a snaží se zasáhnout důlek. Zápas se hrává na více vítězných her.
Nejdříve se vybírá, kdo bude ve cvrnkání začínat. Započne se takzvaným "rozhozem", kdy každý z hráčů vyhodí k důlku jednu kuličku - ten, který má svou kuličku blíže, rozhoduje o tom, zda bude cvrnkat první nebo druhý.
První hráč si stoupne na čáru hodu a vyhodí všechny své kuličky k důlku, který se snaží zasáhnout. Může kuličky házet postupně nebo najednou, jak sám chce. Poté hází druhý hráč.
Pak dojde na samotné cvrnkání. Hráč cvrnká jedním prstem - jedno kterým. Cvrnká se vždy jen do jedné vlastní kuličky. Ta pak může zasáhnout libovolný počet dalších kuliček - i soupeřových. Hráči se vždy po jednom "cvrnku" střídají.
Vyhrává ten, kdo první docvrnká všechny své kuličky do důlku.

 

Additional parameters

Category: Board Games
Weight: 0.6 kg
Materiál: sklo
The item has been sold out…

Be the first who will post an article to this item!

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Do not fill out this field: