Blocks - strategická hra

Kód: 6036074
1 099 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Možnosti doručení
Všichni jsme si jako děti hráli s kvádry. Postavili jsme věže a schodiště, pak jsme je svrhli a postavili znovu. Skvělá hra! Koho by napadlo, že ze stavění kvádrů se dá vytvořit kompletní strategická hra! BLOCKS jsou toho důkazem! Vše, co potřebujete, je sada 40 krásných dřevěných kvádrů ve dvou barvách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Všichni jsme si jako děti hráli s kvádry. Postavili jsme věže a schodiště, pak jsme je svrhli a postavili znovu. Skvělá hra! Koho by napadlo, že ze stavění kvádrů se dá vytvořit kompletní strategická hra!

BLOCKS jsou toho důkazem! Vše, co potřebujete, je sada 40 krásných dřevěných kvádrů ve dvou barvách. Kvádry jsou skutečná výzva - jejich zvláštní rozměry tvoří základ pro dvě vzrušující hry. Taktická a hmatová radost!

Kwinty – Zeď
Hráči, pokládáním kvádrů, společně budují zeď mezi sebou. Vše závisí na viditelných stranách kvádrů. Každá strana kvádru je ekvivalent dvou čtverců (kvádry se do zdi pokládají vždy delší stranou) a v tom je celý vtip! Cílem hry je uspořádat pět "čtverců" ve své barvě (vodorovně, svisle nebo diagonálně) v jedné řadě a zároveň blokovat soupeřovu cestu.
I když se to může zdát jednoduché tak to není pravda, zvlášt pokud mají oba hráči stejný cíl :)
Kwinty hra Blocks

Turris – Věž
Kvádr za kvádrem, staví společně oba hráči komín. Patchwork světlých a tmavých kvádrů se objevuje na každé ze čtyř stran. Hráči umisťují své kvádry, tak aby vytvořili souvislé oblasti své barvy a omezili prostor soupeři. Ale pozor! Každá strana věže se počítá individuálně. Čím lépe jsou kvádry umístěny, tím více bodů hráč získá.
Věž hra Blocks

Hra Blocks obsahuje 40 dřevěných kvádrů a mám řícherní plán.
Rozměry balení: 24 x 19 x 7 cm.
 

Chtěl jsem vždycky postavit pořádnou věž, ale nikdy jsem neměl k dispozici dostatek dřeva. Mnoho ho shořelo v ohních, aby zahnalo zuby zimy a kdykoliv jsem chtěl začít na jaře stavět, přišla povodeň nebo požáry. Teprve nečekaný návštěvník z jiného kmene mi vnuknul myšlenku. Co takhle zkombinovat dřevo s kamenem a vytvořit své dílo bez ohledu na přízeň počasí? Ta myšlenka se mi tak zalíbila, že jsem se ihned pustil do práce.

My sice v logické hře Blocks budeme nakonec stavět jen ze dřeva, ale na první pohled bude vše vypadat jako ze dvou materiálů. V nové logické hře Steffena Mühlhäusera a Freda Horna se spojí hned dvě hry, aby nám zaručily zábavu. Podobné soubory her s netradičními komponenty nám Steffen Spiele přineslo už dříve, například v podobě her Karo nebo Copa. Tahle novinka nese na krabici rok 2014 a u nás ji najdeme v nabídce společnosti HRAS.

Celé se to ukrývá v bílé téměř čtvercové krabici. Jako většina logických her, ani tentokrát na nás nečeká žádný příběh. Stavění věží prostě stačí jako téma samo o sobě. A to je pravda, protože jakmile odložíte víko stranou, budete hned zaplaveni dojmy. Už měkoučký koberec, který bude sloužit jako základna všem stavbám, překvapí. Pak jsou tu pravidla a úplně dole pěkně úhledně poskládané dřevěné kameny – obdélníky dvou barev vždy o rozměrech dvou čtverců vedle sebe. Společně zabírají kompletně celé dno krabice do posledního místečka.

Kompletní recenze hry Blocks zde

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Logické a abstraktní hry
Hmotnost: 2 kg
? Doba hraní (minut):: 10+
? Minimální věk: 8
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 2
Počet dílů: 40

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: