Safranito – pro všechny mistry koření

Kód: 6034027
899 Kč –5 %
p19loheq9c10vugil13e91jb4am6b
899 Kč –5 % 849 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Safranito je přístupnou hrou, která zdánlivě je pouze o házení žetonů. Jenže tentokrát jde o mnohem víc a hra vytváří skvělou kombinaci šikovnosti a taktiky. Hráči bojují přímo o každou pozici na plánu a to nejen vystrkáváním svých žetonů, ale také jejich (zpočátku tajnou) hodnotou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Safranito je přístupnou hrou, která zdánlivě je pouze o házení žetonů.
Jenže tentokrát jde o mnohem víc a hra vytváří skvělou kombinaci šikovnosti a taktiky. Hráči bojují přímo o každou pozici na plánu a to nejen vystrkáváním svých žetonů, ale také jejich (zpočátku tajnou) hodnotou. Partie je tak neustále zajímavá a plná napínavých momentů. Krásné zpracování už jen tuto zábavu podtrhuje a dodává jí tu správnou jedinečnost, aby zaujala úplně každého.
Od zadumaného euraře až po nadšené začátečníky či děti. Safranito si parádně užijí úplně všichni!

Hráči připraví plán a každý si vezme sadu žetonů ve zvolené barvě. K tomu dostane také 200 rupií, jak se jmenuje platidlo v této hře. Obě sady karet je třeba zamíchat a z každé pak odhalit nějaký počet otevřeně. Zatímco nabídka kořenících směsí je položena stranou, karty koření mají svoje jasná místa, která vždy sousedí s odpovídající miskou. Začínající hráč dostane figurku představující mlýnek na pepř.

Hráči pak jeden po druhém hodí jeden a poté ve stejném pořadí i druhý žeton na plán (v méně hráčích hází účastníci i více žetonů). Vždy by si ale měli pečlivě zvolit jeho hodnotu a také místo, na které míří. Při hodu by se pak měli snažit zachovat zvolenou číslici na žetonu v tajnosti a hodit jej tak, aby se nepřevrátil. Na vyhodnocení to nemá žádný vliv, ale viditelná hodnota může pomoci ostatním.

Každý žeton platí pouze ve chvíli, kdy leží svou větší částí v jedné z misek, případně akčních polí. Žádný ostatní nebude vyhodnocený. Práce s kořením pak začíná akčními poli, které mohou svým návštěvníkům poskytnout další hod. Aby toto políčko nebylo pouhou záchranou, když se něco nepovede, musí mít hráč přesnou ruku a vyrazit svůj akční žeton novým hodem na jednu z misek. Hráči se s využitím akcí mohou také stát začínajícím hráčem (důležité pro další část tahu) nebo získat kartu koření.

Teprve poté přichází na řadu to nejdůležitější – nákup a prodej koření. Začínající hráč (s figurkou pepřové kořenky) nyní rozhodne o pořadí, ve kterém se vyhodnotí misky s platnými žetony. Každá taková nádobka pak pro hráče, kteří zde mají žetony, nabídne nejdříve možnost prodeje. Hráči, kteří vlastní kartu tohoto koření, jej mohou nyní prodat. Cena je určena součtem všech žetonů, které se v misce právě nachází!

Poté má hráč s nejvyšší hodnotou žetonů v misce možnost nakupovat. Tato šance ale existuje pouze v případě, že vedle plánu leží dostupná karta daného koření. K nákupu se mohou dostat i další hráči, v případě, že mají žeton na misce a v nabídce se ještě nachází karta, kterou by mohli nakoupit.

Všichni hráči si tak postupně vezmou zpět své žetony a je čas vytvořit směsi koření, které leží v nabídce. Mícháním koření končí aktuální kolo. Hráči doplní nabídku směsí a koření na výchozí počty a partie pokračuje dalším tahem. Konec nastává ve chvíli, kdy se někomu podaří dosáhnout třetí směsi koření. Takový hráč se stává okamžitě vítězem.

Safranito je zajímavou hrou, která do popředí staví házení žetonů na plán. Hráči svojí rukou nesmí nikdy přesáhnout hranu plánu a k úspěchu je tedy nezbytná nějaká ta šikovnost. Jenže to není všechno o házení jako takovém. Hráči musí současně mít jasné, který žeton chtějí hodit a kam. Zručnost je pouze jedním z prvků, který může vést k vítězství. A ačkoliv občas může dosáhnout výhry i někdo šťastnější, většinou to závisí čistě na kombinaci šikovnosti a taktiky. A právě proto tato hra klape tak výborně a chytí vás od první partie.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rodinné stolní hry
? Doba hraní (minut):: 30+
? Minimální věk: 10
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 4
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: