Karuba Junior

Kód: 6035739
Neohodnoceno
599 Kč –10 %
p1d5f5aom61f8r1uh91mdhp3e1nckb
599 Kč –10 % 539 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
21.9.2021
Společně hráči vyráží za vzrušujícím hledáním pokladů v džungli na ostrově Karuba! Podaří se jim uspořádat dílky džungle tak, aby získali všechny poklady předtím, než napadnou piráti ostrov? Hráči musí spolupracovat a dávat pozor na tygry, kteří blokují cestu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společně hráči vyráží za vzrušujícím hledáním pokladů v džungli na ostrově Karuba! Podaří se jim uspořádat dílky džungle tak, aby získali všechny poklady předtím, než napadnou piráti ostrov? Hráči musí spolupracovat a dávat pozor na tygry, kteří blokují cestu. Budete rychlejší než piráti?

Kluci na táboře našli mapu k pokladu. Říkal to Tonda. Prý je viděl, jak si ji prohlíží. Jenže jsou starší a koukají na mě jen jako na otravnou mouchu. To všechno byla ještě včera pravda. Jenže kdosi je prozradil a tak se mapa ocitla v zamčeném šuplíku vedoucího. Konečně jsem mohl prokázat svoji užitečnost. Když jsem jim mapu vrátil, museli mě přijmout do party. A tak když tábor skončil, čekalo nás ještě jedno, větší dobrodružství o letošních prázdninách. Stačilo počkat, až rodiče nebudou doma.

Na dětskou výpravu se s nimi vydají i hráči doma, aniž by museli rodičům utíkat. Právě pro všechny dobrodružství chtivé děti je připravena desková hra Karuba Junior. Jedná se o variantu velmi populární hry Karuba pro starší hráče. Na rozdíl od soupeření tentokrát Rüdiger Dorn a Tim Rogasch zvolili přístup kooperativní. Hra i tentokrát vychází pod značkou HABA a to s ilustracemi studia Vieleck.
Žlutá krabice je docela velká na dětskou hru. Na víku vidíme partu dětí, jak se vydávají na dobrodružství na nějakém tajemném ostrově. Ale vzhledem k velikosti přijde první mírně zklamání po zvednutí víka. To proto, že uvnitř na hráče čeká pouze jeden dvoudílný herní plán s mořem a pláží, sadu 28 dílků a poté už jen dřevěné figurky.

Na začátku partie tedy děti připraví právě tuto svoji startovní mapku a kolem rozloží kompletní výběr z destiček, ale obrázky musí být otočené směrem dolů. Trojice dobrodruhů je společná, hráči tedy budou bojovat jako tým. Figurky začínají na pláži, zatímco dřevěná loď s plachtou se objevuje na obzoru na nejvzdálenějším políčku od pevniny. Jeho trasa se vine jako had až k ostrovu. Jsou to piráti, kteří děti sledovali a chtějí jim nyní poklad ukrást.
Celá skupinka hráčů se bude střídat na tahu. A úkol aktivního hráče je otočit jednu libovolnou destičku mapy a může ji přiložit naprosto podle svých představ k již objevené mapě. Dílek ukazuje nově objevenou trasu džunglí. Při pokládání pochopitelně musí navazovat všechny cestičky a oblasti se stromy.
Základem všeho je ale obsah destičky. To proto, že na ní nemusí být pouze cesty, ale také slepé uličky končící tygrem. Takové nepříjemné překvapení neznamená nic negativního, pouze tudy už žádný z hrdinů nesmí dál prozkoumávat. Mezi rozloženými destičkami na stole leží také obrázky pirátské lodě. Pokud hráč odhalí tento dílek, pak hráč musí posunout nepřátelskou loď o jedno políčko směrem k ostrovu.
Kompletní recenzi hry Karuba Junior si můžete přečíst zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Haba
Hmotnost: 0.5 kg
? Doba hraní (minut):: 5+
? Max. počet hráčů: 4
? Min. počet hráčů: 1
? Minimální věk: 4
jazyk: bez textu, česká pravidla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: