Kulišák - napínavá dětská hra

To je neštěstí! Paní Krupičkové před chvílí někdo ukradl voňavý, čerstvě upečený koláč. Jestli zloděje rychle nenajdete, určitě se s ním schová ve skrýši a tajně ho tam celý sní. Nezbývá, než povolat partu detektivů, tedy vás, abyste případ vyřešili. Zápletka pro dětské hráče přímo parádní.

Stejně jako celá hra Kulišák, kterou na český trh přináší společnost MindOk. Jedná se o již starší hru s originálním názvem Outfoxed!, která ale neztratila nic na kráse a zábavnosti. Hra je určena dvěma až čtyřem hráčům od pěti let, kteří u ní stráví odhadem půl hodiny. Z testování můžu potvrdit, že hru zvládnou i tříletí a dokonce při ní ukážou první náznaky deduktivního myšlení.

Pravidla jsou jednoduchá. Nikdo určitě ani nečekal nic jiného. Na začátku svého tahu musíte říct, jestli chcete zkoumat, nebo „ťapat” (alespoň tak jsme tomu říkali my během hraní). Fígl je v tom, že všechny 3 kostky, které hodíte, musí zobrazovat vámi dopředu zvolenou aktivitu, tedy zkoumání, nebo ťapání. Máte možnost dvakrát přehodit vámi vybraný počet kostek. Pokud se vám to nepodaří, Kulišák s dortem postoupí o několik políček blíže ke svému úkrytu. Počet políček je stanoven na základě obtížnosti hry, kterou si sami nastavíte. Pokud Kulišák uteče, prohráli jste.

V rámci dětských her nemám Kulišákovi co vytknout. Hra je napínavá, hezky provedená a děti i dospělé baví. Navíc si díky rychlosti postupu Kulišáka můžete sami upravovat obtížnost. Pochválit musím i insert, kde má každá herní komponenta svoje místo. Jen s obalenými kartami se zde nepočítalo, ale to dětské hře dokážu odpustit.

241651805_10159525197023850_7535183938313006610_n

Kompletní recenzi hry Kulišák si můžete přečíst zde.