ACCESS+ DIXIT: Desková hra

Kód: 6039110
Novinka
649 Kč –4 %
ACCESS+ DIXIT: Desková hra
649 Kč –4 % 619 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

Objevte verzi oblíbené hry plné fantazie z herní řady Access+

Detailní informace

Detailní popis produktu


Herní řada Access+ je speciálně přizpůsobena k podpoře nápravy kognitivních poruch.

Hry jsou nástrojem, který stimuluje schopnosti a pomáhá upřednostňovat dojmy radosti a sdílené hry.

Populární hry Dixit a Stella - Dixit Universe jsou nyní k dispozici ve verzi Access+! Díky upraveným materiálům a pravidlům se může do zábavy zapojit každý. Zvolte si úroveň obtížnosti, preferovaná pravidla a hra může začít! Pomocí hlasovacích karet přiřaďte k uvedenému slovu tři obrázkové karty, které ho nejlépe ilustrují. Je to zábavný způsob, jak si procvičit mentální představivost, řeč a mluvení a zároveň se skvěle pobavit.

Hry z řady Access+ jsou vyzkoušeny v praxi, jejich přínos potvrzují odborníci ze zdravotnictví i zábavy. Vynikají přístupností a snadným hraním. Stimulují celou řadu kognitivních funkcí a podporují sociální interakci v pozitivním, uklidňujícím prostředí.

Exekutivní a kognitivní funkce:

 

Krátkodobá a pracovní paměť: Pravidla hry Dixit Access+ vyžadují, aby hráč zpracovával dočasné informace. Hráči si musí nejprve uložit slovo z karty se slovy do své krátkodobé paměti a poté se podívat na obrázky na kartách, aby našli asociaci. Během této doby si hráč uchovává slovo ve své pracovní paměti tím, že si ho opakuje v hlavě, nebo si ho vizualizuje v krátkodobé paměti, dokud se nerozhodne pro asociaci.

Představivost a vizuálně-prostorové zpracování: Hráči používají představivost a svou krátkodobou vizuální paměť k dočasnému udržení pozorovaných obrázků v mysli a někdy k mentální manipulaci s nimi, aby je mohli porovnat. Naplánování jejich vizuálního vyhledávání předem pomůže hráčům rychleji vytvářet asociace.

 

Jazykové funkce:

Lexikální přístup: Hráči používají svůj lexikální přístup ke slovům, která se jim vybavují u obrázků, aby mentálně popsali asociaci.

Slovní zásoba: Slovní banka nabízená v Dixit Access+ stimuluje slovní zásobu. Karty se slovy lze použít k práci v lexikálních oblastech (např. rodina = shromažďování, láska, sdílení, spolu, dítě, generace, rodič, dospělý, mládež atd.). Lze je také využít ke stimulaci pojmů synonym a antonym (např. probuzení = vylíhnutí/kvetení, probuzení se atd.; probuzení = ospalost, spánek, mátožnost atd.).

Slovní druhy: Karty se slovy a karty se slovy a symbolem lze použít k práci se slovními druhy (obecná podstatná a přídavná jména). Mohou být také změněna na příslovce za účelem práce na této slovní kategorii (např. tajemno = tajemně, drahocenný = vzácně, tajný = tajně, klidný = klidně atd.).

Interní dialog: Při hledání asociací se doporučuje, aby hráči použili svůj vnitřní dialog a slovo zopakovali. Tato kognitivní funkce pomáhá krátkodobé verbální paměti.

 

Koupí této hry přispějete 35 Kč na nadaci NAUTIS, která pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám.

 

Pohled odborníka: Christophe Debien - Nemocniční psychiatr:

Hraní možná uzdravuje, ale bezpochyby uklidňuje, posiluje a rozvíjí. Zřejmě právě proto hry patří k mnoha nástrojům facilitace, které každodenně využíváme při práci s pacienty, ať již ke stimulaci špatné paměti, zlepšení narušené pozornosti a projekčních schopností či oživení motorických dovedností.

Nová řada her Access+ nejen zábavnou formou přibližuje hry vhodné pro pečovatele a ty, o které se starají. Přináší toho mnohem více: umožňuje využívat hry coby součást péče tím, že je přizpůsobuje a mění tak, aby se všichni - rodiny, terapeuti a pacienti - mohli rozvíjet společně s ostatními.

 

OBSAH BALENÍ:

  • 18 karet se slovy (fialové)
  • 10 karet se slovy a symbolem (zelené
  • 35 "klasických" karet s obrázky (modrá zadní strana)
  • 35 "zjednodušených" karet s obrázky (zelená zadní strana)
  • 1 herní deska Dixit Access+ s 9 číslovanými políčky pro karty s obrázky + 1 políčko pro kartu se slovy
  • 20 vítězných žetonů
  • 4 sady hlasovacích karet číslované od 1 do 9
  • 1 česká a slovenská pravidla hry

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné stolní hry
? Doba hraní (minut):: 10+
? Minimální věk: 6+
? Min. počet hráčů: 1
? Max. počet hráčů: 4
English board games: board game language independent
jazyk: bez textu - česká pravidla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: